Oyak Renault’da yeniden Türk genel müdür dönemi

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Rektör
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,729
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
18,154
Puanları
113
Yaş
38
Oyak Renault’nun genel müdürlük görevine, 1 Mayıs’tan geçerli olmak üzere Tunç Başeğmez’in atandığı bildirildi. Başeğmez, Tarık Tunalıoğlu’nun ardından Oyak Renault’ya atanan ikinci Türk genel müdür olacak.

oyak-renault-da-yeniden-turk-genel-mudur-donemi-6863202.Jpeg

2010 yılından 2013’ün Ekim ayına kadar Renault’nun Fas’ta kurduğu Tanca fabrikasının direktörü olarak görev yapan ve bu tesisin kuruluşu ve faaliyete geçmesinde büyük emek veren Başeğmez, OYAK Renault fabrikasının Genel Müdürü olarak atandı. Halen bu görevi yürüten, Rus AvtoVAZ başkanının lojistik ve endüstriyel operasyonlardan sorumlu baş danışmanı olarak atanan Alex Bratoz’un yerine gelecek Başeğmez, 1984 yılında Oyak Renault’ya Boyahane Atölyesi şefi olarak başlamıştı.

1978’de Ankarahacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Başeğmez, imalat yönetiminde çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra, 1999 yılında, Oyak Renault Mekanik ve Karoseri Montaj Fabrikası’na direktör olarak atandı. Eylül 2007’de şirketin yeniden düzenlenmesinin ardından mekanik fabrikasından ayrılarak, sadece karoseri montaj fabrika direktörü olarak görev aldı.

AvtoVAZ’ın Yönetim Kurulu’na da katılacak Bratoz ise, Oyak Renault’ya 2013 yılında Renault Slovenya’daki Genel Müdürlük görevinden sonra gelmişti.
 
Üst