Otomatik program başlatma

Bu konuyu okuyanlar

sedefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben simdi bi programı bilgisayar acınca otomatik acılmasını istiyorum nasıl yapabilriim ? Yardımlarınızı bekliyorum

hokumus

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Selamlar,

Windows zamanlanmış görevleri araştır.
Tam olarak istediğin şeyi yapabilirsin.

Kolay gelsin.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
windows 7 ise C:\Users\Kullanıcı profil adın\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs dizinine çalışmasını istediğin programın kısayolunu;
xp ise C:\Documents and Settings\kullanıcı profil adın\Start Menu\Programlar\Başlangıç dizinine kısayolu yapıştırmak yeterli.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
regedit > hkey local machine > sofware >microsft > windows > currentversiyon > run yeni dize değeri oluştur ve pc açılınca çalışmasını istediğin programın yolunu (örn: c:/program files.... .exe) yaz. uzantısını unutma.

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Hangi dil'de yazılmış program ?

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
sedefcim senin için bu saatte oturup program yazabilirim. stabil bi program. sadece programadi.exe yazip istediğin zaman açdırabilirsin.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Programa, Regedit ayarlarına gerek yok, Webrettin nickli arkadaş ne yapılması gerektiğini yazmış, yapılacak en kolay yol budur. Otomatik açılmasını istediğin programı oradaki dosyaya atarsın bu kadar basit.

Ben biraz daha kısa yoldan anlatayım.

Çalışmasını istediğin programın kısayolunu kopyala, Windows Başlata tıkla, Tüm programlar- Başlangıç klasörüne yapıştır.

serkan092

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
regedit le veya harici bir programla niye kasıyosunuz şu işi anlamadım halen :D