Oyun Oynamak İsteyen Öğrenciii

Mert_Drifter

Üyecik
Anakart: MSI B150M Bazooka
Ekran Kartı: MSI GTX 960 Gaming 4G
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133 MHz
SSD: Kingston HyperX Fury 240 GB
İşlemci: Intel Core i5-6600K
Sabit Disk: Seagate 7200 RPM 1 Terabyte
Kasa ve Güç Kaynağı: Cooler Master N200 ve 500 Watt dahili 500 Watt Cooler Master güç kaynağı
DVD Sürücü : SAMSUNG 24X DVD RW

4000 tl para biriktirdim bu sistemi düşünüyorum oynayamayacağım oyun varmıdır kaç sene sıkıntısız götürür ve sizce dğiştirilmesi gerekn ve uyumsuz bişiy var mı

Jubei

Doçent
Hey bre maşallah öğrenciye bak sen 4000 TL biriktirmiş, ne yaptın sen kardeşim bütün aileyi haracamı bağladın. :)
İşin şakası bir yana ilk önce o işlemciyi İ5-6400 veya İ5-6500 yap çünkü anakart buna uygun değil(aslında uygun ama ne demek istediğimi forumdaki bilgili arkadaşlar anlamışlardır)

o dvd sürücü çok gereksiz onu da iptal et.

Kişisel fikrim bu bütçe aralığında çok daha iyi kasa+psu ikilisinin alınabileceği yönünde.

Ayrıca HDD olarak Western Digital tavsiye ederim.

utkuversus

Cem Karaca Hayranı
Yönetici
Moderatör
Monitörün vardır işşallah :D

Ekli dosyalar

• image.png
    image.png
    124.4 KB · Görüntüleme: 361
  • image.png
    image.png
    118.8 KB · Görüntüleme: 330
  • image.png
    image.png
    134.1 KB · Görüntüleme: 348

Jubei

Doçent
Açıkçası R9-390X,in parasını hak etmediğini düşünüyorum onun yerine ben olsam şu ekran kartını alırım.

wp_ss_20160422_0001.png

Alecont

Profesör
Oyun için en iyi sistem bu. Kasayı bulursan Dark N10 ile değiştir şu an stokta yok diye Z3 Plus koydum.
Adsız.png

Alecont

Profesör
@GCN hayır. 2x8 olarak sadece 2400 mhz bulabildim. 2133 bulursan dual channel olarak atarsın buraya. 2400 olması sıkıntı değil zaten anakart otomatik düşürecek.

GCN

Asistan
@harun99x Yukarı bak ben koymuşum oraya zaten belleği. Ayrıca şu XMP olayı çok kafama takıldı, Technopat'da birisi öyle demişti. Önerdiği sistemde, aynı belleği kullandı ve anakart olarak H170 GAMING M3 kullandı. Acaba anakartın bir özelliği mi? Neden 2400MHz bellek koydun? Eleştirisi alamamak için not düştü oraya XMP olayını.