Soru Orman Muhafaza memurluğu hakkındaki sorularım

Semih_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar orman muhafaza memurluğuna başvuracağım ancak aklıma takılan birkaç soru var. Ben sosyal olarak fazla aktivite yapmayı severim. Kurslara, alışverişe, ailecek vakit geçirmeye, merkezi yerlerde insanlarla iç içe olmaya ihtiyaç duyarım. Ek olarak üniversite de okumak istiyorum hep. Çalışma koşulları sorun değil. Dağın başında her türlü koşulda çalışabilirim, ancak iş saatleri dışında yukarıda belirttiğim durumlara vakit ayırmam gerekir. Yani merkezi bir yerde yaşamak, iş saatleri dışında da her şeyi yapabilmek istiyorum. Ormancılık ile ilgili pek bilgi sahibi değilim bu konuda fikir veya bilgi verebilecek var mı ? Bu mesleği yapanlar sürekli olarak şehir merkezlerinden uzak mı yaşamak zorunda kalıyorlar ? Normal bir memur gibi iş saatleri dışında, akşam iş çıkısında ailemle birlikte cafeye, parka, avm tarzı yerlere gidip eğlenmeyi düzenli şekilde yapılabilir miyiz ? Kısacası köy ortamında ve dağlık arazide çalışabilirim daha öncede çalıştım ve köylerde büyüdüm, ancak oralarda yaşayamam. Bu meslek böyle bir yaşam tarzını mı mecbur kılıyor ? Yoksa şehir merkezlerinde yaşayarak da işlerinde çalışabiliyorlar mı ?