oyun için windows 10 pro mu home mi

Bu konuyu okuyanlar

GriZzLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hangisi oyun performansı bakımından daha iyidir? Bazıları pro homeye göre (galiba programlara yönelik söylendi) %5 10 daha hızlı çalışıyor falan diyorlar. Bu da kafamı baya karıştırdı. Hangisini almak daha performanslı olur ? (fiyat önemsiz)

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Oyunda fps açısından gözle görülür bir fark olmaz. Windows 10 home, pro'ya göre daha az özellik barındırıyor. Farkları bu.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Bazı oyunlar Win 10 Home desteklemiyor diye biliyorum çoğu oyun Windows 10 Pro öneriyor .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz hangi oyunları oynuyorsunuz ona göre tavsiye edeyim .

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Buradan karşılaştırmasına bakabilirsiniz. Performans açısından bir fark olacağını düşünmüyorum. W10 Pro daha çok iş amaçlı kullanılıyor ama sizin işinize yarayabilecek özelliklerde sunuyor.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Oyun açısından aralarında fark olmaz; ancak Windows 10 Home'da bazı ileri düzey özelliklere erişemezsiniz. Mesela gpedit.msc (Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi) Windows 10 Home'da yoktur.

kayhaniz

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Maddi olarak büyük fark var diye biliyorum ama fiyat önemsiz demişsiniz. Fiyatı göze alırsak ben oyun oynamak dahi olsa Home seçerim

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
ÖzellikWindows 10 HomeWindows 10 Pro
Windows Hello1
 İkiside
Cihaz şifrelemesi2
 İkiside
Güvenlik duvarı ve ağ koruması
 İkiside
İnternet koruması
 İkiside
Ebeveyn denetimleri / koruma
 İkiside
Güvenli Önyükleme
 İkiside
BitLocker cihaz şifrelemesi3
 Windows 10 Pro
Windows Bilgi Koruması (WIP)4 5
 Windows 10 Pro
Windows Defender Virüsten Koruma
 İkiside

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Windows 10 pro genellikle şirketler kurumlar ve kuruluşlar için yani iş insanları için, daha fazla özellik barındırıyor ama bunlar büyük ihtimalle senin işine yaramaz
Windows 10 home ise ev kullanıcıları için yani günlük işlerini halletmrk için ödevlerini yapmak için oyun oynamak için ideal yani windows 10 homu kullanabilirsin
Ve windows 10 pronun fiyatı biraz daha pahalı yani aldığına değmez tabi iş insanı değilsen

Alisadiqbey11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Home sl kur kafan rahatlasin. Ben de şu an WIN 10 PRO 64 SE VAR coğu adam guvenilir degil diyor ama memnunum 1 aydir yuklu

GriZzLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bazı oyunlar Win 10 Home desteklemiyor diye biliyorum çoğu oyun Windows 10 Pro öneriyor .

Siz hangi oyunları oynuyorsunuz ona göre tavsiye edeyim .
a dan z ye hikayeli oyunları, aktif olarak Squad oynuyorum. Squad'ta sıkıntı yaratmaz ama benim amacım en performanslı işletim sistemini almak. Hangisi daha performanslıysa onu alacağım.

GriZzLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Windows 10 pro genellikle şirketler kurumlar ve kuruluşlar için yani iş insanları için, daha fazla özellik barındırıyor ama bunlar büyük ihtimalle senin işine yaramaz
Windows 10 home ise ev kullanıcıları için yani günlük işlerini halletmrk için ödevlerini yapmak için oyun oynamak için ideal yani windows 10 homu kullanabilirsin
Ve windows 10 pronun fiyatı biraz daha pahalı yani aldığına değmez tabi iş insanı değilsen
fiyat önemli değil sadece hangisini almak daha iyi onun cevabını bulmaya çalışıyorum

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Yani attım ben size olan özellikleri ben şahsen Windows 10 Pro kullanıyorum bir yandada laptopta Windows 10 Home var Windows 10 Pro daha iyi diye düşünüyorum Windows 10 Homu'u beğenmedim .

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
fiyat önemli değil sadece hangisini almak daha iyi onun cevabını bulmaya çalışıyorum
Eğer ev kullanıcısıysan windows 10 home al windows 10 pro alsan yine aynı şeyi yapacaksın zaten tabi sana kalmış ama windows 10 pro alsan bile belki çoğu özelliği kullanmayacaksın bence yani boşa para vermemiş olursun sadece oyun oynayacaksan windows 10 home al

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Eğer ev kullanıcısıysan windows 10 home al windows 10 pro alsan yine aynı şeyi yapacaksın zaten tabi sana kalmış ama windows 10 pro alsan bile belki çoğu özelliği kullanmayacaksın bence yani boşa para vermemiş olursun sadece oyun oynayacaksan windows 10 home al
? Çoğu özellik Windows 10 Da var

GriZzLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Zaten kullanmayacağım ondan o gereksiz özellikleri kapatabilme şansım varsa pronun daha optime çalıştığını duydum, hem de pro windowsun son işletim sistemi olduğundan gelecek güncellemeleri homeye göre daha hızlı ve çok destekler diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
? Çoğu özellik Windows 10 Da var
Windows 10 da var derken sanirim prodan bahsettin. Olabilir o özellikler oyuncular için değil kurum ve kuruluslar şirketler için bu arkadaş pro alsa belki bu özellikleri kullanmayacak

Zaten kullanmayacağım ondan o gereksiz özellikleri kapatabilme şansım varsa pronun daha optime çalıştığını duydum, hem de pro windowsun son işletim sistemi olduğundan gelecek güncellemeleri homeye göre daha hızlı ve çok destekler diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz
Olabilir ben sadece ev kullanıcısıysan home al dedim paran boşa gitmesin diye ama sen win10 pro daha hızlı çalışrığı için almak ostoyorsan sen bilirsin alabilirisin yani duauncelerindede haklisin

GriZzLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Windows 10 da var derken sanirim prodan bahsettin. Olabilir o özellikler oyuncular için değil kurum ve kuruluslar şirketler için bu arkadaş pro alsa belki bu özellikleri kullanmayacak

Olabilir ben sadece ev kullanıcısıysan home al dedim paran boşa gitmesin diye ama sen win10 pro daha hızlı çalışrığı için almak ostoyorsan sen bilirsin alabilirisin yani duauncelerindede haklisin
dediğim gibi bütçe önemli olmadığı için hangisi daha iyiyse onu alacağım. Fiyata bakılmaksızın pro daha iyi deniyorsa pro alırım.

Reaksiyon puanı
4
Adam zaten oyun için demiş eğer oyun oynayabileceği bilgisayarı varsa heralde win 10 proyuda kaldırır
ben madslowly'e demiştim dostum.

dediğim gibi bütçe önemli olmadığı için hangisi daha iyiyse onu alacağım. Fiyata bakılmaksızın pro daha iyi deniyorsa pro alırım.
Bence pro al. Ya da sen ona para vermek yerine lisanslı indirsene.