Oyun için dizüstü almak istiyorum ama masaüstü mü önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

kayrakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Gençler ben 2-3 aya kadar Monster'dan 3000 lira civarında bir laptop almak istiyorum. Yani hem HDMI ile televizyona bağlar oynarım, hem de üniversiteye gidince lazım olacak. Sizce beni pişman eder mi? Ya da hiç düşünmeden masaüstü mü toplasam? Kafam çok karışık yardım edin lütfen :)

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bilgisayarın mobil olması senin için şart değilse masaüstü olarak toplayacağın sistem muhtemelen daha üstün özelliklere sahip olacaktır.
Oyunları en yüksek ayarlarda oynamak şart değilse okul hayatın ve taşınabilir olması sebebiyle dizüstü bilgisayar tercih etmen daha akıllıca olacaktır.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Taşıma zorunluluğun varsa veya ileride doğacaksa laptop alırsın ama böyle bir durum yoksa kesinlikle kasa toplamalı oyun için. Mesele monitör, ekran değil aslında. Alacağın performans farkediyor. 3000TL'lik laptop ile 3000TL'lik kasa aynı performansı vermez haliyle. Ama taşıma konusuna gelince laptop almak zorunda kalabiliyorsun 3000TL'lik cihazlarla da oyun oynanıyor ama oynanmaz değil. İlerde bu zorunluluk doğacaksa sıkıntı çekmemek için laptop tercih edebilirsin.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
kardeş monsetr aldım bende zamanında iyi güzel her oyunu açıyor da ağırlığı çekilmiyor.

ben olsam gider bir masaüstü birde ucuz laptop alırım. okula ucuz hafif laptobu götürürüm evde efendi gibi masaüstünde oyunumu oynarım

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Eğer zorunluluğun yoksa tabiki masaüstü aralarında performans farkı oluyor.