Orta seviye telefon önerisi?

Bu konuyu okuyanlar

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaslar yaklaşık 4 yıldır sony xperia z3 kullanıyordum ana kartın yanması sonucu yeni telefon almaya mecbur kaldım ve önceki telefondan çektiğim sıkıntılardan dolayı biraz daha iyi telefon almak amacı ile Vestel venüs z20 aldım. Ama Sony deki kullanım rahatlığı ve kameradaki performansı alamadım z20 telefona ısınamadım. venüz Z20 yi eşime verecem. normalde bütcem 2000 tl civarında ama aldımıda beni 4 5 yıl idare edebilecek fotoğraf pil ve oyunlarda (pubg vb) beni üzmeyecek telefon almayı düşünüyorum sizce hangi telefonu almalıyım. Birkaç telefon karşılaştırması yaptım sizin tavsiyeniz nedir.
General Mobile GM 9 Pro 2100tl
Huawei Mate 10 Lite 64 1900tl
bunlar bana mantıklı geldi Xiaomi biraz bütçeyi aşıyor ama sizin tavsiyeniz önem li
Xiaomi Mi A2 (128 GB) 2489tl

Huawei Mate 10 Lite - Xiaomi Mi A2 (128 GB) - General Mobile GM 9 Pro Karşılaştırması - Epey

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
O fiyat bandında Nokia 8 öneririm ben. Kamera ve performans olarak bu saydıklarınızdan daha iyi. Batarya konusunda günü çıkarır üzmez. En azından 1 Android güncellemesi daha alır.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Lg v30+ 2550 civarı bulunabilir onu tavsiye ederim mate 10 light işlemcisi kötü o çıkartırsa hepsi 4/5 yılı çıkartır. Gm9 pro toplam pakette iyi bir cihaz ama gm5plus kullanıcılarının yaşadığı sorunlar bayağı vardı ve bunlar gm kaynaklı idi. Lgde hiç olmazsa sorunlar 100/90 işlemci kaynaklı idi ve 1 senelik v30+ şuan kronik sorunsuz onu öneririm arkadaşın üstte tavsiye ettiği nokia 8 cihazıda ghostscreen riskli lg paneli var( "ki bu cihazı kullanım dışı bırakan bir sorun değil") biraz ironik oldu ama ben v30 plus diyorum tavsiye olarak:)

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
Normalde mate 10 lite öneriyordum . Fakat gm 9 pronun fiyatı düşünce onu önermeye başladım . Mate 10 lite dan daha iyi bir cihaz. Gm hep kronik sorunları olan bir telefondu herhalde gm9 pro da böyle birşeyle karşılasan olmadı . Gm 9 pro kullanan arkadaslar varmı aramızdan .

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
GM 9 pro 1 güncelleme daha alacak diyorlar. V30 on kamarasi 5 MP ve önceki arkadaşlarımdan da gördüğüm kadarı ile LG genelde hep arza veriyor ve sıkıntı çıkartıyor.v30 plus 2600 TL okadar vermişken honor play almak daha mı mantıklı olur bilemiyorum GM 9 pro ile arasında 500 TL fark açıldı birde ?? bu işler adamı çok düşündürüyor ??

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
2000tl civarı en iyi mi a2 var hem işlemci hemde batarya olsun asla üzmez hatta şuan kendisi ile yazıyorum

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu mi a2 64gb de çok güzel italatci garanti sıkıntı çıkartırmi.?

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende kullanıyorum hiç bir sorunu yok

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben buradan aldım heryönden 2000nin hakkını veriyor

Xiaomi Mi A2 64gb 4gb Ram Global Rom Cep Telefonu - GittiGidiyor
tamam bi garanti var ama benim asıl merak ettiğim konu şu ithaltci garantili bunlar bozulduğuna ne yapacağız 2 yıl sonra garanti bitince ne yapacağız? Telefoncular da tamir ettiremeyiz bugün sordum tamirciye bizde bunların parçası olmaz diyor ?

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Ne işin var o telefonlar ile!

Git bir Venüs V6 al!

İşlemcisi QSD 450'dir, 3GB RAM'i vardır ama Wi-Fi Direct/Wi-Fi Display ve Slow Motion hariç her işini görür...

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Öncelikle yazamadığım için üzgünüm işim vardı 2ci olarak Venüs nedir yaa 450 işlemcili telefon alıp 1 sene sonra sinirden fırlatmak istersen alabilirsiniz 3 cu olarak kutu içinde garanti belgesi çıkıyor onla beraber satıcıya baş vurduğunuzda gönderiyorsunuz cihazı bakıyorlar

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Git bir Venüs V6 al!

İşlemcisi QSD 450'dir, 3GB RAM'i vardır ama Wi-Fi Direct/Wi-Fi Display ve Slow Motion hariç her işini görür...
Zaten yeni venus z20 aldim ama telefon çok kullanissiz memnun kalmadım telefonu kanera ara yüz kulaklik takınca habire kulaklık takıldı diyip bı videoları 10 kere durdurması beni deli ediyor performadi z20 yi eşime verip biraz daha kullanışlı bı telefon alacam

---- Mesajlar birleştirildi ----

Öncelikle yazamadığım için üzgünüm işim vardı 2ci olarak Venüs nedir yaa 450 işlemcili telefon alıp 1 sene sonra sinirden fırlatmak istersen alabilirsiniz 3 cu olarak kutu içinde garanti belgesi çıkıyor onla beraber satıcıya baş vurduğunuzda gönderiyorsunuz cihazı bakıyorlar
Hocam ben her zaman Türkiye garantili almaya çalışırım arza durumunda beni sıkıntıya sokmaması için mi a2 de Türkiye garantili ile italatci garanti arasında nerdeyse 700-800 TL oynuyor yani 2700 TL geliyor italatci garantili alırsam sıkıntı yaşar mıyım çünkü ben alip 1.5 sene sonra tekrar satmayacam. Yoksa başka telefonlara mi bakmaliyim.

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle yazamadığım için üzgünüm işim vardı 2ci olarak Venüs nedir yaa 450 işlemcili telefon alıp 1 sene sonra sinirden fırlatmak istersen alabilirsiniz 3 cu olarak kutu içinde garanti belgesi çıkıyor onla beraber satıcıya baş vurduğunuzda gönderiyorsunu
2700 kadar çıkacaksınız honarplay veye LG v30+ var yani mi a2 onların yanında S3 gibi kalıyor
LG v30+ güzel ama eski olması ön kamera 5 mp olmasi ve android 7.1 olması guncelleme gelmeyeceğini söylüyorlar 8.1 göre eksimi bilmiyorum. Honor play ise 2800 TL olması benim listemde hiç koymadigim bir urun daha çok 1900-2300 arası ürün arıyorum

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lg g6 ve v30 plus konusunda güvenemedim ve genelde sıkıntı çekenler var. bu yüzdende honor play almayı düşünüyorum şu anda en mantıklısı bu gibi?

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
LG g6 ve v30 serisinde hiç bir sorun yok g5 ve V20 den sonra sorunlar bitti en iyi telefonlar şuan

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361

Git bir Venüs V6 al!

2700 TL TL bütçesi var. Orta segment olarak, GM9 Pro dururken, kronik sorunlardan cayır cayır yanan V6'yı tavsiye ediyorsun.
İki cihaz arasında dağlar kadar fark var.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Peki hocam birşey daha soracam v30 un android 7,1 olması android 8,1 e göre ne farkı veya eksi si var ?
Yeni gelen erişim kolaylıkları tema-ikon düzenlemesi ve performansta dengeleştirmeler vs.

technologylover

Asistan
Reaksiyon puanı
31
V30+ bi sıkıntı görmedim bişey diyemem ama g6 da bi sorun yok arkadaş uzun süredir kullanıyor...

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhaba arkadaslar yaklaşık 4 yıldır sony xperia z3 kullanıyordum ana kartın yanması sonucu yeni telefon almaya mecbur kaldım ve önceki telefondan çektiğim sıkıntılardan dolayı biraz daha iyi telefon almak amacı ile Vestel venüs z20 aldım. Ama Sony deki kullanım rahatlığı ve kameradaki performansı alamadım z20 telefona ısınamadım. venüz Z20 yi eşime verecem. normalde bütcem 2000 tl civarında ama aldımıda beni 4 5 yıl idare edebilecek fotoğraf pil ve oyunlarda (pubg vb) beni üzmeyecek telefon almayı düşünüyorum sizce hangi telefonu almalıyım. Birkaç telefon karşılaştırması yaptım sizin tavsiyeniz nedir.
General Mobile GM 9 Pro 2100tl
Huawei Mate 10 Lite 64 1900tl
bunlar bana mantıklı geldi Xiaomi biraz bütçeyi aşıyor ama sizin tavsiyeniz önem li
Xiaomi Mi A2 (128 GB) 2489tl

Huawei Mate 10 Lite - Xiaomi Mi A2 (128 GB) - General Mobile GM 9 Pro Karşılaştırması - Epey
Ben o fiyat bandında XZ1 öneririm.muadillerine göre android 9,HDR ekran ve parmakizi sensörü yeri gibi artıları var ve arayüzü bence güzel.

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG v30 Plusu çok ovülüyor ekran ve görüntü kalitesi olarakda üstün ama sıkıntı çeken müşteri memnuniyetinin yetersizliği ve geliştirilmesinin diğer markalara göre yetersiz olması kullanıcılarda eksi gözüküyor , honor play oyun (krin 970 işlemcisinden) dolayı ve batarya konusunda biraz daha sağlam gibi duruyor. ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim LG V30 Plus veya Honor Play den birini almaya karar verecem.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
LG v30 Plusu çok ovülüyor ekran ve görüntü kalitesi olarakda üstün ama sıkıntı çeken müşteri memnuniyetinin yetersizliği ve geliştirilmesinin diğer markalara göre yetersiz olması kullanıcılarda eksi gözüküyor , honor play oyun (krin 970 işlemcisinden) dolayı ve batarya konusunda biraz daha sağlam gibi duruyor. ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim LG V30 Plus veya Honor Play den birini almaya karar verecem.
Oyun ve batarya anlamında V30+ daha iyidir.
SD835 genel anlamda 970'den daha iyi
V30+ P-OLED ekran sayesinde de 4000mAh Mate 10'u dahi pil anlamında tokatlıyor internette videoları mevcut

hikmett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evvet arkadaslar en spnun da sizin tavsiyeleriniz sonucu LG V30 Plus siparişi verdim teşekkür ederim yardımlarınız ve tavsiyeniz için.