Yardım Os X sürümüne sahip Macbook’u güncelleyemiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

LuciElite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çıldırmak üzereyim. Macbook pro 2013 retina var bende, intel i5, 4gb ram. Photoshop kullanmak adına okul için aldım, sonradan çok kasmaya başladı ve adobe programlarını kullanamamaya başladım. Big Sur’un laptopu yorduğunu düşünerek sürüm düşürmeyi denedim ama hiçbir türlü olmadı. Sonra sıfırladım, içindeki her şeyi sildim. Bu seferde son sürümü değil, laptopun çıktığı yıldaki sürüm olan Mavericks Mac Os X 10.9 sürümüyle açıldı. O kadar eski bir sürümki hiçbir şey yapamıyorum, uygulamaların çoğunu güncellemiyor indirmiyor çünkü sürümün kendisi çok eski. Hatta shiftdelete robot muyum testi bile gözükmüyor ekranda, telefondan girmek zorunda kaldım. En son sürümü değil Catalina’yı yüklemek istiyorum ama dosya açılmıyor, resimdeki hatayı veriyor. Yardım edin lütfen.

Ekli dosyalar

• 9DE6E843-2D44-4B30-A92B-FEE8FC9DE7D5.jpeg
    9DE6E843-2D44-4B30-A92B-FEE8FC9DE7D5.jpeg
    556.8 KB · Görüntüleme: 67

tamir_muskat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sürümü nerden indiriyorsun bilmiyorum. Ancak cihazın İnternete bağlıyken Recovery mod ile boot edersen cihazın alacağı en güncel macOS sürümünü Apple Store üzerinden çeker ve buna göre günceller. Eğer buna rağmen bu güncelleme olmuyorsa Google üzerinden (herhangi macOS sürümü).iso uzantılı dosya arat ve bunu USB'Ye yazdırıp bununla sistemini güncelleyebilirsin.