Overwatch Çıktı! Sistem Gereksinimleri ve Bilgiler

Bu konuyu okuyanlar

Umurb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Blizzard firmasının uzun zamandır Beta sürecinde olan MMOFPS oyunu sonunda tam sürüme 24 Mayıs 2016 tarihinde geçti.Oyun, PC platformunun yanında X-box ve PS4 içinde çıkmış durumda.Overwatch, Cs:Go ve Team Fortress 2 gibi oyunlara güçlü bir rakip olacakmış gibi görünüyor.
overwatch4.jpg

Overwatch Dünyası
Günümüzden 60 yıl sonrasını konu alan oyun, insanların teknolojik açıdan büyük gelişimler sağladığı bir dönemi anlatıyor.Teknolojinin bu kadar yükselmesiyle birlikte insanların hayatında robotlar büyük bir yer tutmaya başlıyor.Bu robotlara insanlar ‘Omnicler’ ismini veriyor.Birlikte yaşayan insanlar ve omnicler arasında barış bazı nedenlerden dolayı başkaldıran omnicler tarafından bozulur.İnsanlar her ne kadar yüksek teknolojiye sahip olsa da, her yerde isyan çıkartan omniclere karşı koyamaz.Dünya çapında bir krize yol açan bu duruma çare olarak Birleşmiş Milletler tarafından 'Overwatch' ekibi kurulur.

Oyunda Hakkında Bilgi
Oyunda 4 farklı karakter tipi var.Tank,Destek,Savunma ve Saldırı şeklinde.Oyun 6 ya 6 oynanıyor.

NAKLİYE
Saldıran takımın amacı nakledilecek mühimmatı teslimat noktasına ulaştırmakken, savunan takım ise süre bitmeden önce bu nakliyatı durdurmaya çalışır.

• WATCHPOINT: GIBRALTAR
  • KING'S ROW
  • NUMBANI
ELE GEÇİRME
Birisi saldırıda, birisi savunmada olmak üzere iki takım haritanın farklı noktalarını ele geçirmek için birbirleriyle savaş halindedir. Saldıran takım önemli bölgeleri ele geçirmeye çalışırken, savunan takım da süre bitmeden önce bu bölgeleri savunmaya çalışır.

• TEMPLE OF ANUBIS
  • HANAMURA
  • VOLSKAYA INDUSTRIES

kaynak : vikipedi
overwatch5.jpg

Karakterler
Reaper,Genji,Tracer,Winston,Bastion,Torbjörn,Zenyetta,Hanzo,Mercy,Reinhardt,Widowmaker,Pharah,Symmetra,Roadhog,Mccree,Soldier 76,Junkrat,Mei,D.va,Lucio,Zarya adlarında 21 karakter bulunuyor ve hepsini oynamak birbirinden keyifli.Özellikle zamanı geri alma ve ışınlanma becerileriyle Tracer ,gerçekten oynaması çok keyifli.Bunun yanında Genji ve Hanzo' da uzakdoğu kültürünü sevenlerin hoşuna gidebilicek kahramanlar.Bunun yanında çoğu kahraman bir ülkeyi temsil ediyor ve kendi ülkelerinin haritalrında seçildiklerinde daha avantajlılar.Oyunun başka bir güzelliği ise karşılaşmalar çok uzun sürmüyor ve oyun içinde istediğiniz kadar kahraman değiştirebiliyorsunuz.
overwatch.jpg

Oyun Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
Oyunun fiyatı farklı sitelerde ve alacağınız pakete göre değişiyor.Örneğin; Origins Edition aldığınız zaman size Blizzard'ın diğer oyunlarında ve Overwatch içinde birtakım hediyeler veriyor.Oyunun genel fiyatı ise 150tl ve 200 tl arasında değişmekte.

Sistem Gereksinimleri
Minimum sistem gereksinimleri ;

• Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10 64-bit (latest Service Pack)
  • Intel® Core™ i3 or AMD Phenom™ X3 8650
  • Video : NVIDIA® GeForce® GTX 460, ATI Radeon™ HD 4850, or Intel® HD Graphics 4400
  • Hafıza 4 GB RAM
  • 30 GB boş sabit disk alanı
  • Geniş bant internet bağlantısı
  • 1024 x 768 Minimum ekran çözünürlüğü
Dikkat! : 32-bit sistemde çalışmamaktadır

Detaylı bilgi için ; Overwatch

Son düzenleme:

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Umur selam,

Resimleri makalene ekler misin? Sadece ekli dosya olarak gözüküyorlar.

Umurb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Eklemeyi unutmuşum :D düzelttim.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Oynayan var mı arkadaşlar nasıl?

Umurb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben oynadım beta sürecindeyken.Gayet hoşuma gitmişti.Tek sevmediğim şey her şeyin çok renkli olması :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben pek beğenmedim, bana göre 180 TL bu oyun için oldukça fazla.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
180 TL verilmez bu oyuna bence. En azından 100'ün altında olsaydı alırdım. Artık indirimi bekleyeceğiz o da kim bilir ne zaman olur :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Oynamak isterim ama 10-20 tl olsa oynarim 180 nedir gta mi bu?
Bu tarz oyunlar free to play kategorisinde olmali bence

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
100 tl civarlarına düşsede alsak, 180 tl vermek gelmiyor içimden. Oyun hakkındaki yorumların birçoğu olumlu. Biraz zaman geçsin oyuncu kitlesinde azalma olacak mı merak ediyorum.