Opera Acid3'ü Geçti

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

snra

Profesör
Tarayıcıların internet standartlarıyla uyumunu ölçen Acid3 testini geçmeyi başaran ilk tarayıcı Opera oldu. "Gözümle görmeden inanmam" diyenler, buraya.

Acid3 testi resmi olarak 3 Mart 2008'de sunulmuştu ve şimdiye kadar geçmeyi başarabilen tarayıcı yoktu. Opera'nın bugün yaptığı açıklamaya bakılırsa kendileri bu testten 100/100 almayı başaran ilk tarayıcı olacak. Aşağıda ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.


Anlayabileceğiniz gibi ekran görüntüsündeki yazılım Opera değil, yazılımın geliştirileri tarafından iç testlerde kullanılan, Opera'nın sayfa yorumlayıcısını taklit eden WinGogi yazılımı. Henüz bunu deneyebileceğimiz bir Opera sürümü yayınlanmadı, ancak üç vakte kadar bir teknik önizleme sürümünün hazır olacağı duyuruldu.

Ya Diğerleri?

Bu arada, ekran görüntüsünde test skoru 100/100 olarak görünse de, halen kapatılmaya çalışan ufak hataların olduğu belirtiliyor. Safari'nin sayfa gösteriminde kullandığı WebKit'in de geliştirilme aşamasında 100 üzerinden 98'i göstererek testi geçmeye yaklaştığını belirtelim. Diğer cephelerden henüz olumlu gelişme haberleri gelmiyor.

Bilgi İçin: Opera
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Opera 9.10 skor: 46
Firefox 2.0.0.13 skor: 54
Internet Explorer 8 Beta skor: 18 IE7 emulasyonu >> 14
Safari 3.11 (525.13) skor: 75
:#
 

Son mesajlar

Üst