overclock sonrası fps düşüşü sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Burak Taha T.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI RX570
R3 2200G
8 GB RAM
MSI A 320 PRO bulunan sistemimde Msı AfterBurner adlı programdan ekran kartına yaptığım çok az bir overclockdan sonra
maksimum 1 dakika sonra overclocku geri almama rağmen oyunlarda ciddi bir fps düşüşü yaşadım
lol de yüksek ayarlarda 170 200 fps alırken şuan orta ayarlarda 110 fps i zor görüyorum
oyunda iken ekran kartım 52-55 derece arası oluyor sizce normalmi?
ayarlı 1750 mhz ayarlı ramin hepsini kullanırken 1268 mhz ayarlı ekran kartının maks. 1100 ünü kullanıyor
bu durumlar normalmi eğer değilse fps i yükseltmek için ne yapabilirim ? Sizce Başka bi sorun var mıdır ?

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
MSI RX570
R3 2200G
8 GB RAM
MSI A 320 PRO bulunan sistemimde Msı AfterBurner adlı programdan ekran kartına yaptığım çok az bir overclockdan sonra
maksimum 1 dakika sonra overclocku geri almama rağmen oyunlarda ciddi bir fps düşüşü yaşadım
lol de yüksek ayarlarda 170 200 fps alırken şuan orta ayarlarda 110 fps i zor görüyorum
oyunda iken ekran kartım 52-55 derece arası oluyor sizce normalmi?
ayarlı 1750 mhz ayarlı ramin hepsini kullanırken 1268 mhz ayarlı ekran kartının maks. 1100 ünü kullanıyor
bu durumlar normalmi eğer değilse fps i yükseltmek için ne yapabilirim ? Sizce Başka bi sorun var mıdır ?
Msi afterburner programında herhangi bir voltaj ayarıyla oynadınızmı ?
Programı silmeyi veya varsayılan ayarlara geri dönmeyi deneyin
Ve internetten rx 570 ideal oc değerleri yazarsanız kartınıza uygun oc değerlerini görüp uygulayabilirsiniz
yinede düzelmesse kasadan ekran kartını çıkarım dahili grafik ile sürücüleri silmenizi ve ekran kartını tekrar takıp sürüceleri tekrar yüklemenizi öneririm