Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Profesör
Reaksiyon puanı
271
Üniversite sınavı yaklaşıyor. Geçen sene 15 dakika kuralı nedeniyle sınava giremeyen öğrencilerin gözyaşları çok konuşulmuştu. Bu sene ÖSYM sınava geç kalmaya önlem aldı.
öym sınava geç kalamaya önlem aldı.jpg

"QR" kodlu sınav dönemi

Geçtiğimiz yıl üniversite sınavına girecek öğrencilere 15 dakika kuralı getirilmişti. Saat 10:00'da başlayan sınav için 09:45'te kapılar kapanmış, sınav binalarına kimse alınmamış ve bazı öğrenciler gözyaşlarına boğulmuştu.

15 dakika kuralı kaldırıldı. Ama ÖSYM yine de adayların gecikmelerini önlemek amacıyla bu yıl yeni bir uygulama başlatıyor. Artık sınav giriş belgelerinin üzerinde okul binalarının konum bilgilerinin yer aldığı "QR kod" olacak.

Öğrenciler telefonlarına bir uygulama indirecek, giriş belgesindeki kodu o uygulamaya okutacak. Ve böylece sınav binalarına nasıl ve kaç dakikada gidebileceklerini öğrenecek. Öğrenciler sistemde anlık trafik bilgisinin verilmesinin de faydalı olabileceği görüşünde.

İki milyondan fazla aday dışında QR sistemini sınav görevlileri de kullanabilecek.

Kaynak:CNNTÜRK

Sizce Sınavlara geç kalan yinede olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

antiiiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu İstanbul trafiğinde geç kalırlar kesin...

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kendim geçen sene girdim 15 dk kuralı vardı fakat girdiğim okulda sınav başladığı halde koridorlarda öğrenci geziyordu . Madem hayatlarımızı bu sınava bağlıyor sistem kolaylık sağlamaları gerekiyor.

Burak Özgen

Profesör
Reaksiyon puanı
271
Kendim geçen sene girdim 15 dk kuralı vardı fakat girdiğim okulda sınav başladığı halde koridorlarda öğrenci geziyordu . Madem hayatlarımızı bu sınava bağlıyor sistem kolaylık sağlamaları gerekiyor.
Sınav kolay mı? Bende bu sene gireceğim sınava.

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Sınav kolay mı? Bende bu sene gireceğim sınava.
Hayatımda gördüğüm en kolay sınavdı. Geçen sene 1 ay çalıştım bu arada yalan olsun diye demiyorum gerçekten 1 ay çalıştım Türkçe'de 30 net yapmıştım , sözel öğrencisi olduğum halde 8 netim vardı matematikte gerçekten en kolay sınavlardan biriydi . Keşke biraz daha çalışsaydım diyorum bazen :)