Otomatik uyku modu

Bu konuyu okuyanlar

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Masaüstü bilgisayarlarda kasanın fişi çekildiği anda uyku moduna almanın ya da hazırda bekletmenin bir yolu var mı?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Sistem gücü kesildiği an nasıl uyku moduna alabileceksiniz anlamadım. Eğer ki fiş çekilmeden uyku moduna nasıl alınır diyorsanız o mümkün değil diye biliyorum. Mesela benim bilgisayarda uyku modunda iken elektrikler gitmişti. Pc yi açtığımda bilgisayar mahvolmuştu kendini toparlayacak diye.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Uyku modu veya hazırda bekletme için kasanın elektrik alması gerekir. Fişi çektikten sonra bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz.
hmm peki teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem gücü kesildiği an nasıl uyku moduna alabileceksiniz anlamadım. Eğer ki fiş çekilmeden uyku moduna nasıl alınır diyorsanız o mümkün değil diye biliyorum. Mesela benim bilgisayarda uyku modunda iken elektrikler gitmişti. Pc yi açtığımda bilgisayar mahvolmuştu kendini toparlayacak diye.
Benim yaşadığım yerde sürekli elektrik kesintisi oluyor konuyu bundan dolayı açtım. Senin o bilgisayarına ne oldu peki?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
hmm peki teşekkürler

Benim yaşadığım yerde sürekli elektrik kesintisi oluyor konuyu bundan dolayı açtım. Senin o bilgisayarına ne oldu peki?
Psu çöp oldu. Çünkü sistem uyku modundayken hala aslında güç üretiyor az da olsa. O gücü aniden kesersen sanki açık bilgisayarın fişini çekersin gibi olur. Tek çare sağlam kaliteli Psu almak.

Psu çöp oldu. Çünkü sistem uyku modundayken hala aslında güç üretiyor az da olsa. O gücü aniden kesersen sanki açık bilgisayarın fişini çekersin gibi olur. Tek çare sağlam kaliteli Psu almak.
Tabi 1 seferde değil defalarca oldu o yüzden Psu çöp oldu.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Senin önerebileceğin bir PSU veya PSU markası var mı peki?

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Bu arada sağlam ve kaliteli Psu almak dediğim, pc uyku modundayken yine fişi çekilirse sistem gider ben sadece Psu zarar görmesin diye dedim.
Anladım

Tabi 1 seferde değil defalarca oldu o yüzden Psu çöp oldu.
Ben bu linkten bir fikir sahibi olabilirim belki.
Sağol beni aydınlattığın için @Isaac42

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
PSU için bütçe nedir? Sisteminde bulunan ekran kartı, anakart ve işlemciyi yazar mısın?

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
PSU için bütçe nedir? Sisteminde bulunan ekran kartı, anakart ve işlemciyi yazar mısın?
İşlemci : AMD Ryzen 5 3500 3.60 Ghz 6 Çekirdek 16MB AM4 7nm İşlemci(Tray,Kutusuz)
Ekran Kartı : Asus Phoenix RX550 2G Evo 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Anakart : Asus Prime A320M-K 3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart

Buradan daha detaylı bakabilirsin Pc Toplama Sihirbazı

Bu arada PSU için bütçe max 360TL

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İşlemci : AMD Ryzen 5 3500 3.60 Ghz 6 Çekirdek 16MB AM4 7nm İşlemci(Tray,Kutusuz)
Ekran Kartı : Asus Phoenix RX550 2G Evo 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Anakart : Asus Prime A320M-K 3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart

Buradan daha detaylı bakabilirsin Pc Toplama Sihirbazı

Bu arada PSU için bütçe max 360TL
Bu ürünü öneririm.

Son mesajlar