• OPPO Watch Free inceleme!

    AMOLED ekranlı ve nispeten daha uygun fiyatlı akıllı saat OPPO Watch Free modelini inceledik. İşte özellikleri!

Haber ÖSYM ve e-Nabız dataları hacklendi mi? Şok iddialar!

Bu konuyu okuyanlar

elatreiNN

ShiftDelete.net - Sosyal Medya Yöneticisi
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
49
Reaksiyon puanı
47
Puanları
18
Yaş
20
Sağlık hakkındaki tüm verilerimizin tutulduğu e-Nabız ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) verilerinin çalındığı iddia edildi.

Teknoloji ve internet dünyasının gelişmesi güvenlik zafiyetlerini beraberinde getiriyor. Daha önce Yemek Sepeti verilerinin satışa çıkarıldığı forumda, bu sefer de dün itibariyle e-Nabız ve ÖSYM web sitelerindeki verilerin satışa çıkarıldığı iddia edildi.

ÖSYM ve e-Nabız hacklendi mi?​

Dünyadaki veri hırsızlığı her geçen gün farklı bir boyuta geliyor. Büyük şirketlerin datalarının ulu orta forumlarda ve sitelerde satışa çıkarılması bu konuya yüksek önemle yaklaşmanın önemini ortaya koyuyor.

Birkaç ay önce Türkiye, Yemek Sepeti’nin datalarının çalınmasıyla bu sorunu gündemine almış, peşinden gelen çeşitli kurumların hacklenmesi durumu da olayın ciddiyetini ortaya çıkartmıştı.

Dün ise önceki verilerin satışa çıkarıldığı forumda Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve sağlık verilerimizin tutulduğu e-Nabız sisteminde tutulan kullanıcı verilerinin satışa çıkarıldığını iddia eden iki konu girişi yapıldı.
enabiz-hack.jpg

osym-hack.jpgHaberin devamı için: ÖSYM ve e-Nabız dataları hacklendi mi? Şok iddialar!
 
Son düzenleyen moderatör:
Üst