Orjinal Win7 nasıl indiridim

Bu konuyu okuyanlar

erkantartan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle benzer konuyu bulamadığım için yeni konu açıtım gözden kaçırdıysam yönlendirirseniz sevinirim.

Sorum şu elimde eski bir LG X130 var açılırken “No bootable device” alıyorum. Sistemi yeniden kurmak istiyorum netbook’un altında orjinal kodu var Windows’un kendi sayfasından bu kodu girip indirmeye çalıştığımda üretici tarafından kurulan sistem olduğu için indirmeme izin vermiyor. Win7 starter indirip kurabileceğim başka bir yol var mıdır nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Şu konudan da faydalanabilirdin, eğer farklı bir Windows 7 sürümü (professional veya ultimate Türkçe) kullanıyor olsaydın.

Windows 7 Starter sürümünü ancak torrent vb. dosya paylaşım siteleri üzerinden indirebilirsin.

Yalnız,
indirdiğin her iso kalıbını hemen kullanma; indirdiğin kalıp ile aşağıda verilen hash birbirini tutuyorsa, üzerinde hiç oynama yapılmamış anlamına geliyor ve onu kullan. Farklı olanları kurup kullanma.

Kod:
File Name:    tr_windows_7_starter_with_sp1_x86_dvd_u_678523.iso
SHA-1 Hash:    7E3DB71B43FB72197FF2B4F945B9EB8A8B2EA280
bkz.

erkantartan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şu konudan da faydalanabilirdin, eğer farklı bir Windows 7 sürümü (professional veya ultimate Türkçe) kullanıyor olsaydın.

Windows 7 Starter sürümünü ancak torrent vb. dosya paylaşım siteleri üzerinden indirebilirsin.

Yalnız,
indirdiğin her iso kalıbını hemen kullanma; indirdiğin kalıp ile aşağıda verilen hash birbirini tutuyorsa, üzerinde hiç oynama yapılmamış anlamına geliyor ve onu kullan. Farklı olanları kurup kullanma.

Kod:
File Name:    tr_windows_7_starter_with_sp1_x86_dvd_u_678523.iso
SHA-1 Hash:    7E3DB71B43FB72197FF2B4F945B9EB8A8B2EA280
bkz.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

erkantartan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
başlangıcı onarsan açılır.

Denedim ama dosyalara ulaşamıyor başlatmıyor ya dosyalar zarar görmüş yada hdd komple gitmiş eski bir bilgisayardı kurtarabilirsem diye yol arıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Forumdan bulmuştum bu sayfayı hem eski bir netbook olduğu için yüksek sürümler sılıntı yaratır mı bilemedim hemde win7 home premium sp1 e “File is not available for download” diyor. Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Çok eski bir bilgisayar intel atom işlemcisi var ama win10’u kaldırır mı
kaldırır 32bit olanı kur...
10pro.PNG

bunda sorunsuzdu...