Otomatik program başlatma

sedefe

Öğrenci
Arkadaslar ben simdi bi programı bilgisayar acınca otomatik acılmasını istiyorum nasıl yapabilriim ? Yardımlarınızı bekliyorum
 

hokumus

Asistan
Selamlar,

Windows zamanlanmış görevleri araştır.
Tam olarak istediğin şeyi yapabilirsin.

Kolay gelsin.
 

webrettin

Profesör
windows 7 ise C:\Users\Kullanıcı profil adın\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs dizinine çalışmasını istediğin programın kısayolunu;
xp ise C:\Documents and Settings\kullanıcı profil adın\Start Menu\Programlar\Başlangıç dizinine kısayolu yapıştırmak yeterli.
 
regedit > hkey local machine > sofware >microsft > windows > currentversiyon > run yeni dize değeri oluştur ve pc açılınca çalışmasını istediğin programın yolunu (örn: c:/program files.... .exe) yaz. uzantısını unutma.
 

mfi

Profesör
sedefcim senin için bu saatte oturup program yazabilirim. stabil bi program. sadece programadi.exe yazip istediğin zaman açdırabilirsin.
 

RocKhan

Doçent
Programa, Regedit ayarlarına gerek yok, Webrettin nickli arkadaş ne yapılması gerektiğini yazmış, yapılacak en kolay yol budur. Otomatik açılmasını istediğin programı oradaki dosyaya atarsın bu kadar basit.

Ben biraz daha kısa yoldan anlatayım.

Çalışmasını istediğin programın kısayolunu kopyala, Windows Başlata tıkla, Tüm programlar- Başlangıç klasörüne yapıştır.
 
Üst