Oyun oynarken bilgisayarda sorun oluyor

Bu konuyu okuyanlar

Zipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkeze şimdiden teşekkür ediyorum, feryadımı duyup konuya bakmanız bile benim için bir ilerlemedir. 10 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum 10yıldır aynı sorunla deliye dönüyorum. Bilgisayarım toplama ve aldığım günden 10 gün sonra şirket iflas etti servis vb yerlere gönderme imkanım yok.Normalde forumlara girmem bilmem ama inşallah doğru yere açmışımdır konuyu. Olaya geçiyorum

Bilgisayarı açıyorum ekranı kaplayan bir oyun olmayınca internette surf yapabiliyorum müzik dinleyebiliyorum herşeyi yapıyorum. Ama ekranı tamamiyle kaplayan oyunlar olduğu zaman ( Dota2 , Knight Online Nfs vb ) ve daaha önceden internete girip yada bilgsayarda herhangi bir klasör açıp oyuna girip, dolaştıysam direk ekran kararıyor düzeliyor sonra masaüstüne atıyor ama oyunun ok işareti ile masaüstünde duruyorum tıklıyorm masaüstüne işlemiyor klavyeden sol ctrl nin sağındaki windows ile masaüstüne alıyorm oyunu ctrl ald delete ile kapatıyorm. Oyuna tekrardan bağlanıyorum gene aynı sorun oluyor bikaç defa böyle yapıyorum çık gir çık gir bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Bu olay yüzünden hiçbir online oyunda dikiş tutturamadım sürekli istemeyerek ban yiyorum. Sorunum ekran kartında sandım ekran kartımı değiştirdim gene aynı problem ortaya çıktı sonra anakartta dedim anakartımı değiştirdim gene aynı sorun ben deliricem ne yapıcam bilmiyorum allah rızası için şu oolayı çözün. daha detaylı anlatabilirm sorunları yeterki birşeyler söylyin

Özellikler :

Windows 7 32 bit.
4gb Ram
1gb ekran kartı : Nvidia Ge Force 8800 Gt
2 Quad Cpu Q 9300 @ 2.50 Ghz
Service pack 1
Win 7 Xp Vista heryerde aynı sorunu yapıyor ben kafayı yemek üzereyim ben ne yapıcam bir söyleyin

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bu tür kronik ağrılar toplama pc lerde mevcut olabiliyor. Sorunun donanımmı yoksa yazılımmı olduğuna karar veremiyorsun. Ancak istersen bir ubuntuyu dvd üzerinden aç aynı işlemleri tekrara'la aynı sorunu gerçekleşirse problemin donanımda olduğu anlaşılır.
ekran kartında değiştirdiğin de problem devam ettiğine gore geriye 4 parça kalır. Ondan sonrasını da deneme yanılma yaparak bulabilirsin imkanın varsa tabi.

Yada hiç uğraşma herhangi bir servise götür.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Anlattığınıza göre aklıma ilk gelen için doğrudan bir çözüm yolu yok ancak oyunun oynama çözünürlüğünü oyundayken, ayarlardan bulup örneğin 1280/1024 ile oynatıyorsa oyuna başlamadan bu çözünürlüğe çekip oyuna başlatmanız sorununuzu çözebilir. Oyunu her açtığınızda yazılım çözünürlüğünüzü değiştirdiğinden geçişlerde sorun verebiliyor.Bunu kendi yazdığım bir programda yaşamıştım, deneyip sonucu yazarsanız bizde öğrenmiş oluruz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Serviste götürdüm ordaki elemanlar bana ekran kartında sorun oldugunu söylediler ekran kartımı değiştirdiler 300dolarlık kart aldım eve geldim sanandreas yükledim olay gene devam etti kartı iade ettimm. Birçok servis inanın anlamıyor bu işlerden forumlardaki insanlar daha bilgili ve duyarlı oldugu için buraya geldim umarım bir yardım eli ulaşır :(

Zipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Webrettin bey , dediğiniz olayı daha önceden yaptım her oyuna girerken her oyunun grafiklerini aynı ayarladım ama hiçbir işe yaramadı ..

Zipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkdaşlar konu hala güncel ve hala aynı sorunu yaşıyorm hiçkimse yardım etmicek sanırım..

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Arkdaşlar konu hala güncel ve hala aynı sorunu yaşıyorm hiçkimse yardım etmicek sanırım..

Güç kaynağınız nedir? Gücü kaç watt?
Gerekli güç aktarılamıyorsa aldığınız hatalara sebep olabilir. Güç kaynağında probleminiz olabilir. Belirttiğiniz ekran kartı için en az 400w bir psu gerekir. Yeterli güce sahip olsada arızasıda olabilir. Bir bilgisayarcıya götürüp güç kontrolü yaptırabilirsiniz. Ama bunu oyun açmaya çalışırken yaptırın. Powera basıp güç yeterlidir diyebiliyorlar bazen.
Çalışan bir güç kaynağı ile test etme şansınız varsa eğer satın almadan önce emin olabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
500 küsür watt dı daha önceki psu yanlış hatırlamıyorsam o zamanda aynı problemi yapıyordu sonra onu değiştirdim 300 küsürlük aldım gene aynı problem var sanırım bilgisayarın içinde donanımsal olarak bir hata bu yani ne deniyorsam olmuyor başka çaresi varmıdır sizce ?

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
500 küsür watt dı daha önceki psu yanlış hatırlamıyorsam o zamanda aynı problemi yapıyordu sonra onu değiştirdim 300 küsürlük aldım gene aynı problem var sanırım bilgisayarın içinde donanımsal olarak bir hata bu yani ne deniyorsam olmuyor başka çaresi varmıdır sizce ?

500w iken 300w 'mı aldınız? Sistemi dahada düşürmenin mantığı nedir?
Donanımsaldır sorun. Genelde ilk önce sürücülerin kaldırılmasını tekrar kurulmasını isterdik ama 10 yıldır defalarca format yemiştir ve her sürücüyü yüklemişsinizdir. Sebep olacak ekran kartı, anakartı zaten değiştirmişsiniz. Hatta dediğinize göre güç kaynağıda değişmiş. Geriye kontrol edilmesi gereken bir RAM ve Harddisk kalmış.
Ama güç yeterlimi önce onu bir test ettirin. Yukarda nasıl test edeceğinizi yazdım. 2 dakikalık bir iş. Ram ve HDD değiştirerek deneme yanılma ile sorunu bulursunuz. Bilgisayarcıya gidin. Önce yukardaki gibi güç çıkışlarının değerlerini kontrol ettirin. Onlardan ram ve hdd değişimi ile (test etmek için ellerinde donanımlar vardır) sorunlu parçayı bulmanızı isteyin. 15-20TL tutar yada tutmaz bu işlemler.

Zipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=146208]BLacK+[/MENTION] Güçlerde bir sorun yok hocam. İlaveten Oyunları sildim sadece internet üstünde geziyorum aynı sorunu yapmaya başladı ...