Oyun Bilgisayarı Teknik Özellikleri Hakkında Bilgi

Bu konuyu okuyanlar

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar yakında bir notebook alacağım. Bilgisayar türü oyun bilgisayarı fiyatı 2.500 tl. Ürünün teknik özellikleri;
SABİT DİSK : 1 TB
BELLEK : 8 GB
YAZILIM : Windows 10
Dokunmatik Ekran : Yok
MARKA : LENOVO
Pil Hücre Sayısı : 4
İŞLEMCİ : Intel Core i5 6200U
EKRAN BELLEĞİ : 4 GB
USB BAĞLANTI ADEDİ : 3 Adet
Kullanım Tipi : Oyun Bilgisayarı
MODEL : Ideapad 500-15ISK
BELLEK TİPİ : DDR3L
İşlemci Turbo Hızı : 2,8 GHz
EKRAN BOYUTU : 15,6"
Bilgisayar Tipi : Oyun Bilgisayarı
AĞIRLIK : 2,3 kg
Ekran Kartı Markası : AMD
GRAFİK TİPİ : AMD MESO XT R7 M360
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1920 x 1080
İŞLEMCİ HIZI : 2,3 GHz
Ön Kamera : Var
İşlemci Markası : Intel
İşlemci Teknolojisi : Intel Core i5
Sizce bu bilgisayar ile hangi oyunları High da çalıştırabilirim. Hangilerini Low da kaldırır?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Merhabalar yakında bir notebook alacağım. Bilgisayar türü oyun bilgisayarı fiyatı 2.500 tl. Ürünün teknik özellikleri;
BELLEK : 8 GB
YAZILIM : Windows 10
MARKA : LENOVO
USB BAĞLANTI ADEDİ : 3 Adet
MODEL : Ideapad 500-15ISK
AĞIRLIK : 2,3 kg
Sizce bu bilgisayar ile hangi oyunları High da çalıştırabilirim. Hangilerini Low da kaldırır?
Ekran kartı pek hoşuma gitmedi açıkçası. Amd monil işlemcilerde başarılı değil.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı pek hoşuma gitmedi açıkçası. Amd monil işlemcilerde başarılı değil.

Peki hangi oyunları high da rahat çalıştırıp hangilerini low da kasmadan açar? Örneğin gta 4 veya 5 i oynayabilir miyim? Far cry 4 Call of Duty black ops mesela?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
İyi sonuçlar almazsın. AMD mobilde arkadaşın dediği gibi iyi iş çıkaramıyor. Grafik işlemcinin performansına buradan bak. Biraz aşağılarda FPS değerleri var kırmızı yeşil olarak renklendirilmiş şekilde. http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R7-M360.142637.0.html
Oyun için dizüstü alacaksan en az GTX950M veya GTX850M grafik işlemcisine sahip bir cihaz almalısın.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
524
gösterdiğiniz bilgisayardaki amd ekran kartının muadili gt920m falan , işlemci de ultrabook işlemcisi yani bu bilgisayar pek oyun bilgisayarı sayılmaz. Cs:go gibi oyunlarda sıkıntı yaratmasa bile son 2-3 yıl içinde çıkmış çoğu oyunda zevk alamazsınız.

bellagoth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemci hızı çok düşük turbosu yoksa da ayrı bir sıkıntı :mellow:
ps: varmış ama gene de az

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gösterdiğiniz bilgisayardaki amd ekran kartının muadili gt920m falan , işlemci de ultrabook işlemcisi yani bu bilgisayar pek oyun bilgisayarı sayılmaz. Cs:go gibi oyunlarda sıkıntı yaratmasa bile son 2-3 yıl içinde çıkmış çoğu oyunda zevk alamazsınız.

Peki 2.500 tl butcem var. Onerebilcegin notebook hangisi. Teknosa bimeks vb yerlerden link atarsan sevinirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

işlemci hızı çok düşük turbosu yoksa da ayrı bir sıkıntı :mellow:

Önerebileceğin var mı peki? Teknosa vb yerden yapicam alisverisi. Internetten almak istemiyorum

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi sonuçlar almazsın. AMD mobilde arkadaşın dediği gibi iyi iş çıkaramıyor. Grafik işlemcinin performansına buradan bak. Biraz aşağılarda FPS değerleri var kırmızı yeşil olarak renklendirilmiş şekilde. http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R7-M360.142637.0.html
Oyun için dizüstü alacaksan en az GTX950M veya GTX850M grafik işlemcisine sahip bir cihaz almalısın.

işlemci hızı çok düşük turbosu yoksa da ayrı bir sıkıntı

Peki bunlar nasıl? link
http://www.teknosa.com/urunler/125033054/lenovo-g7070i7-4510u8gb1tb17-3-2gb-nv15-gmwin8-1-8
http://www.teknosa.com/urunler/125032943/hp-pavilion-15-p202nt-l0d53ea-silver-notebook
http://www.teknosa.com/urunler/125032915/hp-pavilion-15-p207nt-l0d82ea-beyaz-notebook

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok sanırım. :)

http://www.akakce.com/bilgisayar-di...2zy-nx-muxey-005-notebook-fiyati,5597388.html bak sayfanın altında satan mağazaları gösteriyor oradan bölge seçip bakabiliyorsun. Nerede MediaMarkt varsa onu gösteriyor ama vardır herhalde. Bide bimeksde kinden pahalı biraz.

Tamamdır teşekkürler :)

Yok sanırım. :)

http://www.akakce.com/bilgisayar-di...2zy-nx-muxey-005-notebook-fiyati,5597388.html bak sayfanın altında satan mağazaları gösteriyor oradan bölge seçip bakabiliyorsun. Nerede MediaMarkt varsa onu gösteriyor ama vardır herhalde. Bide bimeksde kinden pahalı biraz.

Peki Bu nasıl gtx840M http://www.akakce.com/bilgisayar-di...chd-4210-4l45a-s-notebook-fiyati,4611229.html
Bu da GTX920M http://www.akakce.com/bilgisayar-di...chd-4210-4l45a-s-notebook-fiyati,4611229.html

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
K555UB ile aynı özellikte başka bir cihazda olur o Acer gibi. Araştır biraz cihazın incelemelerine filan bak ona göre karar ver özellik olarak aynı zaten.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
K555UB ile aynı özellikte başka bir cihazda olur o Acer gibi. Araştır biraz cihazın incelemelerine filan bak ona göre karar ver özellik olarak aynı zaten.

Yani anladigim kadariyla soyliyim. Ozellikleri ayni olsun. Marka kullanilabilirligi etkilemiyor. Dogru mu? Birsey daha sormak istiyorum. Olmazsa olmaz dediginiz ozellikler nedir? Birbirini destekler nitelikte. Ornegin ekran karti gtx940m olup paylasimli olursa bi isine yaramaz paylasimsiz olmali gibi.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Yok öyle değil. Cihazın tasarımı kasası içindeki bileşenler markadan markaya değişir. Her parça cihazdan cihaza farklı performanslar gösterebilir. Kalite ile orantılı olarak performans artar. Yani iki cihaz olsun aynı özelliklere sahip birinin tasarımına, içerisindeki bileşenlerin kalitesine göre, aynı özelliklere sahip olmasına rağmen(RAM, CPU,GPU gibi) arada bariz performans farkları olabilir. Birinin tasarımı sayesinde daha kaliteli soğutması vardır daha az ısınır daha çok performans verir gibi. O nedenle seçim yaparken ince eleyip sık dokumak mantıklı. Şimdi internet üzerinden alamadığın için daha fiyat performans ürünlere uzak kalıyorsun biraz. O nedenle işin hem zorlaşıyor seçim konusunda hem de biraz performans düşüyor.
Acer markası iyi kötü değil. Benim sana demek istediğim markanın kullanılabilirliği etkilememesi değil yanlış anlama orayı. O aceri'de alabilirsin yani biraz cihazı araştır inceleme videoları varsa bak daha iyi fikir sahibi olman maksadında demiştim.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok öyle değil. Cihazın tasarımı kasası içindeki bileşenler markadan markaya değişir. Her parça cihazdan cihaza farklı performanslar gösterebilir. Kalite ile orantılı olarak performans artar. Yani iki cihaz olsun aynı özelliklere sahip birinin tasarımına, içerisindeki bileşenlerin kalitesine göre, aynı özelliklere sahip olmasına rağmen(RAM, CPU,GPU gibi) arada bariz performans farkları olabilir. Birinin tasarımı sayesinde daha kaliteli soğutması vardır daha az ısınır daha çok performans verir gibi. O nedenle seçim yaparken ince eleyip sık dokumak mantıklı. Şimdi internet üzerinden alamadığın için daha fiyat performans ürünlere uzak kalıyorsun biraz. O nedenle işin hem zorlaşıyor seçim konusunda hem de biraz performans düşüyor.
Acer markası iyi kötü değil. Benim sana demek istediğim markanın kullanılabilirliği etkilememesi değil yanlış anlama orayı. O aceri'de alabilirsin yani biraz cihazı araştır inceleme videoları varsa bak daha iyi fikir sahibi olman maksadında demiştim.

Peki internet uzerinden almaya kalksam ne onerirdin? Link attigim acer ile kiyaslamak istiyorum

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bu arda arastirma yaptim. Gonderdigin asus un bire bir aynisini teknosa da buldum. Kullanici yorumlarini okudum. Isinma vb hicbir sikayetleri yok. Sadece ona takili kalmadim bilac cihaz daha inceledim. Gtx940m in altina dusmeden. Baya bi urun kesfettim. Ustelik max tutar da 2.500. Linklerini bilgisayara gectigimde paylasacagim. 11 subat da urunu almak icin harekete gecmis olacagim en gec 14 unde almis olacagim. Konu biraz acil gibi gorunuyor benim acimdan :) ilgilendigin icin tesekkurler