Opera 9.5 Sürüm Adayı Hazır

Bu konuyu okuyanlar

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Merakla beklenen Opera 9.5'in nihai sürüm adayı bugün indirmeye sunuldu. Bu, beta'nın hatalarından çekinip yenilikleri denemek isteyenler için iyi bir fırsat.

İlk betası 2007 Ekim'inde çıkan Opera 9.5, o zamandan bu yana sürekli geliştirilmekteydi. Her hafta sessiz sedasız yayınlanan deneme sürümlerinde son zamanlarda kararlılığının artırılması ve görünüm üzerinde çalışılması, artık bu adıma iyice yaklaşıldığını gösteriyordu. Ve beklenildiği gibi 9.5 sürüm adayı nihayet karşımızda.

opera-arayuz.jpg

Bu yeni arayüzü beğenmeyenler için eski görünüm de sunulacak

Firefox 3'ün geliştirilmesinin de sona yaklaştığı önümüzdeki günlerde tarayıcı savaşları iyice kızışacak gibi görünüyor. 9.5'in nihai sürümü yayınlandıktan sonra ayrıntılı bir inceleme çalışması yapmayı amaçlıyoruz. O zamana kadar yeni özellikleri kendiniz indirip deneyebilirsiniz.

Not: Bu sürüm varsayılan olarak eski Opera'nın üstüne kuruluyor, tabii yüklüyse.

:: İndirmek için tıklayın

Bilgi İçin: Opera
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
GElsin artık dört gözle bekliyorum
Yalnız bir onceki surumde yani 10051m de facebookda baya bir sorun yasadım insallah bunda yoktur

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ya şu sekme çubuğu çok kalın olmuş. Keşke ayrı bir tema olarak yapılsaydı.

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Su anda yeni surumden yazıyorum evet alttaki sohbet modulu calısmıyor kişileri goremiyorum

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Opera Çizgisinden Çıkmamış Sadelik Ön Planda...

Not:Firefox'tan Baya Hızlı Gerçekten : )

must

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sekme ve adres bar biraz küçültülse çok iyi olacak, hız tartışmasız tabii

efekan258

Asistan
Reaksiyon puanı
1
9.5 sürümünün alpha betaları olmak üzere her hafta takip ettim.Sonunda finale yaklaştık.Hiç tartışmasız her yönde diğerlerinden önde bir tarayıcı...

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
sayfa kaydırma süper. hız iyi derecede.bence güzel olmuş.güvenlik nasıl onu bilmek gerek

GOTHiC

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Temadaki değişiklik gerçekten çok hoş olmuş :) bikaç senedir zaten opera kullanıyordum bundan sonra da değiştirmeyeceğim sanırım :)

scanoph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncesinde hızlı erişim menüsündeki arama çubuğu yahooydu şimdi ask.com la değişmiş belki ayarlanıyodur ama bakmadım hiç.

birde sekmelerin yanında default olarak yeni sekme butonu koyulmuş o da çok hoş olmuş öncesinde kandim ayarlıyordum butonu

birde daha az yer kaplayan tema istiyorsanız kendi kullandıım temayı önerebilirim ismi breeze simplified micro linki: http://my.opera.com/non-troppo/skins/get.pl?id=656

ayrıca ekşi sözlük ve ya itü sözlüğe girildiğinde üstteki menülerde olmaması gereken kaydırma çubukları çıkıyor onun nası düzeltileceği konusunda bi fikri olan varsa ve paylaşırsa ii olur