Oylar çalınmış!

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628

Oylar çalınmış, şaşırmadım. YSK sistemine girerken ıslak imzalı tutanakların aksine oy değerleri yazılmış. Aşağıda bıraktığım iki linkten oy verdiğiniz sandığın ıslak imzalı tutanağını ve YSK sistemine girilen sonuçları kontrol edebilirsiniz. Oylarınızı lütfen kontrol edin, yalvarırım. Bizimkileri kontrol ettiğimde problem çıkmadı, siz de kontrol edin ve sorun varsa itiraz edin. Bu son şansımız, bu seçimi kaybedersek bir daha gün yüzü göremeyeceğimizden korkuyorum.

Sandığınızın ıslak imzalı tutanağını buradan bulabilirsiniz.
Buradan YSK sistemindeki oyları görebilir ve itirazda bulunabilirsiniz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Off off şu ülke ne zaman KALİTELİ MUHALEFET görecek...

Her seçim aynı tantana. Oylar çalındı :D

Olayın aslı nedir açıklanmışlar. Adamlar oyların çalındığı yönünde ki habere kaynak olarak CHP'nin sitesini gösteriyorlar. Resmen komedi. Abicim bu işlerde kaynak YSK'nın sitesi olmalı. Tutanak ve YSK'nın sistesi arasında bir fark veya yanlıklık varsa İTİRAZ HAKKIN VARDIR. Bu partiler saf veya cahil değil ya gitsinler itiraz etsinler ellerinde ıslak imzalık belge varsa. Ama amaç başka ortalık karışsın sadece.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628
Off off şu ülke ne zaman KALİTELİ MUHALEFET görecek...

Olayın aslı nedir açıklanmışlar. Adamlar oyların çalındığı yönünde ki habere kaynak olarak CHP'nin sitesini gösteriyorlar. Resmen komedi. Abicim bu işlerde kaynak YSK'nın sitesi olmalı. Tutanak ve YSK'nın sistesi arasında bir fark veya yanlıklık varsa İTİRAZ HAKKIN VARDIR. Bu partiler saf veya cahil değil ya gitsinler itiraz etsinler ellerinde ıslak imzalık belge varsa. Ama amaç başka ortalık karışsın sadece.

CHP'nin sitesindeki veriler YSK'dan geliyor. CHP kafasına göre yazmıyor oraya. Kafasına göre yazsaydı zaten doğru sandık hiç çıkmazdı. Madem bu bir provokasyon ve yalan, o zaman neden HÜDA PAR iki vekil kaybetti?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bunu diyemezsiniz, 2019 seçimlerinde tarafında olduğunuzu düşündüğüm AKP kendi itirazlarıyla seçimi tekrarlattırmıştı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
CHP'nin sitesindeki veriler YSK'dan geliyor. CHP kafasına göre yazmıyor oraya. Kafasına göre yazsaydı zaten doğru sandık hiç çıkmazdı. Madem bu bir provokasyon ve yalan, o zaman neden HÜDA PAR iki vekil kaybetti?

Arkadaşım kaynak olarak YSK'yı atacaksın. CHP verilerinin doğru olmadığı seçim gecesi biz öndeyiz kazanıyoz söylemleri ile gördük !!! Ayrıca o verilerin başındaki adam kovuldu partiden !!! Sistemi takip edemedi verileri yanlış girdiler diye...

Ayrıca hüda-par Oraları ucu ucuna kazandılar zaten. YSK resmi açıklama yaparsa doğrudur. Ama bana İYİ parti propaganda haber sitesini kaynak diye atıyorsun.

Sosyal medyada yalanını dolanını bini bir para her paylaşılana bodoslama inanmayın lütfen. YSK'dan resmi açıklama gelirse tamamdır.

Not: Her sandığa her oya her partinin itiraz etme hakkı vardır. oylar yeniden sayılır tutanaklar yeniden incelenir. Bir yanlışlık varsa insanı hata varsa düzeltilir. Atıyorum 165 yazacağına 163 yazmıştır adam düzeltilir. Veya atıyorum HDP'ye 150 oy yazacağına sıra kaydırmış bir alttaki partiye yazmıştır flan bunlar düzeltilir. Ama koşunn oylar çalınmış demek için elinde belge bilgi olmalı. Bunlar sonucu değiştirmeyen ufak hatalar.

Not2: Mesela TİP izmirde 500 sandığa itiraz etmiş. İzmir genelinde çoğu sandığı tekrar saydıracaklarmış. Her partinin gözlemcisi var YSK'da temsilcisi var takip etsinler. Kimse hakkını yedirmesin. Ama buralardan koşun seçim şahibeli aslında biz kazandık AKP çaldı algısı yapmak yanlış diyorum...

Son düzenleme:

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628
Ama bana İYİ parti propaganda haber sitesini kaynak diye atıyorsun.
Haber attığım diğer 4 kaynak ve diğer haberlerle aynıysa bunun propagandayla alakası yoktur. Misal ben solcu olmamama rağmen Solcu Gazete'yi takip ediyorum, ama provakatif haberler yapıyor mu diye kendi süzgecimden geçiriyorum. Haberi dikkatli okursanız burada provokatif bir şey göremezsiniz. Ayrıca tek haber bu değil zaten.
Sosyal medyada yalanını dolanını bini bir para her paylaşılana bodoslama inanmayın lütfen. YSK'dan resmi açıklama gelirse tamamdır.
YSK'dan resmi açıklama gelmesi inanılmaz gecikiyorsa yapacak bir şey yok. Adamlar AFK kalıyor diye bende kalamam.
Not: Her sandığa her oya her partinin itiraz etme hakkı vardır. oylar yeniden sayılır tutanaklar yeniden incelenir. Bir yanlışlık varsa insanı hata varsa düzeltilir. Atıyorum 165 yazacağına 163 yazmıştır adam düzeltilir. Veya atıyorum HDP'ye 150 oy yazacağına sıra kaydırmış bir alttaki partiye yazmıştır flan bunlar düzeltilir. Ama koşunn oylar çalınmış demek için elinde belge bilgi olmalı. Bunlar sonucu değiştirmeyen ufak hatalar.
Ülkenin kaderini doğrudan etkileyen bir şeyde "elim kaymış, dalmışım" tarzındaki bahaneler kabul edilemez. İnsani bir hata yapma potansiyeli varsa birden fazla kişi tarafından sisteme girilmeden kontrol edilmesi gerekir. Kontrol edilmezse benim problemim değil, ben sonuca bakarım. "Aa bunlar girerken hata yapmış olur öyle şeyler" diyemem. Burada benim hayatımın gidişatı söz konusuyken bir kaç kişinin insani hatası beni ilgilendirmez. Ufak hata denilemez yani. Sizden bir ricam, lütfen ıslak imzalı tutanağınızı ve YSK verilerini kontrol edin. Bu CHP'nin demenize cevap vereyim, emin olun on milyonlarca kişilik kamuoyuna sahip bir parti göz göre göre böyle bir yalan söyle(ye)mez. Öldürürler adamı. Gerekirse AKP, gerekirse CHP veya diğer partiler olsun. Hiç kimsenin sahte YSK verisi paylaşmaya cesareti yetmez, kendi topuğuna sıkar..
Not2: Mesela TİP izmirde 500 sandığa itiraz etmiş. İzmir genelinde çoğu sandığı tekrar saydıracaklarmış. Her partinin gözlemcisi var YSK'da temsilcisi var takip etsinler. Kimse hakkını yedirmesin. Ama buralardan koşun seçim şahibeli aslında biz kazandık AKP çaldı algısı yapmak yanlış diyorum...
Aslında burada biraz haklı sayılabilirsiniz, fakat öncelikle "AKP çaldı" tarzı bir ithamda bulunmadım. Zira başka adaydan alınıp Muharrem İnce'ye girilen oylar da var. Olay sadece AKP-CHP arasında değil gibi gözüküyor. Şuan YSK'dan resmi bir açıklama bekliyoruz. Umudum seçimin tekrarlanması ve adam gibi denetlenmesi. Sandık müşahitlerinin darp edilmemesi.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ülkenin kaderini doğrudan etkileyen bir şeyde "elim kaymış, dalmışım" tarzındaki bahaneler kabul edilemez. İnsani bir hata yapma potansiyeli varsa birden fazla kişi tarafından sisteme girilmeden kontrol edilmesi gerekir. Kontrol edilmezse benim problemim değil,

Oy kullanmaya gittiniz mi ?

Eğer gittiyseniz her sandık başında en az 6-7 kişi görmüşünüzdür. Bunların hepsi birer partili. Orada oyları sayarken gözünü dört açmadıysa ve yanlış veri girdilerse ben ne yapabilirim !!! Her partili orada partisinin hakkını savunacak. Ve her katta 1'er avukat ve kat sorumlusu üst düzey hakim savcı olabiliyor. Bir yanlışlık eksiklik gördüyse onlara gidip düzelttirselerdir.

Oradaki tutanaklar daha sonra İlçe seçim kurullarına gidiyor. Oralarda da her partiden adam var. Ve onlarda kendi partilisinden gelen mesaj ve sisteme girilen kağıdı karşılaştırıyor. ORada da adam hata yapıyorsa veya UMURSAMIYORSA ben ne yapayım !!!

İlçe seçim kurulundan sonra bu veriler İL seçim kuruluna gidiyor. Oradada benzer sistem. Oradan da en son YSK'ya gidiyor. Tüm partiler YSK'nın verilerini görebiliyor. Kendi sandık başlarındaki görevlileri ve okul başlarında ki sorumlularından aldıkları veriler ile hepsini karşılaştıracak.

Bir hata varsa yanlış varsa İTİRAZ ETME HAKKI VAR HEPSİNİN:.. Ama itiraz etme takip etme peşine düşme oylar çalındı deyip kaç 20 yıldır aynı tantana oluyor benim lafım ona...

Ayrıca seçimde oy farkı 2.7 milyon. Ve bir sandıkta ortalama 250-300 oy oluuyor !!! Sosyal medyada hemen başlamışlar bu seçim geçersin tekrarlanmalı flan :D bunlar komedi işler. RESMİ OLARAK SİYASİ partiler gitsin istediği itirazı yapsın istediği oyu tekrar saydırsın...

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628
Oy kullanmaya gittiniz mi ?

Eğer gittiyseniz her sandık başında en az 6-7 kişi görmüşünüzdür. Bunların hepsi birer partili. Orada oyları sayarken gözünü dört açmadıysa ve yanlış veri girdilerse ben ne yapabilirim !!! Her partili orada partisinin hakkını savunacak. Ve her katta 1'er avukat ve kat sorumlusu üst düzey hakim savcı olabiliyor. Bir yanlışlık eksiklik gördüyse onlara gidip düzelttirselerdir.

Oradaki tutanaklar daha sonra İlçe seçim kurullarına gidiyor. Oralarda da her partiden adam var. Ve onlarda kendi partilisinden gelen mesaj ve sisteme girilen kağıdı karşılaştırıyor. ORada da adam hata yapıyorsa veya UMURSAMIYORSA ben ne yapayım !!!

İlçe seçim kurulundan sonra bu veriler İL seçim kuruluna gidiyor. Oradada benzer sistem. Oradan da en son YSK'ya gidiyor. Tüm partiler YSK'nın verilerini görebiliyor. Kendi sandık başlarındaki görevlileri ve okul başlarında ki sorumlularından aldıkları veriler ile hepsini karşılaştıracak.

Bir hata varsa yanlış varsa İTİRAZ ETME HAKKI VAR HEPSİNİN:.. Ama itiraz etme takip etme peşine düşme oylar çalındı deyip kaç 20 yıldır aynı tantana oluyor benim lafım ona...
Öncelikle oy kullanamıyorum fakat manzaranın nasıl olduğunu biliyorum. Problem sandık başındaki sayımlar değil ki. Sandık başındaki sayımları doğru farz ediyorum, problem YSK'ya o tutanaktakinden farklı bir değer girilmesi. Sandık başı sayımlar hakkında bir şey demedim zaten. Dediğiniz gibi binbir türlü yerde karşılaştırılmasına rağmen bir "hata" varsa bu hata değildir art niyettir. Birisi hata yapıyorsa size bir şey yapıp yapmamanızı söylemiyorum zaten.
Ayrıca seçimde oy farkı 2.7 milyon. Ve bir sandıkta ortalama 250-300 oy oluuyor !!! Sosyal medyada hemen başlamışlar bu seçim geçersin tekrarlanmalı flan :D bunlar komedi işler. RESMİ OLARAK SİYASİ partiler gitsin istediği itirazı yapsın istediği oyu tekrar saydırsın...
Sandık sayısı 191.885 adet. Sandık başına 300 kişi düşüyor desek, (kaba hesapla 191.000) sandıkların 10'da birinin yarısı çalınsa, (ki çalınabilir) çalınan oy sayısı 2.865.000 olur.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Öncelikle oy kullanamıyorum fakat manzaranın nasıl olduğunu biliyorum. Problem sandık başındaki sayımlar değil ki. Sandık başındaki sayımları doğru farz ediyorum, problem YSK'ya o tutanaktakinden farklı bir değer girilmesi. Sandık başı sayımlar hakkında bir şey demedim zaten. Dediğiniz gibi binbir türlü yerde karşılaştırılmasına rağmen bir "hata" varsa bu hata değildir art niyettir. Birisi hata yapıyorsa size bir şey yapıp yapmamanızı söylemiyorum zaten.

Sandık sayısı 191.885 adet. Sandık başına 300 kişi düşüyor desek, (kaba hesapla 191.000) sandıkların 10'da birinin yarısı çalınsa, (ki çalınabilir) çalınan oy sayısı 2.865.000 olur.

Oy kullanmadığına sistemi bilmiyorsun ve her söylenene inanıyorsun yapma böyle. Baştan sonra saçmalık söylediklerin. Her sandığın başında 6-7 kişi var diyorum. Senin orada oy çalman için yüzbinlerce insanı kafalaman üstüne yüzlerce avukatı hatta hakimi savcıyı devamında polisi ve YSK üyesini kafalaman gerekir !!! Bu devirde bu çağda herkesde telefon varken heryerde kamera varken İMKANSIZ İŞLER. Bir kişide çıkıp konuşmaz mı itiraz etmez mi ayrıca yaptık diye :D

Ayrıca atıyorum bir okulda her sandıkta orantılı çıkar seçim sonuçları öyle 300'de 300 AKP çıkarsa herkes anlar onu zaten... Yüzde 60-40 70-30 veya 45-55 hep birbirine yakın çıkar sandık sonuçları. Oradaki il ve ilçe ilede benzer çıkar.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628
Oy kullanmadığına sistemi bilmiyorsun ve her söylenene inanıyorsun yapma böyle. Baştan sonra saçmalık söylediklerin. Her sandığın başında 6-7 kişi var diyorum. Senin orada oy çalman için yüzbinlerce insanı kafalaman üstüne yüzlerce avukatı hatta hakimi savcıyı devamında polisi ve YSK üyesini kafalaman gerekir !!! Bu devirde bu çağda herkesde telefon varken heryerde kamera varken İMKANSIZ İŞLER. Bir kişide çıkıp konuşmaz mı itiraz etmez mi ayrıca yaptık diye :D
Dediğimi anlamıyorsunuz sanırım. Okul başında problem yok zaten. Sandık başı 100 kişi olsun isterse, orada zaten problem yok. Zaten mesajları tekrar okursanız, YSK verilerini karşılaştırırken okullardaki tutanakları referans aldığımı anlayabilirsiniz. Direkt okulda oturup bütün mühürleri vurmak neredeyse imkansız zaten. Savcının polisin satılmış-yandaş olup olmaması bir şey değiştirmez sonuca bakarım. Tamam bunun adı oy çalmak olmasın, siz bir isim verin. Ben verilen oyun verilen yere gitmemesinden şikayetçiyim.
Ayrıca atıyorum bir okulda her sandıkta orantılı çıkar seçim sonuçları öyle 300'de 300 AKP çıkarsa herkes anlar onu zaten... Yüzde 60-40 70-30 veya 45-55 hep birbirine yakın çıkar sandık sonuçları. Oradaki il ve ilçe ilede benzer çıkar.
Bir sandıktaki bütün oyların çalındığını iddia etmedim, zaten pekte mümkün değil. O yüzden varsayım yaparken sandıkların onda birinin yarısı dedim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bir sandıktaki bütün oyların çalındığını iddia etmedim, zaten pekte mümkün değil. O yüzden varsayım yaparken sandıkların onda birinin yarısı dedim.

Arkadaşım hiç bir veri gizli saklı veya birilerine kapalı değil. Her partinin milyonlarca seçmeni milyonlarca üyesi var çalışanı var. Hata kusur varsa yanlış varsa İTİRAZ ETSİNLER diyorum... YSK'da il ilçe seçim kurullarında da her partinin çalışanı var herkes gözünü dört açsın yanlış yaptırmasın takip etsin. Yanlış varsa düzelttirsin.

Ama itiraz etme takip etme hakkını arama. Sosyal medyada çaldılar yaz kaç bu tarz ucuz numaraları sevmiyorum ben. Bir tane muhalif parti liderinin çıkıp biz itiraz ettik belgemiz bu elimizde belge var oylar bize iken başka partiye yazılmış YSK hakkımızı yediğini duydun mu ? Duyamazsın çünkü olmaz oralarda hakimler savcılar üst düzey avukatlar var...

Ama twitter'a girersen 3. sınıf haber siteleri koca koca başlıklar ile sazan avlıyorlar işte çalmışlar koşun diye. Amaç herkesin aklına bir acaba düşürmek.

Not: Bu arada muhalefet oyunu çaldırıyor kendi oylarını bile koruyamıyor en önemliside hakkını savunamıuyorsa zaten seçimi kazanmasın. Bunlar ülkenin vatandaşın hakkını gram savunamazlar demek ki...

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628
Arkadaşım hiç bir veri gizli saklı veya birilerine kapalı değil. Her partinin milyonlarca seçmeni milyonlarca üyesi var çalışanı var. Hata kusur varsa yanlış varsa İTİRAZ ETSİNLER diyorum... YSK'da il ilçe seçim kurullarında da her partinin çalışanı var herkes gözünü dört açsın yanlış yaptırmasın takip etsin. Yanlış varsa düzelttirsin.

Ama itiraz etme takip etme hakkını arama. Sosyal medyada çaldılar yaz kaç bu tarz ucuz numaraları sevmiyorum ben. Bir tane muhalif parti liderinin çıkıp biz itiraz ettik belgemiz bu elimizde belge var oylar bize iken başka partiye yazılmış YSK hakkımızı yediğini duydun mu ? Duyamazsın çünkü olmaz oralarda hakimler savcılar üst düzey avukatlar var...

Ama twitter'a girersen 3. sınıf haber siteleri koca koca başlıklar ile sazan avlıyorlar işte çalmışlar koşun diye. Amaç herkesin aklına bir acaba düşürmek.

Not: Bu arada muhalefet oyunu çaldırıyor kendi oylarını bile koruyamıyor en önemliside hakkını savunamıuyorsa zaten seçimi kazanmasın. Bunlar ülkenin vatandaşın hakkını gram savunamazlar demek ki...
Zaten veriler gizli saklı olmadığı için bu olaylar çıktı. Olay sadece bir kaç tane Twitter haberinden ibaret değil, gündem yıkılıyor. Muhalefetin halkının hakkını savunup savunmaması şuan mevzumuz değil. İtiraz eden etsin zaten. Tek ricam lütfen bunları sizde kontrol edin.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,745
Arkadaşlar yıllardır seçimlerde müşahitlik yaparım, bu sene de okul sorumlusu olarak görev yaptım. Çok açık ve net ifade edeyim. Her sandıkta müşahit ve sandık kurulunda da parti görevlileri görev yaparlarsa oylar çalınamaz. Hatalar olabilir ve bunlar da düzeltilir.

CHP'nin istifa eden genel başkan yardımcısı Onursal Bey de YSK ile CHP verilerinin 3 aşşağı 5 yukarı tuttuğunu söyledi. Oylar çalındı diyerek seçim sonucunu karalamak doğru değil.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
CHP'nin istifa eden genel başkan yardımcısı Onursal Bey de YSK ile CHP verilerinin 3 aşşağı 5 yukarı tuttuğunu söyledi. Oylar çalındı diyerek seçim sonucunu karalamak doğru değil.

O zaman neden Onyrsal bey istifa ettirildi ? Madem her şey doğru !!! Günah keçisi olarak o mu seçildi ?

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Bazı muhalifler de bir garip. Kılıçdaroğlu CHP'ye verilen oylarla Babacan'ın, Davutoğlu'nun, Karamollaoğlu'nun, Uysal'ın partilerinden yani sizin karşı olduğunuz siyasî görüşten 38 milletvekilini meclise soktu. Kılıçdaroğlu zaten oyları kendisi başka partilere dağıttı hem de Ak Parti eskilerine vekillik vererek bunu yaptı. Sonra da çıkmış Ak Parti'nin oyları %7 düştü diye açıklama yapmış. Düşse ne olacak sen vermişsin 38 vekillik, Cumhur İttifakı almış 322 vekillik, toplamda anayasayı referanduma götürebilecek oyları var.

Kılıçdaroğlu saçma sapan bir ittifakla, aday olma diye o kadar tepki gelmesine rağmen adaylığını dayattı. Yalan dolan anketlerle Kılıçdaroğlu birinci turda seçilebilecekmiş gibi gösterilmeye çalışıldı. Oylar abartıldığı gibi çıkmayınca Kılıçdaroğlucu (bunların da belki çoğunluğu HDP'liler ve FETÖcüler) oylar çalındı şeklinde dezenformasyon yaymaya başladılar.