OPPO A55'te ısınma ve kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
OPPO A55'te ısınma ve kasma sorunları başladı birkaç gündür. Neden kaynaklanıyor olabilir? Kullandığım yüklü uygulamalar bunlar. Ayrıyeten anlık pil süresi. Screenshot_2023-02-23-18-32-58-36_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg Screenshot_2023-02-23-18-30-58-20_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg Screenshot_2023-02-23-18-33-50-68_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,744
OPPO A55'te ısınma ve kasma sorunları başladı birkaç gündür. Neden kaynaklanıyor olabilir?
Oppo a55 gibi giriş seviyesi akıllı telefonlar yaklaşık olarak 2 ya da 3 yıl sonra yavaşlamaya başlar. Yada depolama alanı dolmuştur veya bir kaspersky taraması yapın görelim sonucu.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
381
Oppo a55 gibi giriş seviyesi akıllı telefonlar yaklaşık olarak 2 ya da 3 yıl sonra yavaşlamaya başlar. Yada depolama alanı dolmuştur veya bir kaspersky taraması yapın görelim sonucu.
Oppo, Xiaomi vb. segment olarak Apple ve Samsung gibi köklü ve piyasanın hakimi markalara nazaran telefonları pek iyi olmuyor. Oppo kullanmış biri olarak 1.5 sene sürmedi çöpe atmam.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Depolamanın 24 GB'si dolu. 64 GB normal depolama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oppo a55 gibi giriş seviyesi akıllı telefonlar yaklaşık olarak 2 ya da 3 yıl sonra yavaşlamaya başlar.
Haklısınız o zamanlar Redmi Note 9S ucuzdu keşke alsaymışım şuan fiyatını haketmiyor. OPPO iyi marka demişlerdi ama sadece ColorOS stabil cihazları berbat.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,744
Haklısınız o zamanlar Redmi Note 9S ucuzdu keşke alsaymışım şuan fiyatını haketmiyor. OPPO iyi marka demişlerdi ama sadece ColorOS stabil cihazları berbat.
Xiaomi'de Samsung'a göre pek iyi değil ama Oppo'ya göre iyi, 9s a55'den bir iki tık daha fazla götürürdü sizi.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Bende sizinkinden daha düşük bir oppo var. 1.5 yıldır kullanıyorum ne ısınma ne kasma yok 3 günde bir şarj ediyorum. Daha uzun zamanda böyle devam eder. Çünkü telefonla fazla haşır neşir değilim. 1996 yılından beri telefon kulanırım. Gerekirse firmaya yazar bilgi alırım. Tel şarj etmekten nefret ediyorum o yüzden bu konuyu epey bir inceledim. Sizin ekranınıza baktım ama Yazacaklarım tüm telefonlar için geçerli. Facebook orijinal uygulamayı kaldırın. Çok gerekliyse Lite kullanın. Spotify aynı şekilde pil tüketimi çok anormal. Instagram yine pil canavarı. Vanced pili aşırı kullanır.
Aslında oppo, daha doğrusu coloros pil konusunda aşırı cimri ve bu bazen can sıkıcı olabiliyorlar. Örneğin hava durumu uygulaması kullanıyorsanız kapatıyor. (Ayrı bir hava durumu uygulaması kullanmayın) . Ayarlar/pil e girdiğinizde sorunları zaten belirtiyor. Ordan kontrol edebilirsiniz.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Bende sizinkinden daha düşük bir oppo var. 1.5 yıldır kullanıyorum ne ısınma ne kasma yok 3 günde bir şarj ediyorum. Daha uzun zamanda böyle devam eder. Çünkü telefonla fazla haşır neşir değilim. 1996 yılından beri telefon kulanırım. Gerekirse firmaya yazar bilgi alırım. Tel şarj etmekten nefret ediyorum o yüzden bu konuyu epey bir inceledim. Sizin ekranınıza baktım ama Yazacaklarım tüm telefonlar için geçerli. Facebook orijinal uygulamayı kaldırın. Çok gerekliyse Lite kullanın. Spotify aynı şekilde pil tüketimi çok anormal. Instagram yine pil canavarı. Vanced pili aşırı kullanır.
Aslında oppo, daha doğrusu coloros pil konusunda aşırı cimri ve bu bazen can sıkıcı olabiliyorlar. Örneğin hava durumu uygulaması kullanıyorsanız kapatıyor. (Ayrı bir hava durumu uygulaması kullanmayın) . Ayarlar/pil e girdiğinizde sorunları zaten belirtiyor. Ordan kontrol edebilirsiniz.
1. Tüm telefonlarda nadiren Facebook + Instagram var onlarda da mı aynısı geçerli? (İkisini de aktif kullanırım.)
2. Bende ekran süresi genelde 8 saat zorlarsam 9-10 oluyor.
3. Bende genelde 1 günde bi' şarj ederim. Gece şarj durdurma özelliği olmasına rağmen gece hiç şarj etmedim.
4. Başka hava durumu filan kullanmıyorum, OPPO'nun ki var.
5. Vanced'i reklamlardan sıkıldığım için kullanıyorum.

Bunların dışında 1 kere batarya şişmesi yüzünden orijinal serviste değişim yapıldı. Ve bende 02/01/2022'den beri 14 aydır kullanıyorum. Cihaz orta segment ama herhalde ömrünü doldurmuş olamaz değil mi?

@Applemania Hocam sıfırlamayı ayarlardan mı yoksa ses açma + home ile mi önerirsiniz?

Son düzenleme:

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
1. Tüm telefonlarda nadiren Facebook + Instagram var onlarda da mı aynısı geçerli? (İkisini de aktif kullanırım.)
3. Bende genelde 1 günde bi' şarj ederim. Gece şarj durdurma özelliği olmasına rağmen gece hiç şarj etmedim.

Bunların dışında 1 kere batarya şişmesi yüzünden orijinal serviste değişim yapıldı. Ve bende 02/01/2022'den beri 14 aydır kullanıyorum. Cihaz orta segment ama herhalde ömrünü doldurmuş olamaz değil mi?

@Applemania Hocam sıfırlamayı ayarlardan mı yoksa ses açma + home ile mi önerirsiniz?
Sıfırlama olayını ayarlardan değil ses açma+home ile öneririm.Ayarlardan sıfırla dersen herşey silinmez.Herşeyi silip temiz kurulum için Hard reset atman lazım.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Bu videoda öyle değil ama.
Seçeneklerde Wipe data var mı? Oppoda hiç sıfırlama yapmadığım için hakim değilim.Hard reset benim internette bir yerde gördüğüm kadarıyla Format data yazıyordu.Eğer Hard reset Wipe data ise Wipe data yapmanı tavsiye ederim.Hocam yardımcı olmaya çalışıyorum.Farkında olmadan yanlış yönlendirdiysem özür diliyorum.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Seçeneklerde Wipe data var mı? Oppoda hiç sıfırlama yapmadığım için hakim değilim.Hard reset benim internette bir yerde gördüğüm kadarıyla Format data yazıyordu.Eğer Hard reset Wipe data ise Wipe data yapmanı tavsiye ederim.Hocam yardımcı olmaya çalışıyorum.Farkında olmadan yanlış yönlendirdiysem özür diliyorum.
OPPO'ya sordum aynı işlevi görüyormuş.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92

Facebook ve Instagram pil tüketimi olayı tüm telefonlarda geçerli. Hatta bilgi toplama amaçlı olarak uygulamanın sürekli açık olmasına karşı çıktığını bir Facebook çalışanı açıklamıştı. Aynı şekilde Facebook Messenger de pil açısından çok tüketim yapar. Özellikle Facebooku Chrome üzerinden yada lite sürüm olarak kullanmanız size bir şey kaybettirmez. Messenger lite sürümde mevcut. Size ayrıca Google files uygulamasını indirip kullanmanızı tavsiye ederim.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Facebook ve Instagram pil tüketimi olayı tüm telefonlarda geçerli. Hatta bilgi toplama amaçlı olarak uygulamanın sürekli açık olmasına karşı çıktığını bir Facebook çalışanı açıklamıştı. Aynı şekilde Facebook Messenger de pil açısından çok tüketim yapar. Özellikle Facebooku Chrome üzerinden yada lite sürüm olarak kullanmanız size bir şey kaybettirmez. Messenger lite sürümde mevcut. Size ayrıca Google files uygulamasını indirip kullanmanızı tavsiye ederim.
1. Google Files zaten sistem uygulaması.
2. Messenger kullanmıyorum.
3. Facebook Lite'de yükleme yapmadan Messenger var değil mi? (Normal olanda yüklemeden erişebiliyorum.)

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
1. Google Files zaten sistem uygulaması.
2. Messenger kullanmıyorum.
3. Facebook Lite'de yükleme yapmadan Messenger var değil mi? (Normal olanda yüklemeden erişebiliyorum.)
"Google files" direct sistem uygulaması değil yinede telefonuzda yoksa. Play store da arayarak bulabilirsiniz. Orda sil ve göz at bölümlerinden telefon belleğindenki fazlalık ve kopyaları görebilirsiniz. Ayrıca kullanmadığınız uygulamaları size uyarır.
Facebook lite içinde Messenger var başka bir şey kullanmanız gerekmiyor.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
"Google files" direct sistem uygulaması değil yinede telefonuzda yoksa. Play store da arayarak bulabilirsiniz. Orda sil ve göz at bölümlerinden telefon belleğindenki fazlalık ve kopyaları görebilirsiniz. Ayrıca kullanmadığınız uygulamaları size uyarır.
Facebook lite içinde Messenger var başka bir şey kullanmanız gerekmiyor.
1. Google Files şuan var zaten önyüklü geliyor.
2. Instagram Lite ve Facebook Lite'yi yükledim.

Şuan telefon hızlandı, kasma yok diyebilirim.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92

Şuan telefon hızlandı, kasma yok diyebiliri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oppo Telefonla ilgili bir sorun olursa yada soracağınız şeyler için cihazınızdan Ayarlar/ek ayarlar/talimatlar. Bölümünden oppo ile iletişime geçebilirsiniz. Ben bir kaç şey yazdım ve hemen cevapladılar.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460

Şuan telefon hızlandı, kasma yok diyebilirim.
Hocam senin adına çok sevindim.Cihaza çok uygulama yükleme derim.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Hocam senin adına çok sevindim.Cihaza çok uygulama yükleme derim.
Bunlar dışında uygulama kullanmıyorum. Tabletim olduğu için oynadığım tüm oyunlar orada. Resim deseniz cihazda önemli olmayanları + WhatsApp'ta paylaşılanları direk siliyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.