ÖSS'den ne kadar nefret etmişsem...

Bu konuyu okuyanlar

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
2006 yılında yapılan Öğrenci Seçme Sınavı ile ilgili gece ders çalışırken aklıma esip çektiğim bir kısa film.<br />Belki bunu çekmeseydim de onun yerine ders çalışsaydım daha iyi bir yere gidebilirdim :D. Videoyu kaybetmiştim, sağolsun bir arkadaşım bulup koymuş YOUTUBE'a, Emir'e de teşekkür ederim.<br />http://www.youtube.com/watch?v=bygCFdzOolI

Mk_JaCKaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vaaaay çok güzel olmuş
aynı sorun bende de vardı biz de iyi bi yer tutturamadık bu yıl

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ya düşünmüşler işte "Türkiye'nin yarısı genç, bunlar hop hop zıp zıp geziyorlar kanları kaynıyor. Bir de zeki mahlukatlar, birşey yapmalıyız, bunları uyuşturmalıyız, bunaltmalıyızzzzzzz!!! NİHAHAHAHAA buldumm! Yaz evladım, tez bir sınav çıkarıla!!! Öğrenciler buna tabi tutula!!! Her vilayette en az yüz yeni dershane açıla!!! Dershane faturaları dürülüp velilerin... ÖHM ÖHM neyse..." demişler.

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
elerine sağlık erdem güsel olmuş tuttum öss günlerime gittim 2005 yahuuu :)sen nereye yerleştin pekii

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ziraatci63 dedi ki:
elerine sağlık erdem güsel olmuş tuttum öss günlerime gittim 2005 yahuuu :)sen nereye yerleştin pekii
Doğu Akdeniz Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği. Aslında yerleşemedim desem daha doğru olur :D.

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
lb.bingol dedi ki:
erdempolat dedi ki:
ziraatci63 dedi ki:
Doğu Akdeniz Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği. Aslında yerleşemedim desem daha doğru olur :D.
Neden?
Özel olduğu için... Aslında kendini geliştirmen, okuduğun üniversitenin nerede ve nasıl olduğundan çok daha önemli. Laf olsun diye yazmışım işte boşver :)...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Güzel olmuş.
Demek güvender fizikle çalışıyordun ha ;D

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
elektr10 dedi ki:
Güzel olmuş.
Çekerken dikkat etmedim de, yerel, ulusal ve hatta evrensel reklam kaynayan bir film oldu :). Bir dahakine dikkat ederim.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
erdempolat dedi ki:
elektr10 dedi ki:
Güzel olmuş.
Çekerken dikkat etmedim de, yerel, ulusal ve hatta evrensel reklam kaynayan bir film oldu :). Bir dahakine dikkat ederim.
Reklam sorun değil zamanında aynı kaynakla çalışmışız da ondan dedim (A)

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayatımda bir dakika bile öss'ye çalışmadım ama şuanda mühendislik okuyorum

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
elektr10 dedi ki:
erdempolat dedi ki:
elektr10 dedi ki:
Güzel olmuş.
Reklam sorun değil zamanında aynı kaynakla çalışmışız da ondan dedim (A)
Tamam o zaman sorun yok :)

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
erdempolat dedi ki:
ziraatci63 dedi ki:
üzüldüm aslında senin adına ama hayırlısı olsun

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Sen bunu Kısa Film Yarışmalarına hiç gönderdin mi?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Konsept çok güzel olmuş. (Bu kelime için Türkçe bir karşılık var mı?)
Bence biraz daha genişleterek daha da güzel, ödül alabilecek kısa filmler yapabilirsin.

Tebrikler.
Sinemacılık okumayı düşündün mü? Puanın oraya yeterdi de.. :)

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Reklam Listesi:
1)Saran Kaplama
2)Msn Messenger
3)Güvender
4)Turkcell
.
5)Erdem Polat, mükemmel olmuş, başarılar... ;)

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnanın öyle beğeneceğinizi düşünmüyordum (tevazu ayaklarına yatmıyorum). Kısa film çalışmalarım var daha doğrusu senaryolar ama teknik alet edevatım yok. Bir tek anladığım bilgisayar ortamında dijital görüntü üzerinde oynamak. Ama önce o dijital görüntüyü elde edecek kameram olması lazım :). Kısa film yarışmasına başka bir filmle katılabilirim ama bu çok amatör yine de sağol.

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
erdempolat dedi ki:
Öncelikle çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnanın öyle beğeneceğinizi düşünmüyordum (tevazu ayaklarına yatmıyorum). Kısa film çalışmalarım var daha doğrusu senaryolar ama teknik alet edevatım yok. Bir tek anladığım bilgisayar ortamında dijital görüntü üzerinde oynamak. Ama önce o dijital görüntüyü elde edecek kameram olması lazım :). Kısa film yarışmasına başka bir filmle katılabilirim ama bu çok amatör yine de sağol.

Bende Premiere pro 1.5 kullanıyorum, birçok denemelerim var, öyle elde tutulabilir bir kısa film yapmadım, bunun nedeni ise teknik ekip ve ekipman. İnşallah kendini ileri düzeylere getirirsin...

Zaten bu işin en zevkli yanı dijital montaj kısmı, öyle dğilmi? ;)

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dr.psychopath dedi ki:
erdempolat dedi ki:

Bende Premiere pro 1.5 kullanıyorum, birçok denemelerim var, öyle elde tutulabilir bir kısa film yapmadım, bunun nedeni ise teknik ekip ve ekipman. İnşallah kendini ileri düzeylere getirirsin...

Zaten bu işin en zevkli yanı dijital montaj kısmı, öyle dğilmi? ;)
Evet aynen öyle, az uçmadım, az vurulmadım o denemeleri yapmak için :) Gerçekten üzerinde uğraşınca emeğinin karşılığını alıyorsun. Ben after effects kullanıyordum, daha doğrusu kullanmayı deniyordum :) Premiere nasıl? Radyo Televizyon bölümünde okuyan bir arkadaşım bahsetmişti, benziyor programlar sanırım birbirlerine. Bu arada bu filmi klasik windows movie maker'la yaptım :)

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bir Video editing'çi olarak anlamıştım zaten bir M.Maker ürünü olduğunu ;)

Ne tesadüftür bende bir türlü After effect kullanamadım, fırsatmı olmadı, kurmaya, öğrenmeyemi öşendim bir türlü onda çalışamadım doğrusu.

Ama her ikiside Adobe ürünü, fazla büyük bir farklılık olacağını zannetmiyorum, Premiere'ye gelince, çok [basit] demiyorum bence çok [zevkli] ;)

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dr.psychopath dedi ki:

Ne tesadüftür bende bir türlü After effect kullanamadım, fırsatmı olmadı, kurmaya, öğrenmeyemi öşendim bir türlü onda çalışamadım doğrusu.

Ama her ikiside Adobe ürünü, fazla büyük bir farklılık olacağını zannetmiyorum, Premiere'ye gelince, çok [basit] demiyorum bence çok [zevkli] ;)
Ya after effects işte Adobe Photoshop'un videoya aktarılışımsı bir şeysi gibi bir alet :) Boyutu çok büyük indirmek bir dert videoyu render etmesi bir dert çok uzun sürüyor.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
dr.psychopath dedi ki:

Necisin neciiiii???.. :D :D

Çok güzel bir video. çok anlamlı. çok beğendim. başarıların devamını dilerim.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Müzik Güzel, Sahne Uygulamaların Güzel yani Geçiş Eksikliği yaşanmıyor ;) Reklamlar benimde Dikkatimi Çekti, Son olarak Son sahnede Saat olayın da kopukluk var sanki O saatte İçeride sınavda olman gerekiyor, tabi Sınavdan Erken Çıktığını Vurgulamak İstiyorsan Mesele yok ;)

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
PcMaSTeR dedi ki:
Müzik Güzel, Sahne Uygulamaların Güzel yani Geçiş Eksikliği yaşanmıyor ;) Reklamlar benimde Dikkatimi Çekti, Son olarak Son sahnede Saat olayın da kopukluk var sanki O saatte İçeride sınavda olman gerekiyor, tabi Sınavdan Erken Çıktığını Vurgulamak İstiyorsan Mesele yok ;)
Aslında orada sınava geç kaldığıyla ilgili bir kabus görüyor. ÖSS'nin piskolojimize olan katkıları... Demek tam anlatamamışım :)

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
erdempolat dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
Aslında orada sınava geç kaldığıyla ilgili bir kabus görüyor. ÖSS'nin piskolojimize olan katkıları... Demek tam anlatamamışım :)

Hımm evet biraz eksik olmuş son kısım yani sahneden Önce Küçük bir İpucu verseydin yazı olarak daha rahat anlaşılırdı ;)

Son mesajlar