Oynadığım Bütün Oyunlarda Kasma ve Ani Takılmalar

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,822
Arkadaşlar oynadığım bütün oyunlar da özellikle de bu NFS oyunlarında sürekli bir takılma ve ani kasmalar meydana geliyor. Ben sorunu çözemedim. Bütün sürücülerim güncel işletim sistemim windows 10 pro 1909 bütün güncellemeleri de kurulu haftada 1 disk defrag'da yapıyorum oyunların kurulu olduğu diske ama en ufak bir yardımı bile olmadı. Geçen hafta arctic mx4 2019 macun ile anakartın chipsetlerine kadar bütün chipleri gpu'yu ve işlemciyi macunladım ısılarda ciddi bir düşüş var ama hala bu sorunlar çözülmedi. Ekran kartı sürücüsünden biraz şüpheleniyorum ama bilemedim. Beta sürücü sanırım WHQL sürücü kurarsam çözülür mü sizce? Aşağı ya oyunların kurulu olduğu diskten yaptığım testleri atıyorum disk tertemiz çıkıyor sizce bu sorunlar neden olur? NFS Carbon, Pro Street, MW, U2 hepsinde var bu sorun özellikle Pro Street ve Carbon'da daha fazla oluyor. Arabayı sürerken aniden takılmalar giriyor araba o an ağır çekimdeymiş gibi hareket ediyor. Virüs kesinlikle yok. Norton ile tarama yaptım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben işin içinden çıkamadım.

13-Haziran-2020_14-00.jpg
13-Haziran-2020_15-23.jpg
13-Haziran-2020_15-17.jpg

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,231
Sürücü beta ise WHQL kurun kesinlikle. Sistem nedir?

HalukSonmez

Profesör
Reaksiyon puanı
747
PSU'da bir sorun olabilir mi? Gücünün yetersiz olması vs.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,822
Sürücü beta ise WHQL kurun kesinlikle. Sistem nedir?

Beta hocam şimdi baktım WHQL sürücüler var ama eski tarihli yine de kontrol edin sizde isterseniz. Kart GTX 275. Hala kart alamadık :D Sistem ;
FX-8300, 2x4 8GB DDR3 1600Mhz Ram, Cougar CMX 700w PSU, Gigabyte 990XA-UD3 rev3.0, 500GB Seagate Barracuda, 60GB Kingston V300 SSD.

PSU'da bir sorun olabilir mi? Gücünün yetersiz olması vs.

Cougar CMX 700w psu var hocam. Sorun yok bence. Oynadığım oyunlar ultra kaliteli de değil internet cafelerde ki 2GB'ram li leş pc'ler bile oynatıyor.

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,231
FX tabanlı işlemciler genelde böyle sorunlara sebep olabiliyor. Hatta FX=FPS drop diye bi kavram var.
Ama söz konusu işlemci FX8300, çok da şüphelenmemek lazım.
Betadan WHQL sürücüye downgrade edin. Bakalım ne değişecek.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,822
FX tabanlı işlemciler genelde böyle sorunlara sebep olabiliyor. Hatta FX=FPS drop diye bi kavram var.

Hocam bu sorunlar daha önce yoktu oynadığım oyunlar öyle çokta sistem gereksinimi isteyen oyunlar da değil. Aynı sistemim de R7 370 kullanmıştım en ağır oyunlarda bile sorun yaşamıyordum. Şuan aynı sistem sadece ekran kartı farklı ama en eski oyunda bile kasma ve takılma sorunu var. Sürücüyü downgrade edip bakayım.

patates2006

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar oynadığım bütün oyunlar da özellikle de bu NFS oyunlarında sürekli bir takılma ve ani kasmalar meydana geliyor. Ben sorunu çözemedim. Bütün sürücülerim güncel işletim sistemim windows 10 pro 1909 bütün güncellemeleri de kurulu haftada 1 disk defrag'da yapıyorum oyunların kurulu olduğu diske ama en ufak bir yardımı bile olmadı. Geçen hafta arctic mx4 2019 macun ile anakartın chipsetlerine kadar bütün chipleri gpu'yu ve işlemciyi macunladım ısılarda ciddi bir düşüş var ama hala bu sorunlar çözülmedi. Ekran kartı sürücüsünden biraz şüpheleniyorum ama bilemedim. Beta sürücü sanırım WHQL sürücü kurarsam çözülür mü sizce? Aşağı ya oyunların kurulu olduğu diskten yaptığım testleri atıyorum disk tertemiz çıkıyor sizce bu sorunlar neden olur? NFS Carbon, Pro Street, MW, U2 hepsinde var bu sorun özellikle Pro Street ve Carbon'da daha fazla oluyor. Arabayı sürerken aniden takılmalar giriyor araba o an ağır çekimdeymiş gibi hareket ediyor. Virüs kesinlikle yok. Norton ile tarama yaptım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben işin içinden çıkamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 104240Ekli dosyayı görüntüle 104242Ekli dosyayı görüntüle 104241
Format at düzelir xd

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,822
Format at düzelir xd

Aynen hocam format at düzelir :D Düzelmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam hala var ya anlamadım ben bu işi :(

Son düzenleme:

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,260
Aynen hocam format at düzelir :D Düzelmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam hala var ya anlamadım ben bu işi :(
Bende de var NFSMW de falan. Bende ısı sorunundan oluyor ama. Termal macun yenilemen gerekebilir.