• Xiaomi Redmi Note 10S inceleme!

    ShiftDelete YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda Redmi Note 10S modelini inceledik.

Opera Max - Veri Tasarrufu

Bu konuyu okuyanlar

meyagci99

Öğrenci
Katılım
23 Ağu 2015
Mesajlar
5
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Merhaba arkadaşlar. Şimdiki yazım interneti sınırlı olan Android kullanıcılarına şiddetle tavsiye ettiğim bir uygulama: Opera Max

Play Store' da ücretsiz bulabilirsiniz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.max.globalOpera Max resim ve videoların kalitelerini düşürerek veri tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. İsminden yanlış anlaşılmasın: Bu bir tarayıcı değil !

Her uygulamada tasarruf mümkün. Facebook' tan Instagram' a, tarayıcılarda gezindiğiniz sitelerden videolara ve daha birçok şeyde tasarruf yapmaktadır.

Uygulama ilk açıldığında izin ister. Onaylamanız gerekmektedir. Bende önceden yüklü olduğu için o ekranı gösteremiyorum. Ama bildiğimiz basit onay ekranı.2GB paketimden 500MB tasarruf etmiş. 2,5 GB' lık veriyi 2GB' a sıkıştırmış yani :) %25 tasarruf. Tabi indirmelerden tasarruf sağlanamayacağı için ve ben bir kaç indirme yaptığım için bu oran %25. Eğer indirimlerini WiFi ile yaparım diyorsanız bu oran daha da artar.Yukarıda gördüğünüz üzere WiFi ve Mobil Kullanımda etkinmiş Opera Max uygulamamız. İstersek kapatabiliriz.


Uygulamaların verileri tüketmesini de engelleyebiliriz. Soldaki menüdeki "Uygulama engelleme" seçeneğine tıklamanız yeterli:
Ayarlar menüsünde bildirim ayarları var. Ben devredışı yaptım. Zaten yukarıda bir anahtar simgesi var. Kalabalık yapsın istemedim. (Not: Ama o bildirimin güzel bir yanı da anlık veri kullanimi ve tasarrufunu takip edebiliyorsunuz.)Görüntü ve video tasarruflarını en üst seviyede yaptim.


Bırakın da geri kalanını uygulama halletsin :D

Bir eksi yanını söyleyeyim: Şarj tüketimi artıyor. Bunun dışında güzel bir uygulama.

Sorularınız varsa lütfen sorun ve yorumlarınızı eksik etmeyin :) İyi forumlar..
 

Starbowl

Profesör
Katılım
12 Ara 2014
Mesajlar
3,001
Reaksiyon puanı
263
Puanları
83
Yaş
19
Teşekkürler güzel uygulamaymış.
 

YiğitBey

Profesör
Katılım
9 Ağu 2015
Mesajlar
1,167
Reaksiyon puanı
22
Puanları
38
İnternet sınırsız olduğu için no pırablım. BİMCELL sağolsun :p
 

Starbowl

Profesör
Katılım
12 Ara 2014
Mesajlar
3,001
Reaksiyon puanı
263
Puanları
83
Yaş
19
Benim de sınırsız da akk aşmasın diye :D
 
Üst