Soru Oppo A55 Android/ColorOS 12 ne zaman alacak?

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Oppo A55 Android/ColorOS 12 ne zaman alacak? Isınma sorunu ve kasma sorunlarının hepsi düzeldi. Şu anda cihaz hızlı çalışıyor sıkıntı yok ama hâlen Android 12 bu cihaza gelmedi.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Oppo A55 Android/ColorOS 12 ne zaman alacak? Isınma sorunu ve kasma sorunlarının hepsi düzeldi. Şu anda cihaz hızlı çalışıyor sıkıntı yok ama hâlen Android 12 bu cihaza gelmedi.
Yeni cihaz almayacakmıydınız hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

23 Temmuz'dan itibaren dağıtılmaya başlanmış.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Bir telefoncuya verirsen hallederler.
İzin vermezler. Evde bir tekrar deneyeyim. Samsung cihazlar gibi olsaydı yapmıştım ROM'u. Evdeki eski Samsung Galaxy Grand Prime cihaza atmıştım. Oppo'da biraz farklı. Site var mı bakabileceğim? Garanti 2023'te bitiyor sorun olmaz bence.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Cihazınız stabil çalıştığı sürece ROM kurup orjinalliğini bozmayın bence, yakında yeni yazılım güncellemeniz gelir zaten.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Cihazınız stabil çalıştığı sürece ROM kurup orjinalliğini bozmayın bence, yakında yeni yazılım güncellemeniz gelir zaten.
Bayadır bekliyorum hâlen gelmedi. Aslında haklısınız orijinalliğini bozmamak daha iyi olur. Şuan stabil çalışıyor bir sorun yok.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Bayadır bekliyorum hâlen gelmedi. Aslında haklısınız orijinalliğini bozmamak daha iyi olur. Şuan stabil çalışıyor bir sorun yok.
Yeni güncellemeyi almayacak listesinde cihazınız yoksa illa gelir hocam.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Stock ROM var mı peki? Cihazın orijinalliği bozulmayacak ise sıkıntı değil.
Hocam cihaz A.15/A.18 sürümünde ise güncellemeyi alıyormuş.

Android 12 ROM bulamadım maalesef.Kendi sitesinde A55 bile yok.Hiç özen göstermiyorlar.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Hocam cihaz A.15/A.18 sürümünde ise güncellemeyi alıyormuş.

Android 12 ROM bulamadım maalesef.Kendi sitesinde A55 bile yok.Hiç özen göstermiyorlar.
Haklısınız sitesinde bile A55 yok, hiç özen göstermiyorlar. Ayrıca şuanda güncel sürüm A.19 var alacak mı? Bu bilgiyi nereden gördünüz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Haklısınız sitesinde bile A55 yok, hiç özen göstermiyorlar. Ayrıca şuanda güncel sürüm A.19 var alacak mı? Bu bilgiyi nereden gördünüz.
Neredeyse hiçbir bilgi bulamadım.Herkes ayrı telden çalıyor.Xiaomi-Redmi-Poco cihaz olsaydı kesinlikle çok rahat olurdu.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Giriş seviyesi olduğu için önem verilmiyor galiba pek.
Giriş seviyesi olması önem verilmemesi anlamına gelmemesi lazım. Giriş seviyesi cihazlar en az 1 veya 2 android güncellemesi alması lazım bence. Orta segment 2 veya 3. Amiral gemisi belki 3 veya 4'ü zorluyordur. Diye düşünüyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Giriş seviyesi olması önem verilmemesi anlamına gelmemesi lazım. Giriş seviyesi cihazlar en az 1 veya 2 android güncellemesi alması lazım bence. Orta segment 2 veya 3. Amiral gemisi belki 3 veya 4'ü zorluyordur. Diye düşünüyorum.
Bence de.A serisine baktığımız zaman bile yok ama sitede ?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Bence de.A serisine baktığımız zaman bile yok ama sitede ?
Oppo A serisi alınmaz. Ben bir hata yaptım telefonda aradığım kriterleri söylemedim. Zaten ilk telefonum Turkcell T80'di. Cihazlardan da pek anlamadığım için de Oppo iyi marka dedikleri için aldım. Şuan almaya kalksan yeni cihaz alamıyorsun. ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Oppo A serisi alınmaz. Ben bir hata yaptım telefonda aradığım kriterleri söylemedim. Zaten ilk telefonum Turkcell T80'di. Cihazlardan da pek anlamadığım için de Oppo iyi marka dedikleri için aldım. Şuan almaya kalksan yeni cihaz alamıyorsun. ?
Ne diyelim ?. Umarım yeni bir cihaz alırsın kısa sürede.Bütçeyi düşürüp alma ihtimalinde mi yok?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Ne diyelim ?. Umarım yeni bir cihaz alırsın kısa sürede.Bütçeyi düşürüp alma ihtimalinde mi yok?
Bütçe şuanda hiç yok çok ihtiyacım vardı gaming monitör aldım. Evimizde Huawei Mate 20 Lite ve Redmi Note 9S kullanan var o cihazlardan birine geçecektim bu (A55) cihazda sorun yaşadıkları için yine bu mevcut cihaza mecbur kaldık. Sorun tam olarak aramalar bazen açılmıyor bazen açınca otomatik sessiz de kalıyor düzelmiyor ve iki taraftan da ses gelmiyordu. Bende şuan öyle sorun yok. Telefon kopyalayıcı ile geçtikleri için olmuş olabilir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bütçe şuanda hiç yok çok ihtiyacım vardı gaming monitör aldım. Evimizde Huawei Mate 20 Lite ve Redmi Note 9S kullanan var o cihazlardan birine geçecektim bu (A55) cihazda sorun yaşadıkları için yine bu mevcut cihaza mecbur kaldık. Sorun tam olarak aramalar bazen açılmıyor bazen açınca otomatik sessiz de kalıyor düzelmiyor ve iki taraftan da ses gelmiyordu. Bende şuan öyle sorun yok. Telefon kopyalayıcı ile geçtikleri için olmuş olabilir.
9S daha iyi bir cihaz.Evet,ama değişirlerse.