Oyun Kavramı Değişiyor!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Hem oyuncuların, hem de video oyunu yapımcılarının alışkanlıklarını sonsuza kadar değiştirecek yenilik, Mario'nun babasından geldi.

Bugüne kadar oyun dünyasına başta Super Mario olmak üzere birçok yenilik kazandıran Shigeru Miyamoto'nun geçtiğimiz yıl yaptığı ve önceki gün onaylanan bir patent başvurusu, bildiğimiz oyun kavramının değişmek üzere olduğunu gösterdi. 30 Haziran 2008 tarihli patente göre, aldığınız bir video oyunu bir film izler gibi açıp başından sonuna kadar oynanışını izleyebileceksiniz.

İster İzle, İster Oyna

Oyunun istediğiniz bir anında bire bir aksiyona katılmak da yine oyuncuların tercihine kalacak. Öncelikle zorluk seviyesi yüksek olan oyunlarda bölümleri geçemeyen oyuncuların hikâyeden yoksun kalmaması için tasarlanan bu sistem, uzun süre üzerinde çalışılan bölümlerin birçok oyuncu tarafından oynanamasının önüne de set çekecek.

İlk tahminler, bu patentin ilk olarak bir sonraki Zelda oyununda kullanılacağını işaret ediyor. Şimdiden oyun dünyasına bomba gibi düşen Miyamoto'nun patenti, bakalım video oyunlarında ne gibi değişiklikler sağlayacak.
miyamoto1231588306.jpg
:: Bu fikri hangi oyunlarda görmek istersiniz?

Bilgi İçin : Nintendocu
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

determinantt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"birçok oyuncu tarafından oynanamasının önüne de set çekecek."

oynanamamasının olmayacakmıydı???

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kaset li atari'lerde oynamıstım ilk mario yu hic unutmuyorum :) ilk oynadıgımın yerini almayacagı kesin !! :D:D

samich

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işe yarar derim ama oyunda film gibi ve sonunu görebilmek için millet uraşıo heves kalmazki

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
formula 1 gibi oyunlarda araba mı süreceğiz
ben bunu anladım
yanlış mı anladım?