Oyun İçin AMD SİSTEMMİ İNTEL SİSTEMMİ ?

Bu konuyu okuyanlar

onurduran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun İçin AMD SİSTEMMİ İNTEL SİSTEMMİ bi karar veremedim bazılarına sordum oyun ıcınse amd sıstem onerırım ama ama sımdıkı oyunlarda amd sıstemını yuksek ıntel sıstemını dusuk tutuo ?

HarunT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amd sistemlerin intelden bir eksiğini görmedim.Stok fan değiştirilirse eğer(Amd) bu işlemci anakart kombinasyonları fiyat/performans canavarına dönüşür.Ama işin özü paran çoksa İntel.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Amd sistemlerin intelden bir eksiğini görmedim.Stok fan değiştirilirse eğer(Amd) bu işlemci anakart kombinasyonları fiyat/performans canavarına dönüşür.Ama işin özü paran çoksa İntel.
Stok fanın nesi var? Hiçte bile stok fanın değişmesi performansa bir etki etmiyor. Gül gibi AMD dururken gidip Intele fazladan para bayılmak resmen enayilik başka birşey değil...

HarunT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amd varken intel alınmaz bencede.Amd işlemcide fan değiştirerek sistemi zorlayan oyunlarda performans elde edenler çok.

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

''Onurduran'' kardeşim intel yeni çıkan çoğu işlemcisine dahili grafik yongası(binevi ekran kartı) yerleştiriyor.Bu ekstra ekran kartına vereceğin para ile üstüne ekleyerek güzel bir ekran kartı alırsın oda senin karın olur.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
amd, ilk zamanlarda çalıştığı performansta devamlı çalışsa hiç problem değil ama malesef ses ve ısı ile birlikte performans kaybına uğruyor. bunu, ağır oyunları saatlerce oynayanların dışındakiler bilemez. bende artık öyle noktaya geldi ki, millet ekran kartını overclock yapıp yükseltmekten bahsederken ben standartın altına overclockluyorum. bir sonraki sistemim kesinlikle intel olacak. o zaman anlarım intel mi daha kötü amd mi :)

yeni_raki

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Biraz bekle AMD Bulldozer i ozaman uygun fiyata iyi makina toplarsın şu an tabiki dünyanın en iyi işlemci olarak lanse edilen i7 var ama o praya bilgisayarı toplarsın baştan aşağıya

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
amd, ilk zamanlarda çalıştığı performansta devamlı çalışsa hiç problem değil ama malesef ses ve ısı ile birlikte performans kaybına uğruyor. bunu, ağır oyunları saatlerce oynayanların dışındakiler bilemez. bende artık öyle noktaya geldi ki, millet ekran kartını overclock yapıp yükseltmekten bahsederken ben standartın altına overclockluyorum. bir sonraki sistemim kesinlikle intel olacak. o zaman anlarım intel mi daha kötü amd mi :)
ekran kartinda intel hic israrci degil uzunca bisuredir :p
intell ekran kartindan bahsediyosun galiba burada :D
islemciye gelince fiyatina gore amd cok daha yuksek bi kalite sunuyo bence de ne aldigina ve nekadara aldigina gore bu degisiklik gosterio olabilir.

onurduran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım Sanırım AMD İSLEMCİ ALCAM AMD PHENOM 2 x6 ve 3.2 GHZ intel i5 le kafa kafaya gıdıo olurmu sızce

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Şimdiye kadar çoğunlukla intel kullandım. Ancak yeni bilgisayar alacak olursam amd x6 black ed. işlemcili bilgisayar toplarım. Oyun AMD ye.

onurduran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz, 9 MB, AM3 BOX İşlemci Black Edition BU IYIMIDIR YOKSA SIZ DE ONEREBİLİRMİSİNİZ ?

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bence "AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz" iyi. 6 cekirdegi var ve 3.7GHZ hiza kadar turbo ile yukseltilebiliyo demisler sitenin birinde. :p
gerci yeni 8 cekirdekli ve grafik dahaili grafik iclemcililer cikicak diyolardi onu beklemek de mantikli olabilir :p

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
işlemci olarak aynı fiyata i5 2500K amd x6 1090T den daha üstün bir işlemcidir. ancak oyun performansı bakımından amd ile benzerdir. bunun yanında grafiksel yazılımlarda amd daha iyidir.

http://www.anandtech.com/bench/Product/146?vs=288

ancak şu an amd yeni işlemcileri hazırlıyor. ekim ayında satışa sunulacak. piyasadaki işlemciler ise demode olacak. bu bakımdan intel i5 2500k daha güncel ve verimli bir teknoloji sunuyor. bu yüzden benim tavsiyem INTEL. özellikle 1500 TL ve yukarısı kasa kuranlar için. daha aşağı bütçelerde ise amd uygun tercih.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bence "AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz" iyi. 6 cekirdegi var ve 3.7GHZ hiza kadar turbo ile yukseltilebiliyo demisler sitenin birinde. :p
gerci yeni 8 cekirdekli ve grafik dahaili grafik iclemcililer cikicak diyolardi onu beklemek de mantikli olabilir :p

Dahili grafik işlemcili bulldozer işlemcilere epey zaman var 2012 ortalarında fln çıkar şu an için mevcut ahtlon II mimarisinin güncellenmiş ve entegre radeon birimi yerleştirilmiş fusion A serisi işlemciler piyasada ekim ayında ise soket AM3+ destekli bulldozer işlemciler gelecek ancak bulldozerlerin ömrü epey kısa olacak çünkü AMD entegre grafik birimine geçtiği için soket tipinde radikal değişiklik yaptı fusion işlemciler Soket FM1 905 pin e sahip bna benzer bi değişikliği AMD 2012 ile birlikte fusion II işlemcilerde yapacak soket FM2 ve 10 çekirdekli komodo işlemcileri piyasaya sürecek AM3+ soketi zamanla azaltacak.

ilk defa intel yeni çıkaracağı ivy brigde işlemcilerde eski soketlere destek verdi ki geçen şubat ayında yaşanan 6 serisi chipsetlerde yaşanan tasarım hatası olmasaydı ve chipsetlerin yeniden dağıtımı gecikmeseydi intel asla böyle bi karar almazdı.

kisacası AMD de gelecke işlemciler bundan snra Soket FM1 ve Soket FM2 olarak çıkacak soket AM3+ ın ömrü git gide kısalacak seçimleri dikkatli yapmak gerek ileriye dönük olarak benim seçimim AMD nin fuison tabnlı sistemleri olur

Son mesajlar