Otobanın ortasında namaz kıldı

Bu konuyu okuyanlar

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Gösterişi geçtim bence art niyet ile yapılmış. Ciddi ciddi namaz kılacak olan bi kere temizliğe dikkat etmek zorunda. Öyle her yerde namaz kılınmaz.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Yeryüzünün her tarafı mescittir lakin ibadetini de uygun yerde yaparsın. Otobanda kılınmaz. Olası bir kazada sorumlusu sürücü mü olacak? Acilen ibadet eğitimi verilmeli bu insanlara. Bu aklı kim verdiyse yanlış vermiş. Otoban kaldırım değildir. Kaldırımın kenarında ibadet yapsa bir şey demezdim. Bu ayrı bir boyuta çıkıyor. Bizde müslümanız. Ama diğer insanlarında can güvenliğini düşünmek zorundayız. Kıldığın namaz insanlara karşı bir tehlike arz ediyorsa o kılınan namaz geçerli olmaz. İbadet ne için yapılır? İnsanlara zarar verdikten sonra ister bin rekat namaz kıl. Allah'ın bizim namazlarımıza ihtiyacı yoktur. Ben şahsen bilinçli bir insanın böyle yapacağını düşünmüyorum. Arkadaşın acilen bir kliniğe götürülmesini rica ediyorum. Önce bir baksınlar akıl sağlığı yerinde mi diye. Deli ise eğer boş yere günah almayalım. Delidir ne yaparsa yeridir

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Amaç belli değil mi =?

Sosyal medyaya malzeme çıksın işte. 1-2 hafta Alın görün İran oluyoruz. Laik lik elden gidiyor. Öldük bittik battık Atam kalkta ülke kimlere kaldı gör diye başlıklar en sonundada kahrolsun Müslümanlar kahrolsun İslam ile konuyu kapatırlar.

Not: Bu adamı içeri alıp iyi bir ıslak odunla dövmek lazım. ( Otabandada olsa kenarda bir yerde veya kenarda ağaç altında kılsa gayet normal ben bir şey demezdim kimseye zararı olmadığı veya zamanının çalmadığı sürece ama inadına yolun ortasında ve namaz kılmış olmak için değil show için yapıyor. Arada sağa sola bakıyor. Birden önüne araba gelince aşırı yavaş davranıyor flan. )

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Emniyet şeridi desen anlarım da otobanın ortası be. Ya biri gelip vursa o adamın hakkına gireceksin.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Konuya 4 defa girip çıktım. Videoyu izlemek istemiyormuş demek ki.?? İzlemedim gerçi.
Falaka diyorum başka bir şey demiyorum.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ceza yazılmalı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
@|Ⓢєччαh| hocam temiz olmayan yerde kılınan namaz kabul olur mu?

Videoyu birkaç kez izledim, dikkat ettim. Öyle uzaktan görmekle hemen şov yapıyor diye hüküm kesmek kolay değil, veballi iştir bu... Belki vakit geçiyordur, yetiştirmek için ilk bulduğu yerde kılmak istemiştir vs... Bunlar olabilecek şeyler. Çünkü bu tür durumlar birkaç kez benim de başıma geldi.

Neyse fazla uzatmayayım, adama çok dikkat ettim, bana samimi bir müslümanın kıldığı namaz gibi gelmedi, görünmedi. Kıldığı yer sürekli gelip geçilen bir yer değil, seccade olsa daha iyi ama yoksa da pislik bulaşmamış temiz beton üzerinde namaz kılınabilir. Tabii mecbur kalındığı durumlar için söylüyorum. Çünkü kıldığı yer arabaların tekerlek koymadıkları bir yer. Otoyolu ikiye ayıran orta banketin üzerinde kılıyor adam çünkü. İşin özü, orada bir zaruret halinde namaz kılınabilir, lakin adamın hareketlerinden, davranışlarından daha çok gösteriş kokan hareketler gördüm. Allah onu da bizi de affetsin.

Son düzenleyen moderatör:

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Videoyu birkaç kez izledim, dikkat ettim. Öyle uzaktan görmekle hemen şov yapıyor diye hüküm kesmek kolay değil, veballi iştir bu... Belki vakit geçiyordur, yetiştirmek için ilk bulduğu yerde kılmak istemiştir vs... Bunlar olabilecek şeyler. Çünkü bu tür durumlar birkaç kez benim de başıma geldi.

Neyse fazla uzatmayayım, adama çok dikkat ettim, bana samimi bir müslümanın kıldığı namaz gibi gelmedi, görünmedi. Kıldığı yer sürekli gelip geçilen bir yer değil, seccade olsa daha iyi ama yoksa da pislik bulaşmamız temiz beton üzerinde namaz kılınabilir. Tabii mecbur kalındığı durumlar için söylüyorum. Çünkü kıldığı yer arabaların tekerlek koymadıkları bir yer. Otoyolu ikiye ayıran orta banketin üzerinde kılıyor adam çünkü. İşin özü, orada bir zaruret halinde namaz kılınabilir, lakin adamın hareketlerinden, davranışlarından daha çok gösteriş kokan hareketler gördüm. Allah onu da bizi de affetsin.
Din hocamız cevabı yazdı. :)

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Mümin kardeşimiz intihar etmek istemiş.Belki namaz kılar iken ölür isem Cennet innkapılarını aralayabilirm diye düşünmüş olabilir Mümin kardeşimiz.

İnternet Hatipoğlu

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Allah ıslah etsin ne diyelim şov dan başka birşey değil.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Belki vakit geçiyordur, yetiştirmek için ilk bulduğu yerde kılmak istemiştir vs... Bunlar olabilecek şeyler. Çünkü bu tür durumlar birkaç kez benim de başıma geldi.
Seyyah amcacım vakit geçiyor diye otobanın ortasına koşup mu namazını kılacak :) birçok kişi görüyorum yeşillik alanlar da kılan onlar için dediğin geçerli olabilir belki ama bu da akıl işi değil yani?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Önümden araba geçince namaz bozulur mu sorusu aklıma geliyor ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Seyyah amcacım vakit geçiyor diye otobanın ortasına koşup mu namazını kılacak :) birçok kişi görüyorum yeşillik alanlar da kılan onlar için dediğin geçerli olabilir belki ama bu da akıl işi değil yani?
Dilaracım, belki adam yoldadır, arabasını kenara çekip vakit çıkmadan oracıkta kılmak isteyebilir. Lakin ben yukarıda yazdım zaten, bu söylediklerim bu adam için değildi. Çünkü onun hareketleri bana sahih bir namaz gibi gelmedi zaten. Bu durum daha evvel birkaç kez başıma geldiği için biliyorum. Yalnız dikkatini çekerim, otobanın ortası diye sanki arabaların geçip gittiği bir yer değil orası, haksızlık olsun istemem. Bölünmüş bir yolun ortasındaki bankettir kıldığı.