Otomobilden Daha Pahalı: Genesis'in İddialı Bilgisayarı

Bu konuyu okuyanlar

alperveli

Profesör
6dd1364207084df1b14aa70hz5.jpg


Yüksek donanımlı "extreme" sistemler ülkemizde de giderek yaygınlaşıyor. Zira son dönemde başta Casper ve Crea olmak üzere bazı üretici firmalar tamamen yüksek performansa yönelik olarak hazırlanan ve güçlü donanımları ile dikkat çeken özel bilgisayarlar hazırlamaya başladılar.

Tabi bu tür bilgisayarlar yurt dışında yeni bir olgu sayılmaz. Zira senelerdir başta Alienware, VoodooPC ve Falcon olmak üzere pek çok firma son derece kalilteli ve yüksek performanslı parçaların bir araya getirilmesi ile hazırlanan hata hatta bazı modelleri limitli sayıda üretilen özel bilgisayarlar hazırlamaktalar. Yine yurt dışında faliyet gösteren Genesis firması hazırladığı en yeni "extreme" bilgisayarı ile kullanıcılara orta sınıfta yer alan pek çok ikinci el otomobili alacak fiyatında özel bir sistem sunuyor.

Genesis'in hazırladığı ve 2280 pound'dan itibaren konfigüre edilmeye başlanan UltraViolet serisi bilgisayarların fiyatları seçilen donanıma göre 7350 pound'a kadar ulaşabiliyor. Zira bu fiyata Intel Extreme QX6850 3.0GHz (Overclock ile 3.5GHz), EVGA'nın çift 8800Ultra Black Pearl modeli ile SLI, 1000W PSU, 4GB 1066HzOCZ bellek, Blu-ray kayıt edici, Samsung three-screen monitör, özel kasa, özel soğutma ve Logitech'in fare-klavye kiti sunulmakta.

Genesis'in yeni bilgisayarı ile sunulan donanımlar insanı heyecanlandırmaya yetiyor ama 7350 pound'lık fiyat etiketi vay be "ben bunu ancak rüyamda görürüm" dedirtiyor. Tabi bu sistemden daha pahalı modellerin de yurt dışında satıldığını ifade edelim.

KAYNAK
 

T-rex

Doçent
o donanımlı pc yi fazla para yapmadanda yapmak mümkün toplamayla ama o görünüş zor verilir
 

SDN Son Haberler

Üst