Orta seviye oyun pc bundle 7850k+msi a88x g45

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Msi a88x Gaming G-45 Anakart
AMD 7850K Apu 4 cpu core+8 graphics core 3.7GHz/4.1Ghz CPU frekansı. 720 MHz GPU Frekansı 512 stream processor.
İşlemcinin dahili grafik yongası 2133 mhz ve daha yüksek ramler ile kullanıldığında battlefield 4 ve diğer mantle destekli oyunlarda high-ultra arası değerde full hd oynatabilmektedir.
Ürün statüsü konusunda NOT: Bu işlemci ile üst seviye ekran kartları kullanmak isterseniz darboğaz yaşarsınız örneğin amd 290x/290 nvidia 780ti/780/770 gibi kartlar ile intel sistemde alacağınız performansı alamazsınız. Ancak düşük bütçe ile orta seviye oyun bilgisayarı toplamak istiyorsanız gpu cpu paketinde olduğu için kolayca soğutabilir overclock yapabilirsiniz.Ürünün grafik yongası r7 250 ile r7 250x arasında bir performans sunmaktadır ayrıca harici r7 250 ekran kartı takarak dual graphics ile 1.6x/1.8x arası bir grafik performansı artışı elde edebilirsiniz.
Ürünler 26.07.2014 vatan faturalıdır. Sorunsuz tertemiz ve kutuludur. Tek parça satışı yoktur ikisi birlikte satılıktır.
Sadece İstanbul içi elden teslim olarak satılıktır.
Üst seviye ve temiz z97 anakartlar ile takaslanır.
Takas mantığım:Anakartınızın ülkede satış yapan en ucuz sıfır ürün fiyatına sahip mağaza fiyatı ile kendi ürünlerimin sıfır fiyatlarının toplamının farkı verilir veya alınır.
Takaslamak istediğiniz ürün de benim ürünlerim kadar temiz ve az kullanılmış aynı kondisyonda olmalıdır.
Fiyat nettir.%7 komisyon oranıyla fiziksel pos ile 9 taksit yapılır.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Sallamayın dahili grafik ile fhd grafikte high-ultra mı oynatıyor, Kimseyi kandırmayın, aynı sistem bendede var bende ramler 2400 mhz ve 8gb , cpu 4.7 ghz ,gpu 1108 mhz, nb 2000mhz hız aşırtmalı , fhd çözünürlükte high 23-30 fps medium 35 fps civarı veriyor. (Directx ile değil mantle ile)Bide ssd kullanıyorum.aynı zamanda yüksek seviye ekran kartlarında darboğaz olmuyor, işlemcide ekran kartıda % 95-100 civarında çalışıyor, r9 290 ile değerler böyle.Yani işlemci gücünü tam kullanıyor ekran kartıda hakeza ama işlemci gücü i5 işlemcilerin orta seviyeleri ile eşit, siz r9 290 ekran kartını üst seviye i7 takarsanız işlem gücü fazla olduğundan fps artışı olur

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sallamayın dahili grafik ile fhd grafikte high-ultra mı oynatıyor, Kimseyi kandırmayın, aynı sistem bendede var bende ramler 2400 mhz ve 8gb , cpu 4.7 ghz ,gpu 1108 mhz, nb 2000mhz hız aşırtmalı , fhd çözünürlükte high 23-30 fps medium 35 fps civarı veriyor. (Directx ile değil mantle ile)Bide ssd kullanıyorum.aynı zamanda yüksek seviye ekran kartlarında darboğaz olmuyor, işlemcide ekran kartıda % 95-100 civarında çalışıyor, r9 290 ile değerler böyle.Yani işlemci gücünü tam kullanıyor ekran kartıda hakeza ama işlemci gücü i5 işlemcilerin orta seviyeleri ile eşit, siz r9 290 ekran kartını üst seviye i7 takarsanız işlem gücü fazla olduğundan fps artışı olur

salladığım falan yok zaten kendin de demişsin fhd 23-30 fps diye bu değerlerde oynanabiliyor oyun ben 50-60 fps veriyor demedim oynanabiliyor dedim. darboğaz oluyor ve bu işlemcinin cpu kısmı i3lerle aynı kafada...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bf4-fps.gif

290x de 20 fps 780ti da 52 fps dar boğaz değil de ne ?

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Darboğaz nedemek açıklarmısın? Aynı sistem bende var , r9 290 takılı kullanıyorum, onbpard ekan kartıyla da kullandım, darboğaz mesela oyunlarda ekran kartı eğer % 90 kapasitesinin altında kullanılıyor ise darboğaz var demektir, a10-7850k i3 leri tokatlar i5 lerin orta segmentindeki lerle denktir.i7-4770k çok güçlü bir işlemcidir, buyüzden işlem gücüde fazladır, aradaki fps farkı dar boğaz olup olmamasından değil, kıyasladığınız i7-4770k dan işlemcinin işlem gücünün düşük olmasından kaynaklanıyor, dar boğaz olsa ekran kartı % 95-100 arasında çalışmaz oyunlarda,birde fhd çözünürlükte 23-30fps Maximum overclock ile, standart hızlarda max 25 kareye zor ulaşır high detay kalitesine,

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Darboğaz nedemek açıklarmısın? Aynı sistem bende var , r9 290 takılı kullanıyorum, onbpard ekan kartıyla da kullandım, darboğaz mesela oyunlarda ekran kartı eğer % 90 kapasitesinin altında kullanılıyor ise darboğaz var demektir, a10-7850k i3 leri tokatlar i5 lerin orta segmentindeki lerle denktir.i7-4770k çok güçlü bir işlemcidir, buyüzden işlem gücüde fazladır, aradaki fps farkı dar boğaz olup olmamasından değil, kıyasladığınız i7-4770k dan işlemcinin işlem gücünün düşük olmasından kaynaklanıyor, dar boğaz olsa ekran kartı % 95-100 arasında çalışmaz oyunlarda,birde fhd çözünürlükte 23-30fps Maximum overclock ile, standart hızlarda max 25 kareye zor ulaşır high detay kalitesine,

işlemcinin normalde oyunlarda etkisi düşüktür eğer aynı ekran kartı ile iki farklı işlemcide bu kadar fark oluyorsa bu bir darboğazdır yani alınması gereken performansın alınamamasıdır ayrıca orta seviye i5 ler ile denk tutulacak bir durum yok hem senin amacın ne almak isteyen gelsin evimde istediği oyunu denesin bakalım sallıyor muyum

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ayrı satış seçeneği vardır işlemci 350tl anakart 300 tl

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...