Oyun oynamak telefona herhangi bir zarar verir mi?

Bu konuyu okuyanlar

kayrakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. 3 gün önce Oppo Realme 6 Pro cihaz aldım ve PUBG yüklemek istiyorum ama cihaza oyunlar zarar veriyor algısı var. Açıkçası telefonu hemen öldürmek istemiyorum sizce herhangi bir zararı olur mu oyun oynamanın bataryaya veya cihaza falan?

Adem Ali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
olmaz kardeşim indir oyna şarjda oynama ama

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
Oynasan da oynamasan da cihazın bir ömrü var, enininde sonunda o cihaz gidecek. Oyun oynayıp oynaman fazla bir şey değiştirmiyor. Telefonu zorlarsa o başka. O zaman zarar verebilir.

kayrakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Oynasan da oynamasan da cihazın bir ömrü var, enininde sonunda o cihaz gidecek. Oyun oynayıp oynaman fazla bir şey değiştirmiyor. Telefonu zorlarsa o başka. O zaman zarar verebilir.
işlemcim ramim falan baya iyi zorlanacağını sanmıyorum

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Sadece pilin ömrü daha hızlı kısalır başka bir zararı olmaz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Pilin ömrü derken genel olarak batarya kapasitesi mi zarar görür yoksa o gün şarjım hemen biter manasında mı reis anlamadım :D
Şimdi şöyle. Her pilin belirli bir devir sayısı vardır, atıyorum ki 100 devir olsun sizin cihazınızın. Siz oyun oynadığınız zaman telefonun pili daha hızlı tükeneceği için telefonu daha sık şarja takacaksınız. Böylece o pilin devir sayısı da daha hızlı azalacak.

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
En büyük zararı bataryaya verir.Bataryanın ömrünü kısaltır.Cihaz fazla ısınır.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. 3 gün önce Oppo Realme 6 Pro cihaz aldım ve PUBG yüklemek istiyorum ama cihaza oyunlar zarar veriyor algısı var. Açıkçası telefonu hemen öldürmek istemiyorum sizce herhangi bir zararı olur mu oyun oynamanın bataryaya veya cihaza falan?
Oyun oynamanın getireceği olumsuzluklar ısınma ile batarya ömrünün azalmasıdır.Başka bir sorun olmaz diye düşünüyorum.