Oyun oynarken aniden ekran kararıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Sefa Keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar.

Uzun zamandır gözlemlediğim birşey ve artık sinir krizi geçirme noktasına geldim.
Sorunum şu; küçük, büyük farketmezsizin her oyunda max 5 dakika sonra ekran kararıyor. (MTA, MC, ETS2, Rappelz, Silkroad vs vs) Sadece test amaçlı girip mt2 de denedim ve gitmiyor.

İlerlemesi, Önce oyuna giriyorum (Grafik Low, High fark etmiyor) 5-10 dakika oynuyorum aniden ekran kararıyor ve arkada çalan müzik yaklaşık 1-2 dakika devam ediyor ve ardından oda kapanıyor fakat kasa'm hala açık yani güç aktif ancak hiç bir şekilde tepki vermiyor ve bu bilgisayarı tekrar power,reset düğmesinden kapatıp açana kadar devam ediyor ve tekrar açtığımdada sorun devam ediyor. yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim.
İşlemci : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz
Ekran Kartı : Nvdia GT 430 2 GB 128 Bit. (Driver Güncel)
Ram : Hyperix 2x2=4 Gb
Anakart : Asus P5E3 Deluxe
İşletim sistemi : Windows 10 Pro. (Güncel)

Not : Bilgisayarı düzenli bir şekilde formatlayıp temiz kurulum yaptım. (2 gün önce) ve öncesindede windows 10 kuruluydu.!

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Birden fazla sebebi olabilir. Güç kaynağı, driver ya da ekran kartının kendisi. Anlamanın en iyi yolu farklı bir ekran kartı takıp denemek.

Sefa Keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birden fazla sebebi olabilir. Güç kaynağı, driver ya da ekran kartının kendisi. Anlamanın en iyi yolu farklı bir ekran kartı takıp denemek.
Hocam 230 w power suply kullanıyorum ilk zamandan beri böyle bir sorun olmamıştı ama son 1 aydır bu sorun var en son kücük bi overclock yapmıştım oda W artışı sağlayacağını sanmıyorum oda yazılımsal.!

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Güç kaynaklarının zaman içerisinde performansını yitirmesi muhtemel. Sürekli stabil çalışmaları beklenemez. PSU kaynaklı olması muhtemel. Ancak dediğim gibi sadece ihtimallerden birisi.

Sefa Keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güç kaynaklarının zaman içerisinde performansını yitirmesi muhtemel. Sürekli stabil çalışmaları beklenemez. PSU kaynaklı olması muhtemel. Ancak dediğim gibi sadece ihtimallerden birisi.

En Kısa sürede farklı bir psu alıp deneyeceğim, denedikten sonra konuyu güncellerim hocam teşekkürler.!

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Sefa Keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten bu problem anakart'ı değiştirdikten sonra baş göstermeye başladı ama ilk aldığım zamanlarda yapmıyordu bu sorunu.