Overclock yapmak istiyorum

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Ryzen 3 1200
Gtx 1050 ti
ASUS B350 Prime plus lı bilgisayarım var Forza horizon oynarken işlemci kesiciye giriyor daha önce 3.7 ghz de stabil kullanmıştım ama 1 sene önce felandı denemek için yapmıştım o günden beri ihtiyaç duymamıştım unuttum şimdi yardımınız gerekiyor BİOS üzerinden yapıcam Ryzen Master felan yönlendirmeyin lütfen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaur buraya bakarsan sevinirim baya eskiden tanışıyoruz seni gördüm diye üye oldum zaten buraya :)

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

Rektör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,121
Ryzen 3 1200
Gtx 1050 ti
ASUS B350 Prime plus lı bilgisayarım var Forza horizon oynarken işlemci kesiciye giriyor daha önce 3.7 ghz de stabil kullanmıştım ama 1 sene önce felandı denemek için yapmıştım o günden beri ihtiyaç duymamıştım unuttum şimdi yardımınız gerekiyor BİOS üzerinden yapıcam Ryzen Master felan yönlendirmeyin lütfen

Zaur buraya bakarsan sevinirim baya eskiden tanışıyoruz seni gördüm diye üye oldum zaten buraya :)
OC ile uğraşmak yerine Ryzen 5 1600 AF ya da 2600 alın kurtulun daha güçlü bir işlemciye geçerek.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
OC ile uğraşmak yerine Ryzen 5 1600 AF ya da 2600 alın kurtulun daha güçlü bir işlemciye geçerek.
Param olsa güçlendirmek için seçenek diye sorardım ama şuan zaten her konuda bana yeterli ve önceliğim geliştirirsem ekstra bir ram + ssd takmak olur ben bu konudaki fikrinizi değil oc konusundaki yardımınızı istedim.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
Selamunaleykum Çok yardım etmek isterdim ama benim OC işlerinden pek iyi anlamadığımı biliyordun Donanimcibaba forumda.

Bu forumda da üyeliğin vardı ben güvenlik soruları sordum sana özelden. Görünce cevaplarsın artık.

Metin abi yardım eder sana. Bu arada Metin abimide içtenlikle selamlıyorum. :D

@met 35

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,862
Eğer OC edilecekse en fazla 3.9 ya da 4.0GHz'e kadar yapmanı tavsiye ederim stok soğutucu ile. Üstünü geçersen tehlikeli olur.

@okurbaba @VECTORRR

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
Donanımcıbaba' :) dan mı geliyorsun.
Ben yardım ederim . Biostan bi iki foto atsana.
Abi arkadaş bana mesaj atmış Charmander benim diye.

Bu adamın kendisi mi değil mi Bir iki soru sormuşum özelden anlarız cevaplarından. Kendisi olursa ne mutlu bana

554950

Dekan
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,870
1.35V 3.8GHZ olmuş yani stok fanla denemeye bile gerek yok satıp 1600 AF alın.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Charmander mi. Hatırladım ,o üyeyi. :)
Spartacus metin abi sen misin tabi ki benim ya telefondada konuşmuştuk benim ryzen 3 1200 ü 3.7 ghz e stabil yapmıştık sen yapmıştın hatta baya zaman oldu

1.35V 3.8GHZ olmuş yani stok fanla denemeye bile gerek yok satıp 1600 AF alın.
Evet fiyatıda çok aşırı pahalı değilmiş Değiştirebilirim de AF olup olmadığını nerden anlayabilirim her yer kapalı olduğundan online almak mecburiyetindeyim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Benim ,ben. Yahu ,şimdiye kadar yardım ettiğim binlerce, ,telefonla konuştuklarımın sayısı yüzlerce olmuştur.
Kusura bakma,o kadar kişiyi ,artık hatırlıyamıyorum. Seninse, nickini unutmamışım bak. Nasılsın.:)

Overclock işini,yine hallederiz,merak etme.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Benim ,ben. Yahu ,şimdiye kadar yardım ettiğim binlerce, ,telefonla konuştuklarımın sayısı yüzlerce olmuştur.
Kusura bakma,o kadar kişiyi ,artık hatırlıyamıyorum. Seninse, nickini unutmamışım bak. Nasılsın.:)

Overclock işini,yine hallederiz,merak etme.
Doğrudur abi kaç forumda felanda vardın sonuçta Bende benim Zaur yine formunda güvenlik soruları soruyor neşe kaynağımız gene :D tamam iftardan sonra özelden yazarım abi

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
Metin abi sanırım kendisi ama Hafıza kaybı var.

Güvenlik sorusu 3 ü buradan vericem.

Donanımcıbaba forumdan öncede seni tanıyordum charmander.
Bil bakalım hangi siteden?

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Metin abi sanırım kendisi ama Hafıza kaybı var.

Güvenlik sorusu 3 ü buradan vericem.

Donanımcıbaba forumdan öncede seni tanıyordum charmander.
Bil bakalım hangi siteden?
Yav kaç sene oldu farkında mısın nasıl hatırlayayım ben Valla hiç hatırlamıyorum girdiğim tüm sitelerimi yazayım birde niye fake olayım ki 76namlu abimizin taklidini felan mı yapan geldi donanımcıbaba sürekli çöküyordu host sağlam değil felan diye

Metin abi donamımcıbaba dizi bölümünde black sail dizini paylaşmıştı güzel izleyin efektleri felan çok iyi diye ilk defa metin abiden duymuştum o diziyi başka bir yerdede öenren görmedim zaten ulan Zaur bir hoşgeldin felan der insan adam Mossad gibi istihbarat soruşturmasına soktu :D

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
Ama ben hatırlıyorum bak.

Technopat sosyalde Moderatörlerle üyeler arasında güçlü tartışma çıkarmıştık. Ne Oldu?
Büyük bir ban :D

Ama sen sinirlenme anlıyorum seni. Heyecanlısın bizi yeniden görünce şaşırmışsın Haaahhaaaa

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Ama ben hatırlıyorum bak.

Technopat sosyalde Moderatörlerle üyeler arasında güçlü tartışma çıkarmıştık. Ne Oldu?
Büyük bir ban :D

Ama sen sinirlenme anlıyorum seni. Heyecanlısın bizi yeniden görünce şaşırmışsın Haaahhaaaa
Ondan dolayı Makalelere yorum yapamıyorum valla o dönem her yerden ban yedim bıraktım bende zaten işte son bir haftadır evdeyim diye bakıyorum o yüzden Disqus üzerinden Technopat sosyal tarafından yasaklandığınız için uyarı veriyor yazamazsınız diyor. Bu arada senin çizimin felan noldu bir ara araba felan çiziyordun metin abi kadar iyi değildi (Seninde iyi tamam yüzüne vurmadık) şuan varya kayıp ailemi bulmuş gibi şaşkınım zaten biraz kendime geleyim dur :D

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hafızamı kaldı ,Zaur. Yıllardır ,doldura doldura,beyin ,istiap haddini geçti. :)

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
o.c yapmaktan vazgeçtim zaur soğuttu komple her şeyden :D

Konu kilitlenebilir teşekkürler.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
o.c yapmaktan vazgeçtim zaur soğuttu komple her şeyden :D

Konu kilitlenebilir teşekkürler.
Sorumluluğu kabul etmiyorum.

Oc yapma stabil kullan sistemi. Bu arada ne ara sistem dizdin?

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Sorumluluğu kabul etmiyorum.

Oc yapma stabil kullan sistemi. Bu arada ne ara sistem dizdin?
İ3 6100 Dizicektim Ryzen serisi yeni çıkıyordu o zaman onu bekledik ya Metin abiyle felan İnventustan aldım ya baya oldu yani 2017 ekimde almışım

SSD almam şart ama HDD kanser ediyor insanı senin Windows 8.1 hastalığın gibi bir şey HDD kullanmak

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
HDD iyidir senin işletim sisteminde bir sıkıntı olmasın? ?

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
HDD iyidir senin işletim sisteminde bir sıkıntı olmasın? ?
Yok ayarını çekiyorum ben defrag işinide yapıyorum da WD Black gibi HDD değil ki WD BLUE bu napsın garibim ya 250gb alıcam muhtemelen en kötü ssd bile 5 sene gidiyor zaten

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
wd blue 500 kullanıyordum bende. Parasının Hakkını sonuna kadar veren HDD oldu. Sıfır bulursan alıcam bi tane. Gigabyte 120 gb ssd alırsam işletim sistemini ona kurarım HDD de yedekte olur.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
wd blue 500 kullanıyordum bende. Parasının Hakkını sonuna kadar veren HDD oldu. Sıfır bulursan alıcam bi tane. Gigabyte 120 gb ssd alırsam işletim sistemini ona kurarım HDD de yedekte olur.
Bende wd blue 750gb var bir tane işte ama laptobun 2.5 inç ona hdd kutusu mu ne ona ne lazım usb olarak kullanmak veya sata girişini kullanarak 3.5 inç gibi kasaya takmak için onuda yapayım bu aralar evdeyken

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,308
Bende wd blue 750gb var bir tane işte ama laptobun 2.5 inç ona hdd kutusu mu ne ona ne lazım usb olarak kullanmak veya sata girişini kullanarak 3.5 inç gibi kasaya takmak için onuda yapayım bu aralar evdeyken
Bu aralar bir şey aklımı kurcalıyor hep.
Masaüstünü İnternetten ayırıp anca Offline Oyun için kullanmak. Win 8.1

Bir tane Laptop alıcam en fazla İ3 4 nesil filan. Samsung 860 evo 250gb ekleyip Linux Mint kurup internette olan tüm işleri halledicem.

Virüs derdi Lisanslama derdi falan filan hepsinin köküne Baltayı çakıcam. Bıktım valla

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Bu aralar bir şey aklımı kurcalıyor hep.
Masaüstünü İnternetten ayırıp anca Offline Oyun için kullanmak. Win 8.1

Bir tane Laptop alıcam en fazla İ3 4 nesil filan. Samsung 860 evo 250gb ekleyip Linux Mint kurup internette olan tüm işleri halledicem.

Virüs derdi Lisanslama derdi falan filan hepsinin köküne Baltayı çakıcam. Bıktım valla
Virüs programı webroot kullanıyorum Operanın kendi reklam engelleyicisi var zaten sıkıntım olmuyor benim Senin gibi ESET+Mozilla kullanmıyorum ki tabi halen öyle kullanıyorsan Linux Mint çok güzel bir işletim sistemi bu arada çok pratik akıcıydı sen bilirsin genede bence internetle alakalı bir sıkıntın olmaması lazım ne virüs var ne lisanslama sıkıntısı hiç bir problem yaşamıyorum ben