Oyun Bilgisayarına Muzlu Süt Dökmek

Bu konuyu okuyanlar

hefese

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Merhaba arkadaşar,

Başlıkta da belirttiğim gibi dalgınlıkla oyun bilgisayarıma muzlu süt döktüm. Güç düğmesi ve etrafı komple sütle kaplandı. Laptop'ı ters çevirdim ve prizden çektim. Bataryasını çıkaramadım, çünkü bataryası çıkarılacak şekilde tasarlanmamış. Laptop bir süre ters olarak tuttuktan sonra bilgisayarı başlattım. Bilgisayarım başladı, fakat eski performansını yitirdiği her halinden belliydi. Sorum şu: Bilgisayarımı servis desteğe verdim. Servis destek süt lekelerini temizlendiğinde bilgisayarım tamamen eski performansına kavuşabilecek mi yoksa artık eski performansına kavuşması bir hayalden mi ibaret? Laptop'ımın ayrıntıları şu şekilde:

9 bin liralık MSI Gaming Notebook adlı Bilgisayarım ve özellikleri:
  • MSI GE63VR RAIDER PRO
  • CORE İ7 7700HQ 2.8GH
  • 16GB RAM
  • 256GB SSD
  • 1TB-15.6''
  • Nvidia GTX1070
  • W10

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
muhtemelen eski performansında geri gelecek...

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Dostum su olsa hadi neyse kurur da senin o iş olduktan sonra bilgin varsa ters çekilde PC'yi açıp muzlu sütten kalan katı kalıntıları temizlemen bilgin yoksa da çok dikkatli biçimde ilgili kişilere de ters tutmalarını söyleyerek direkt servise yollaman lazımdı.PC yi yeniden başlatmak ile hata etmişsin kurusa bile muzlu süt su gibi değil lekeler yapışır kalır devrelere ark yapmadığı için şanslısın.Ark demeyelim de kısa devre misali bozulabilirdi.

onlinedemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçmiş olsun ilk önce bende sorun çıkmayacağı kanatindeyim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Geçmiş olsun Bilgisayarını iyice temizlenen gerekirdi açmadan önce kurutup servise verirsen daha iyi olurdu

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba arkadaşar,

Başlıkta da belirttiğim gibi dalgınlıkla oyun bilgisayarıma muzlu süt döktüm. Güç düğmesi ve etrafı komple sütle kaplandı. Laptop'ı ters çevirdim ve prizden çektim. Bataryasını çıkaramadım, çünkü bataryası çıkarılacak şekilde tasarlanmamış. Laptop bir süre ters olarak tuttuktan sonra bilgisayarı başlattım. Bilgisayarım başladı, fakat eski performansını yitirdiği her halinden belliydi. Sorum şu: Bilgisayarımı servis desteğe verdim. Servis destek süt lekelerini temizlendiğinde bilgisayarım tamamen eski performansına kavuşabilecek mi yoksa artık eski performansına kavuşması bir hayalden mi ibaret? Laptop'ımın ayrıntıları şu şekilde:

9 bin liralık MSI Gaming Notebook adlı Bilgisayarım ve özellikleri:
  • MSI GE63VR RAIDER PRO
  • CORE İ7 7700HQ 2.8GH
  • 16GB RAM
  • 256GB SSD
  • 1TB-15.6''
  • Nvidia GTX1070
  • W10

Süt anakarta ve diğer parçalara temas ettiyse eğer sıvı teması kullanıcı hatası olduğundan dolayı ücret isteyeceklerdir ( müşteri memnuniyeti adına ücret almayabilirler ). Parça temizleme işlemi yapılmaz aynı parça tekrar takılır bu durumda da eski performansı alırsınız.

Emirhann60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim laptopa kola dökülmüştü hemen goturdum ve guzelce temizleyip vermislerdi takir takir calisti ki yeni almistim kolayi soguk ve asitli hicbirsey olmadi keske acmasaydin ne olur en fazla klavyen bozulur bence ondan baska bir sorunun olmaz

Reaksiyon puanı
16,118
keşke Kola olsaydı ve açmasaydın onu...
geçmiş olsun müşteri memnuniyeti için garantiden yaparlar tekrar süt banyosu olursa işi biter...