Oyun Oynarken Bilgisayar Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

DarqPanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba oyun oynarken bilgisayarım kapanıyordu eskiden tamir ettirdik çok az kapanıyordu sonra sık sık kapanmaya başladı artık oyuna giremiyorum lolde maç arıyorum oyun yükleniyor baseyi 1 saniye bile göremeden pc kapanıyor sadece no signal yazıyor pc çalışıyor ama fortniteda çok az oynuyorum sonra hoperlörden çat çat diye ses geliyo kapanıyor fortnitedan kaynaklıdır dedim sildim yok yine aynı başka oyun indirdim dennedim yine aynı sizce sorun nedir 8 yıldır aynı pc yi kullanıyorum.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİM:
intel core 2 duo cpu e7500 2.93.Ghz
4096 MB ram
windows 8.1 pro 64 bit
Nvidia GeForce GTX 260 2918 MB TOPLAM BELLEK
NOT:EKRAN KARTINI ÇIKARMAM ÇÜNKÜ BİLGİSAYAR TAMİRCİSİ SİLİKONLA YAPIŞTIRMIŞ ÇIKMIYOR !!!

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ekran kartı ölmüş gibi duruyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
O bilgisayarcının aklına şaşayım. Ekran kart slikon ile mi tutturulur.. :)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O ekran kartı, hatırı sayılır bi güç çekiyor. Şimdiki son nesil e.kartlarının çoğundan ,fazla.
powerin yetmiyordur,bi ihtimal Ne kullanıyorsun.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

DarqPanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hoparlörden gelen ses beni bu sonuca itiyor. Bir ihtimal PSU'dan olabilir ama sanmıyorum.
Her ihtimal var kasayı aldım baya bi toz çıktı inşallah açılır şu an yeni bilgisayar toplayamam belki önümüzdeki aylarda ama şu an iyi değilim

Sanırım çözümü buldum anakarta bağlı olan psu'nun kabloyu çıkarttım bekledim taktım sonra psuyu temizledim iyice açıldı kapanmıyor

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Her ihtimal var kasayı aldım baya bi toz çıktı inşallah açılır şu an yeni bilgisayar toplayamam belki önümüzdeki aylarda ama şu an iyi değilim

Sanırım çözümü buldum anakarta bağlı olan psu'nun kabloyu çıkarttım bekledim taktım sonra psuyu temizledim iyice açıldı kapanmıyor
Demekki temizlemek gerekiyormuş :).