Oyun ekrana gelmiyor önerisi olan

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
merhaba arkadaşlar bilgisayarımda nfs most wanted 2 (2012) oyunu var. sorun şu oyunu laptop ile laptop ekranında açmaya çalıştığımda oyun açılmıyor. (eskiden açılıyordu) fakat hdmi kablosu ile tv'ye yada monitöre bağlanınca oyun açılıyor. oyunu hdmi ile monitör yada tv'de açtıktan sonra hdmi bağlantısını keserkem oyun bilgisayar ekranında kalıyor ve oynayabiliyorum. ama en başta neden bilgisayar ekranında açamıyorum? oyun ayarlarından ekran ayarları ve çözünürlük ayarlarını yaptım bunları söylemenize gerek yok başka önerisi olan var mı?

Bedirhan Çolak

Asistan
Reaksiyon puanı
45
oyunun çözünürlük ile bir problem olabilir leptopun çözünürlüğünü ve monitör ün çözünürlüğünü atabilirmisin

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar bilgisayarımda nfs most wanted 2 (2012) oyunu var. sorun şu oyunu laptop ile laptop ekranında açmaya çalıştığımda oyun açılmıyor. (eskiden açılıyordu) fakat hdmi kablosu ile tv'ye yada monitöre bağlanınca oyun açılıyor. oyunu hdmi ile monitör yada tv'de açtıktan sonra hdmi bağlantısını keserkem oyun bilgisayar ekranında kalıyor ve oynayabiliyorum. ama en başta neden bilgisayar ekranında açamıyorum? oyun ayarlarından ekran ayarları ve çözünürlük ayarlarını yaptım bunları söylemenize gerek yok başka önerisi olan var mı?
Belgeler ayar dosyasından çözünürlüğü değiştirin.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
oyunun çözünürlük ile bir problem olabilir leptopun çözünürlüğünü ve monitör ün çözünürlüğünü atabilirmisin
laptop ekranı 1366 x 768
monitör 1920 x 1080 çözünürlükler böyle

oyunun ayarlarından ekran çözünürlüğünü 1366 x 768 yada 1920 x 1080 hangisini yaparsam yapayım monitör oyunu her çözünürlükte açıyor.
fakat laptop ekranı hiç bir çözünürlükte oyunu açmıyor. sadece monitörde oyunu açıp sonra monitör bağlantısını kesersem oyun laptop ekranına düşüyor ve oynamaya devam ediyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

bunu
Belgeler ayar dosyasından çözünürlüğü değiştirin.
bunu nereden ve nasıl yapıcam?

Bedirhan Çolak

Asistan
Reaksiyon puanı
45
oyunun kısayoluna sağ tıkla özellikler de yukarda uyumluluk var gir 640x480 de çalıştı var bas uygula tamam tuşlarınada bas ve oyuna gir inşallah olur