Opera GX ayarlarım Nasıl olmalı

Bu konuyu okuyanlar

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Kabul ediyorum iyi bir sistemim yok oyüzden bende opera tarayıcıma bir optimizasyon ayarı yapmak istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı bilmediğimden bi size sorayım dedim

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
RAM kullanımını kısıtlayabilirsin ancak çoğu sitede açılmama ve çökme sorunu yaşarsın.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Kabul ediyorum iyi bir sistemim yok oyüzden bende opera tarayıcıma bir optimizasyon ayarı yapmak istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı bilmediğimden bi size sorayım dedim
Sistemini yazsaydın daha iyi olurdu. RAM ve CPU'nu yaz.

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
2gb ram cpu kullanımı opera yı açınca %15 felan oluyo

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ayarlardan donanımsal hızlandırmayı kullan seçeneğini, devre dışı bırakabilirsiniz. Telegram, WhatsApp gibi uygulamaları tarayıcı çubuğundan kaldırabilirsiniz.
Ayrıca, tarayıcı içinde bir görev yöneticisi olması lazım, oradan hangi işlem ne kadar bellek, işlemci, ağ kullanıyor vesaire bakabilirsiniz.

Lexa Silverhand

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Ram ve işlemci kısıtlamayı yüzde 25e falan kadar indir yeterli olur bence ama arka plan değil de direk internette gezmek için falan istiyorsan işlemci ve ram kısıtlamayı çok az kullan çünkü işlemci falan 100e gelince ısınır illa ki o da kasma yapar.