Soru Orijinal Ps3 Kolu Pcye Olur Mu?

Bu konuyu okuyanlar

stocy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Amcamda ps3 var yanında da 2tane joystick kol birini isteyeceğim ama ondaki kollar pcyle uyumlu olur mu? Çalışır mı pcde

Nxoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
bluetooth denemedim ancak kablolu çalışıyor, SCP Drivers diye bir şey kurman gerekir. Uyumsuz oyunlar icin de DS4Windows uygulamasını kullanabilirsin

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
bluetooth denemedim ancak kablolu çalışıyor, SCP Drivers diye bir şey kurman gerekir. Uyumsuz oyunlar icin de DS4Windows uygulamasını kullanabilirsin
DS4Windows Dualshock 4 kolu için olan bir yazılımdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amcamda ps3 var yanında da 2tane joystick kol birini isteyeceğim ama ondaki kollar pcyle uyumlu olur mu? Çalışır mı pcde
Scptoolkit ile kablolu veya kablosuz bağlayabilirsin. Fakat kablosuz bağlantı için bluetooth alıcısına ihtiyacın var. Eğer bilgisayarında bt özelliği yoksa csr 4.0 usb bluetooth ile yapabilirsin. İlla ki Tp-link vs gibi bir marka olmak zorunda değil. Sonuçta marka olan da aynı çipi kullanıyor. 4.0 ise bluetooth 4.0 demek.
Ayrıca kolu bluetooth üzerinden bağlarsan alıcı ile kol birbiri ile eşleşmiş olacak ve sadece bunun için kullanılacak. Yani bilgisayarında bluetooth özelliği kalkmış olacak telefonundan bilgisayara veya bilgisayardan telefona veri gönderemeyecek, bilgisayarında bluetooth hoparlör vs. gibi cihazlara bağlanamayacaksın.

Son düzenleme:

ulasfather27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
kablosuz olmuyor diye biliyorum, ben trendyoldan 90 lira civarına 2 tane yan sanayi aldım gayet te memnunum

Nxoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
DS4Windows Dualshock 4 kolu için olan bir yazılımdır.

Scptoolkit ile kablolu veya kablosuz bağlayabilirsin. Fakat kablosuz bağlantı için bluetooth alıcısına ihtiyacın var. Eğer bilgisayarında bt özelliği yoksa csr 4.0 usb bluetooth ile yapabilirsin. İlla ki Tp-link vs gibi bir marka olmak zorunda değil. Sonuçta marka olan da aynı çipi kullanıyor. 4.0 ise bluetooth 4.0 demek.
Ayrıca kolu bluetooth üzerinden bağlarsan alıcı ile kol birbiri ile eşleşmiş olacak ve sadece bunun için kullanılacak. Yani bilgisayarında bluetooth özelliği kalkmış olacak telefonundan bilgisayara veya bilgisayardan telefona veri gönderemeyecek, bilgisayarında bluetooth hoparlör vs. gibi cihazlara bağlanamayacaksın.

DS4Windows DS3 icin de kullanılır. Kendim de belirttim, ben de kullanıyorum

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
DS4Windows DS3 icin de kullanılır. Kendim de belirttim, ben de kullanıyorum
Aynı programı bende kullanıyorum ve elimde hem ds4 hem ds3 kontrolcüsü var. DS4windows indirme yerinde bile gereksinimlerde ds4 kontrolcüsü derken ds3 nasıl çalışıyor anlatır mısınız?

Nxoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Aynı programı bende kullanıyorum ve elimde hem ds4 hem ds3 kontrolcüsü var. DS4windows indirme yerinde bile gereksinimlerde ds4 kontrolcüsü derken ds3 nasıl çalışıyor anlatır mısınız?
uyumsuz oyunlar icin kullanıyorum. mis gibi de calisiyor, lafıma inanıp inanmaman sana kalmış.
ismi DS for Windows olan bir uygulamanın dualshock çalıştırması neden bu kadar garibine gitti onu da anlayamadım :)

uyumsuz oyunlar icin kullanıyorum. mis gibi de calisiyor, lafıma inanıp inanmaman sana kalmış.
ismi DS for Windows olan bir uygulamanın dualshock çalıştırması neden bu kadar garibine gitti onu da anlayamadım :)
sonuç olarak evet uyumludur kullanabilirsin.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
898
Videodaki adımları uyguladıktan sonra sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey scp driver'ı ve xbox 360 sürücülerini indirip gamepad'i xbox kolu gibi tanıtmak..

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Yazdığım mesajlarda size inanmadığıma dair bir cümlem varsa lütfen gösterin. Ayrıca DS4windows uygulamasının DS3 kontrolcüsünü çalıştırması garibime gitmedi. Nasıl çalıştığını nasıl eşlendiğini merak ettim ve size nasıl yapıldığını sordum. Sizde bunu cevaplamak yerine başka şeyler söylemişsiniz.