Oppo telefonda şarj daha hızlı bitmeye başladı

Bu konuyu okuyanlar

ozkanvurgun43

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Oppo A5 2020 kullanıyorum.Sarj eskisine göre hızlı bitmeye başladı.Sarjda telefonla oynamıyorum.Bu sorunu nasıl çözebilirim.?

Yasinxar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim tam bilmiyorum bende ama bi arkadasım söyledi bana oppo hızlı şarj özelliğinden dolayı bataryanın ömrü 3 yıldan 1 yıla kadar düşüyormuş bendede oppo reno 2z var kullanmadigimda halde telefonu sarjim gidiyor aşırı derecede

oonurr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hızlı şarj mevzusu yalan haber. İstersen 1W ile şarj et, batarya yine ölüyor. Ayrıca A5 2020'de hızlı şarj yok. Güncelleme bozmuş olabilir. Yaz sıcakları başladı. Isındığı içindir belki. Birçok neden olabilir. Servisin bakması lazım. Bulabiliyorsan klimalı odada test et. Sıcaktan mı kaynaklanıyor diye.

ozkanvurgun43

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Hızlı şarj mevzusu yalan haber. İstersen 1W ile şarj et, batarya yine ölüyor. Ayrıca A5 2020'de hızlı şarj yok. Güncelleme bozmuş olabilir. Yaz sıcakları başladı. Isındığı içindir belki. Birçok neden olabilir. Servisin bakması lazım. Bulabiliyorsan klimalı odada test et. Sıcaktan mı kaynaklanıyor diye.
Telefon eskisine göre daha sıcak.Benim de aklıma gelmişti.Ayrıca birçok uygulamayı sildim.Belki işe yarar.

Qenzi

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Oppo A5 2020 kullanıyorum.Sarj eskisine göre hızlı bitmeye başladı.Sarjda telefonla oynamıyorum.Bu sorunu nasıl çözebilirim.?
Bence hava sıcaklığından eyer hava sicaksa sıcak değilse eyer guncelledikten sonra olduysa bu önceki dosyasını sitesinden indir çözülür bide arkada çalışan. Uygulamaları kapa interneti falan Instagram gibi sosyal medyaları bile herşeyi arkada çalışmayı yasakla oppo 5s kullaniyorum hiç guncellemedim hiç bir sıkıntı yok oyun oynarsanda hızlı biter
Oyun oynadığın için güç ve mah harcar sistem tam çalışır yorulur ve ısınır oyun+ısınma felaket -mah canavarı oyundan çıkınca telefonu dinlendirmen gerek ısınıkken bide kullan hiç sogumaz sarz 15 e düşer sonra sarza bırakırsın sıcak. Olduğu için zor dolar bazen hiç dolmaz çünkü sarz olurken de ısınır :( sarz bittinde teli açma açarsan hem açılış için harcadığı enerji hem de sıcak olması kötü olur böyle yapıyordum tablette açılışta 8 nokta gidiyor du korkunç sarz da aç sonra zemine koy sogusun derken bekle 2 sarzin gider açıkçası zorlama teli benim tel yt ye giriyorum 1 sonra kasılmalar oluyor çünkü yoruluyor yani onları da kendi yerine koy anlarsın