Oyun Açarken Bilgisayarım Kendi Kendine Kapanıyor!

Bu konuyu okuyanlar

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle sistemimin özellikleri bunlar ;

İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium 64 bit
İşlemci : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8400 @ 2.66 GHz (4CPUs), ~ 2.7 GHz
Bellek : 4096MB RAM
DirectX Sürümü : DirectX 11

Ekran;
Ad : ATI Radeon HD 4650
Yaklaşık Toplam Bellek : 2809MB
Geçerli Görüntü Modu : 1400 x 900 (32 bit) (60Hz)

Sistemimin genel özellikleri bunlar. Gerekli olacaklarını düşündüklerimi yazdım başka birşey lazımsa dxdiag resmini koyabilirim direk.
Sorunum şu;

Henüz 3 gün önceye kadar Pro Evolution Soccer 2013 oyununu sorunsuz oynuyordum. Fakat 2-3 gündür oyunu açtığımda bilgisayarım otomatik olarak kendini kapatıyor. İlk açtığımda değil, Şampiyonlar Ligi açıyorum, takım kadrosunu vs. ayarlıyorum ve Maça Başla butonuna bastığım an bilgisayar kapanıyor. Bazen santrayı kullanırken kapanıyor. İşin ilginci daha 3 gün öncesine kadar sorunsuz olarak açıp oynuyordum. Sistem mi yetersiz diye düşündüm fakat değilmiş, ekran kartı driver'ım da güncel. Bir de bilgisayar kapandıktan sonra hemen açamıyorum. İlk siyah ekranda Casper yazısı geliyor, ondan sonra mavi bir ekran geliyor 2-3 saniye içinde bilgisayar kendini resetliyor ve bu durmadan tekrarlanıyor. Ekranda tam olarak ne yazdığını okuyamıyorum ama "(...) please reboot into Safe Mode(...) " gibi birşeyler yazıyor. Lütfen bu soruna çözüm bulun bilgisayarı kırıp atasım geliyor! Başka işlemlerde hiç böyle yapmıyor internette vs. dolaşırken!

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim! :)

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Sürücülerini güncelle (hasar görmüş olabilir), PSU kaç Watt ve ne marka, işlemci ve ekran kartı fanları dönüyor mu temiz mi, İşlemci kaç derece sıcaklıkta, kaç adet RAM modülü var (varsa Ramlerinden biri veya birkaçı arızalı olma ihtimali için sordum). Bunlardan biri olabilir.

Peki sistemi başka oyunlarda ya da yoğun güç isteyen uygulamalarda kullandığında da reset atıyor mu. örneğin bir videoyu herhangi bir formata dönüştürmeyi dene... O zaman da yapacak mı?

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sürücülerini güncelle (hasar görmüş olabilir), PSU kaç Watt ve ne marka, işlemci ve ekran kartı fanları dönüyor mu temiz mi, İşlemci kaç derece sıcaklıkta, kaç adet RAM modülü var (varsa Ramlerinden biri veya birkaçı arızalı olma ihtimali için sordum). Bunlardan biri olabilir.

Peki sistemi başka oyunlarda ya da yoğun güç isteyen uygulamalarda kullandığında da reset atıyor mu. örneğin bir videoyu herhangi bir formata dönüştürmeyi dene... O zaman da yapacak mı?
Eve gideyim tekrar döneceğim size. Teşekkürler :) O dediklerinizi işlemci derecesi vs. nerden öğrenebilirim?

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
ısınmadan dolayı kapanıyor oyun oynarken farkına varmasın iyi bir soğutucu fan işlemci fanı ve macun sürersen ısınma sorunu hal edersin speedfan programını kur oyuna eş değer bir program calıştır ve bilgisayarın sıcıklığına bak

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Sorunu çözdün mü? [MENTION=300393]3xpired[/MENTION]

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
3xpired dostum kolay gelsin .Makinandaki ekran kartının aynısı bende var.ve atinin en sorunlu kartlarından benim kartım yandı..Eğer sen oyunu açdığından 5 saniye sonra ilk önce ekran kararması ve 2 saniye ardından bozuk plak gibi tekleyip sistemin kapanıyorsa geçmiş olsun Ekran kartı içindeki çip'e giden leyip erimiştir.tek Çözüm yeni kart ....

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@IThelp , @thesavarona yorumlarınız için teşekkür ederim dostlarım.. @deatmania evet! :D Hem de öyle bir çözdüm ki, aklın hayalin durur! :D Artık açılmıyor bilgisayarım! :D Nasıl, güzel mi! :D Yarın profesyonel bir yardım alacağım olmazsa diğer arkadaşların dediği gibi sağlam bir ekran kartı alırım! :D
Hepinize teşekkürler yardım çabalarınız için! :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:huh::rolleyes:Bnim bilgisayarım windows 7 packerd bell benimde sorunum aynını oyun oynarken birden bire kendisi kapanıor ama klimayı açdıkdan sonra hiç kapanmıor bu sıcakdanmı hemen kapanıor yoksa fanmı dönmüor çözemedim yardım edermsiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede oluyodu pc masaüstüyse içindeki leri temizle eğer laptopsa altındaki delklerden süpergenin en kısık derecesiyle tozu çek geçer İNSALLAH

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya ahbaplar benmde ayni sorunum var banada yardimci olun lütfen kac gündür oyuna giremiyorum ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
casper in macunu berbattır ve ben 2-3 kere format attırdım asıl olay sistemde kullanmadığınız programları silmek ve pc içini 2 ayda bir kere temizlemeniz aşırı derecede oynuyorsanız elinizi cebinize atıp fan alacaksınız bunlar hep ısınmadan olur ekran kartı dayanamadığı için pc kendine reset atar ki yanmasın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş Bende Online Metin2 Oynuyom Oyuna Grırıyom 5 10 dakkaya bazen 1 saat sonra kapanıyor neden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:sleep::mellow::sleep::sleep::sleep::sleep: ​Benim her oyuna girdikten 10 dk yada 5dk sonra kapanıyor internet oyunlarındada kapanıyor ama okeyde kapanmıyor faceboookta kapanmıyor :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
doğru söylüyon ama termal jeli kuruyunca yenilemesi lazım + fan takcagında güçlü alması lazım sıcaklık programı : PCWizard kullan kardes

sorucc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim masaüstü bilgisayarım var çok eski bir bilgisayar eskiden bir şeyi yoktu ama bir gün açtığımda kasadan çok az ses gelmeye başladı sonra lol atıyım dedim 10.DK olmadan pc reset attı kaç gündür böyle bir sürü şey yaptım denetim masas felan kasa temizleme ama hiç biri işe yarmadı artık reset atmıyor oyuna girmiyor "EROR" veriyor.Kasanında sesi değişmedi SpeedFan yükledim sistem:64 derece yazıyor yardımcı olabilirmisiniz bilgisayarın özellikleri şunlar:RAM:2GB,32BİT,INTEL PENTİUM,2.40GHz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen ben oyunu yuklerken 3 saat geçti oyunu açtım ve 1-2 saat oynadım sonra bidaha akşam geçtiğimde bilgisayarı açar açmaz houndsa girdim ve 5-10 dk geçtikten sonra bilgisayar kendi kendine reset attı . onun için sorun bilgisayarın ısınmasında olabilir:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bak iyi dinle ben oyunu yuklerken 3 saat geçti oyunu açtım ve 1-2 saat oynadım sonra bidaha akşam geçtiğimde bilgisayarı açar açmaz houndsa girdim ve 5-10 dk geçtikten sonra bilgisayar kendi kendine reset attı . onun için sorun bilgisayarın ısınmasında olabilir:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Son mesajlar