Oyun sistemi performans düşüklüğü

mhmtalicck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  • Merhaba arkadaşlar

Vatan çalışanlarınca toplanan oyun sistemi sunacağım sizleri

• ilk günden itibaren oyunlarda istenilen performansı gösteremiyor (arma 3 , minecraft )en düşük ayarlarda aldığım fps 30-40 arası bir anda 15 fps e düşüp tekrar çıkıyor bir türlü çözümünü bulamadım Acaba aldığım parçalarda çakışma,arıza vs. olabilir mi bana yardımcı olursanız sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

​
Son olarak bir kaç anakart ve ekran kartlarıyla denedik değişiklik olmadı, güç yetersiz sandık 750w kullandık yine olmadı, yazılımsal sandık win7 den win8.1 format attık yine olmadı çözümünü bulamadık

• Asus GTX980 ROG STRIX OC GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
    ile denendi sonuc hüsran bu sefer hiç oyuna girmedi giriş ekranı aşırı kasmaya başladı anlam vermedik
  • Sapphire R9 270X TOXIC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı ile denedik bu sefer en yüksek ayarlarda 60-50 arası fps aldık biraz kasma mevcut ama bu sistem için bu fps iyimi (bu testleri arma3 üzerinden çevrimdişi single playerden denemiştir) yardımlarınızı bekliyorum şuan çok çaresizim

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba,

Gerçekten trajik bir olaymış. Tüm parçaları deneseydiniz keşke. Ram, işlemci ve başka harddiskle denemelisiniz. Bu 3 ünü deneyip aynı sorunu yaşarsanız iş o zaman değişir.

mhmtalicck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Gerçekten trajik bir olaymış. Tüm parçaları deneseydiniz keşke. Ram, işlemci ve başka harddiskle denemelisiniz. Bu 3 ünü deneyip aynı sorunu yaşarsanız iş o zaman değişir.

Her parcayi denedik corsairin 4x4 1600mhz denedik yine yok hardiskden kaynakli ola bilir mi olursada bu kdr performasn etkiler mi tek denemedigimiz islemci var onuda macun olayi oldugu icin deneyemiyorum is o zmn degisirden kasdiniz ney peki

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Her parcayi denedik corsairin 4x4 1600mhz denedik yine yok hardiskden kaynakli ola bilir mi olursada bu kdr performasn etkiler mi tek denemedigimiz islemci var onuda macun olayi oldugu icin deneyemiyorum is o zmn degisirden kasdiniz ney peki

İşlemciyi ve harddiskide değiştirip deneyin. Sorun devam ederse trollediğinizi düşüneceğim.