oppo reno 2z nin instagram donma sıkıntısı çözüldümü

Bu konuyu okuyanlar

Umutbeyyy

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
ben oppo reno 2z almayı düşünüyorum youtube da dolaşırken böyle bir sorun olduğunu gördüm bu sorun geçtimi veya başka sorunları varmı ?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
ben oppo reno 2z almayı düşünüyorum youtube da dolaşırken böyle bir sorun olduğunu gördüm bu sorun geçtimi veya başka sorunları varmı ?
Ben 2 gün kullandım. İnstagram'da böyle bir şey başıma gelmedi. Ama bazı cihazlarda sıkıntı olabilir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ben böyle bir problem görmedim.

Ama bu saatten sonra Oppo Reno 2z almanı önermem...

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Ben böyle bir problem görmedim.

Ama bu saatten sonra Oppo Reno 2z almanı önermem...
Telefon almanın saati mi var ? Siz şunu diyorsanız artık eskidi senesi geçti 2020 model alsa 1 sene sonra aynı durumda olacak bunun sonu yok.İnsan bulunduğu zamanda sevdiği hoşlandığı şeyi almalı bu herşey için geçerli ileriyi düşünerek heleki teknolojide bir kazanımımız olmaz çünkü her gün gelişiyor insan buna yetişemez.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Telefon almanın saati mi var ? Siz şunu diyorsanız artık eskidi senesi geçti 2020 model alsa 1 sene sonra aynı durumda olacak bunun sonu yok.İnsan bulunduğu zamanda sevdiği hoşlandığı şeyi almalı bu herşey için geçerli ileriyi düşünerek heleki teknolojide bir kazanımımız olmaz çünkü her gün gelişiyor insan buna yetişemez.
Demek istediği şey, telefon çıkalı 1 sene olmuş daha güncel telefon almak daha mantıklı olur. Saati olduğundan değil. ?

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Demek istediği şey, telefon çıkalı 1 sene olmuş daha güncel telefon almak daha mantıklı olur. Saati olduğundan değil. ?
Hocam ben şunu söyledim okumadınız galiba bugün eğer bu telefonun görünüşü ve kullanım ihtiyacını karşıladığını inanıyorsa almasında sakınca yok yazdığım gibi seneye bugün içine sinmeyen bir telefonu alırsa güncel diye oda aynı durumda olacak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Teknoloji ürünlerinde güncelleme önemli bir faktördür. O yüznden diyorum yakın fiyatlara daha yeni bir cihaz varsa onu almasını öneririm her zaman.

Oppo Reno 2z kullanıyorum Andorid 9 İle geliyor. İçindeki sistem ColorOS 6.0 ile geliyor. Yeni çıkan oppo telefonlarda Android 11 gelecek neredeyse Colorosta 7.2 çıkacak.
Android 10'u ve Coloros 7.1 i aldı şuan telefon ama büyük ihtimal Android 11 i alıp bir daha güncelleme almaz. Coloros 8.0 ilede arayüz güncellemesi biter.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam ben şunu söyledim okumadınız galiba bugün eğer bu telefonun görünüşü ve kullanım ihtiyacını karşıladığını inanıyorsa almasında sakınca yok yazdığım gibi seneye bugün içine sinmeyen bir telefonu alırsa güncel diye oda aynı durumda olacak.
İçine sinmesi tabiki önemli ama bende her zaman güncelleme alması tarafında olurum, maksat bir sene fazla kullanayım bir sene daha güncelleme alsın. Sizde haklısınız.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Teknoloji ürünlerinde güncelleme önemli bir faktördür. O yüznden diyorum yakın fiyatlara daha yeni bir cihaz varsa onu almasını öneririm her zaman.

Oppo Reno 2z kullanıyorum Andorid 9 İle geliyor. İçindeki sistem ColorOS 6.0 ile geliyor. Yeni çıkan oppo telefonlarda Android 11 gelecek neredeyse Colorosta 7.2 çıkacak.
Android 10'u ve Coloros 7.1 i aldı şuan telefon ama büyük ihtimal Android 11 i alıp bir daha güncelleme almaz. Coloros 8.0 ilede arayüz güncellemesi biter.
Tamamda söylemek istediğim bu her marka her telefon için söyleriz bizim amacımız ihtiyacımızı karşılayacak telefon mu? Yoksa güncelleme yakalamak mı? Güncellemeleri hiç bir zaman yakalayamayız ki buda saçma insan elinde ihtiyacını karşılayan bir şey varken sırf yeni güncelleme alıcağım diye durmadan model değişirse bu ego olur başka hiç bir şey değil malesef insanoğlunun genleri böyle ama bunları dizginleyenler kazanırlar bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki hocam bunun sınırı var mı? İstediğim beğendiğim bir model olucak ama ben beğenmediğim model alıp bir sene fazla güncelleme almak istermiyim hayır. Zaten güncellemeleri yakalamak mümkün değil ki insan ihtiyacını karşılayan telefonunu ancak bozulunca telefon artık ihtiyacını karşılayamadığında değişmeli yoksa güncelleme peşinde koşmak hiç normal bir hareket değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tamamda söylemek istediğim bu her marka her telefon için söyleriz bizim amacımız ihtiyacımızı karşılayacak telefon mu? Yoksa güncelleme yakalamak mı? Güncellemeleri hiç bir zaman yakalayamayız ki buda saçma insan elinde ihtiyacını karşılayan bir şey varken sırf yeni güncelleme alıcağım diye durmadan model değişirse bu ego olur başka hiç bir şey değil malesef insanoğlunun genleri böyle ama bunları dizginleyenler kazanırlar bence.

Bu mantıkla git 3310 kullan o zaman ne gerek var ?

Güncelleme şu yüzden önemli bazı programlar veya uygulamalar eski telefonlara yüklenemiyor. Veya sorun oluyor onun için diyorum. Senin içine Oppo Reno 2z siniyorsa al güle güle kullan ne diyeyim :)

Ama ben şuan ki aklım olsa ve elimde 3100-3200 TL olsa gider Realme 6 pro alırdım...

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Konu dışı yazıp konuyu güncellediğim için özür dilerim. Arkadaşın sorduğu gibi kullananlar lütfen donma yaşıyor mu ? Yaşıyorsa ne gibi durumlarda mesela sık sık oyun oynayanlarda mı oluyor yoksa başka durumlarda mı oluyor belirtirlerse sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu mantıkla git 3310 kullan o zaman ne gerek var ?

Güncelleme şu yüzden önemli bazı programlar veya uygulamalar eski telefonlara yüklenemiyor. Veya sorun oluyor onun için diyorum. Senin içine Oppo Reno 2z siniyorsa al güle güle kullan ne diyeyim :)

Ama ben şuan ki aklım olsa ve elimde 3100-3200 TL olsa gider Realme 6 pro alırdım...
Şu an da note 5 kullanıyordum bu cihazın çalıştırmadığı uygulama yoktu oyundan bahsetmiyorum.Face instagram whatsap skype masanger banka uygulamaları internet dolaşımı hepsi çalışyordu bozulmasydı ben değiştirmeyecektim.Note 5 kim bilir güncelleme almayalı kaç sene oldu.Yoksa 3310 ihtiyacımı karşılasa onu alırdım ben bankacılık işlemi olsun internet işlemlerim var o yüzden alamam.Ama sadece alo desem alır kullanırım.Hani bu mantıkla dediniz ya evet gerçekten biraz mantığımızı çalıştırsak herkes ihtiyacına göre almıyor telefonu.Ben bile itiraf ediyorum yani kendim dahilim bu yazdıklarıma.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşlar genel bilgilendirme şu an için cihazda son sürüm yüklü instagramda filan donma sorunu yok.