Oyun açıldığında, ekranlar piksel kaybı oluşması ve ardından gelen mavi ekran

Bu konuyu okuyanlar

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selam. Konu hakkında pek bilgi sahibi değilim hatta doğru yere açtığımı bile bilmediğim için bunun için özür diliyorum.. Kısaca anlatmam gerekirse, sürücü güncellemelerini eksiksiz yapmama rağmen, oyun veya türevi bir şey açtığımda ekranımda yaklaşık 1x3cm boyutlarında ölü piksel bölgeleri oluşuyor, bunu size fotoğraflamak isterdim fakat çok kısa bir süre içerisinde bilgisayarım mavi ekran kısmına geçiyor. Sistemden çok anlamıyorum, iki ekran kartı yazıyor Intel ve Nvidia ikisi de güncel vaziyette veya doğru bitte.

Lenovo G580 / Win7 \ 64 Bit

a4.PNG

a1.PNG

a2.PNG

a3.PNG

tgweq.PNG

Konu ile bilgisi olup, aydınlatabilecek arkadaşları bekliyorum zira birkaç gündür başım fena halde ağrıdı bu beladan, daha önceleri de olmuştu: çözümü format atmakta bulmuştum ama bu sefer tekrar format atamam, bu yaptığım bir yanlış sürücü ile oldu diye düşünüyorum zira hata Bluetooth sürücüsünü yüklediğim an başladı, alakasız sürücüler ama bilmiyorum. Maalesef sistem geri yükleme, kendisi için bir geri-dönüş noktası da oluşturmamış vaziyette yani kendime 1 ay öncesine döndürmek istediğimde etkilenen programlar için sadece bir bluetooth güncelleştirmesi olarak bahsediyor. Teşekkürler şimdiden.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Selam. Konu hakkında pek bilgi sahibi değilim hatta doğru yere açtığımı bile bilmediğim için bunun için özür diliyorum.. Kısaca anlatmam gerekirse, sürücü güncellemelerini eksiksiz yapmama rağmen, oyun veya türevi bir şey açtığımda ekranımda yaklaşık 1x3cm boyutlarında ölü piksel bölgeleri oluşuyor, bunu size fotoğraflamak isterdim fakat çok kısa bir süre içerisinde bilgisayarım mavi ekran kısmına geçiyor. Sistemden çok anlamıyorum, iki ekran kartı yazıyor Intel ve Nvidia ikisi de güncel vaziyette veya doğru bitte.

Lenovo G580 / Win7 \ 64 Bit

Ekli dosyayı görüntüle 38434

Ekli dosyayı görüntüle 38431
Ekli dosyayı görüntüle 38432
Ekli dosyayı görüntüle 38433
Ekli dosyayı görüntüle 38435

Konu ile bilgisi olup, aydınlatabilecek arkadaşları bekliyorum zira birkaç gündür başım fena halde ağrıdı bu beladan, daha önceleri de olmuştu: çözümü format atmakta bulmuştum ama bu sefer tekrar format atamam, bu yaptığım bir yanlış sürücü ile oldu diye düşünüyorum zira hata Bluetooth sürücüsünü yüklediğim an başladı, alakasız sürücüler ama bilmiyorum. Maalesef sistem geri yükleme, kendisi için bir geri-dönüş noktası da oluşturmamış vaziyette yani kendime 1 ay öncesine döndürmek istediğimde etkilenen programlar için sadece bir bluetooth güncelleştirmesi olarak bahsediyor. Teşekkürler şimdiden.
Bluetooth sürücüsünü kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca donanımsal olarak VRam ler yanmış olabilir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Driver booster gibi programları kullanmanızı önermem açıkçası çünkü aynı bu şekilde saçma sapan hatalara yol açabiliyor. Yüklediği bazı sürücüler beta sürümünü hatta başka donanıma ait olabiliyor öyle diyeyim. Eğer bir sürücü güncelleştirmesi sonrası olduysa bu olay o sürücüyü tespit edip, silip daha sonra ürün kimliğini internette aratarak doğru sürücüyü indirmekte fayda var diyebilirim.

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Pekala, şu an "formaliteler" yerine gelsin diye Nvidia'nın Game Experience güncellemesini de indirip kuruyorum, ardından son Bluetooth güncellemesi ve yine yakın vakitlerde ses kartı için yaptığım (Dolby) güncellemesini kaldırıp, tekrar dönüş yapacağım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 38438Ekli dosyayı görüntüle 38439

Pekala, Bluetooth ve Dolby sürücülerini kaldırıp GeForce Experience güncelleştirmesini bitirdim, fakat sorun çözülemedi. Artık o ölü piksel "görseli"nin resmini de alamıyorum saniye içerisinde mavi ekrana geçiyor. Yani video izlerken, veya düşük boyutta şeyleri açarken sorun olmuyor ne zaman 1280x768 üstü bir boyut açılsa, sorunlar baş gösteriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 38440Ekli dosyayı görüntüle 38441

Dosya eki paylaşırken sorun oluştu, şöyle link olarak bırakayım.

https://ibb.co/iRcaWn
https://ibb.co/h0yhBn

Spam için özür dilerim.

Son düzenleme:

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilgisi olan yok mu? Format attım halen düzelmedi.