Orijinal sitesinden indirmediğim Kaspersky'da virüs çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Windows Defender 8.1 de Kasperky'yi farklı bir siteden indirdim ve Windows Defender "bunda trojan var" dedi. Ben silmeye çalıştığımda "herhangi bir şey /virüs bunu silmenize engel oluyor "dedi. O anda Defender bana yeniden başlatın dedi ve başlattım dosya orada yoktu.
Sonra Kasperky'yi orijinal sitesinden indirip kurulumunu yaptım 1-2 sarı (işlenemedi) hatasından başka bir şey söylemedi.
Bir sorun var mıdır?
Derslerde kullanıyorum, fotoğraflarımız ben silmeme rağmen 3 ay önce silinmişti (bu olay 1 günlük) herhangi bir tehdit var mıdır?
Kasperky yeter mi? Bilgisayarım çok iyi değil 2013 model ASUS bir laptop;

1613717622115.png

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
Aynısını ben yaşamıstım.Bilgisayarcıya yolladım.
Ekran kartı ve ramin yerindemi diye bir bak derim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows Defender 8.1 de Kasperky'yi farklı bir siteden indirdim ve Windows Defender "bunda trojan var" dedi. Ben silmeye çalıştığımda "herhangi bir şey /virüs bunu silmenize engel oluyor "dedi. O anda Defender bana yeniden başlatın dedi ve başlattım dosya orada yoktu.
Sonra Kasperky'yi orijinal sitesinden indirip kurulumunu yaptım 1-2 sarı (işlenemedi) hatasından başka bir şey söylemedi.
Bir sorun var mıdır?
Derslerde kullanıyorum, fotoğraflarımız ben silmeme rağmen 3 ay önce silinmişti (bu olay 1 günlük) herhangi bir tehdit var mıdır?

1613717622115.png
Format

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Korsanı yapan adamlar "Anti" kelimesini koymayı unutmuşlardır herhalde, "Virus" olmuş.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Temiz kurulum yapın derim yada Kaspersky ve Malwarebytes kurup taratın.

Bu arada neden kendi sitesinden indirmediniz ??

Son düzenleme:

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Temiz kurulum yapın derim yada Kaspersky ve Malwarebytes kurup taratın.

Bu arada neden kendi sitesinden indirmediniz ??
aslında kendi sitesinden indiricektim ancak kullandığım için bana deneme süreniz dolmuş dedi ben yalnış maille girmişim o yüzden birde bundan önce 2020 sini kullanırken baya bir kırmızı uyarı çıkıyordu,bunda olmadı acaba yalnışmı diye 2019'u indirmeye çalıştım aslında indirdiğim site güvenilir bir siteydi drive'den indirmiştim ancak zaten 2019 unu kurmadan direk sildim
ve yeni kasperkyle yaptığım zaman herhangi bir tehlikeden bahsedilmedi technopata sorduğumda yeterlidir gibi bir mesaj geldi
burdan bakabilirsin=Orijinal sitesinden indirmediğim Kaspersky'da virüs çıktı

Son düzenleme:

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Bir sorun var mıdır?

1613717622115.png
Yani antivirüs indirirken virüs bulaştırmakta ne bileyim ava giderken avlanmak gibi bir şey oluyor?? hem orijinal sitesinden indirmek varken neden başka siteden indiriyorsun ki malwarebytes i orijinal siteden indirip tarama yapabilirsin ama en sağlam yöntem temiz kurulum yapmak

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Orijinal sitesinden indir sende. Gidip başka siteden ne diye indirdin ki? Şaşkınlıklar içindeyim. ?

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Yani antivirüs indirirken virüs bulaştırmakta ne bileyim ava giderken avlanmak gibi bir şey oluyor?? hem orijinal sitesinden indirmek varken neden başka siteden indiriyorsun ki malwarebytes i orijinal siteden indirip tarama yapabilirsin ama en sağlam yöntem temiz kurulum yapmak
kanka çok bu olayda bilgim yok daha kurmamıştım winrar halinde duruyordu onu eklemeyi unutmuşum

Arkadaşlar malwerabytes ile tarama yaptım 5 tane içerik buldu mavi olarak karantina dedim

Son düzenleme:

Son mesajlar