OpenOffice Sınırları Genişletiyor

Bu konuyu okuyanlar

Gün geçtikçe daha fazla kullanıcının keşfettiği OpenOffice çok yakında Apple dünyasını da şenlendirecek. Mac kullanıcıları yakında daha da iyileştirilmiş bir OpenOffice bulacak.

Windows işletim sistemi için Microsoft Office’in en büyük rakiplerinden olan OpenOffice, şimdi de Mac OS X için bir sürüm çıkartmaya hazırlanıyor. Linux üzerinde çalışabilen sürümü de olan OpenOffice, Türkiye’de de gün geçtikçe yaygınlaşan bir yazılım.

Eksikleri Var

Apple için özel olarak üretilen OpenOffice Aqua’nın Alfa sürümü geçtiğimiz günlerde çıktı. Alfa sürümü olması nedeniyle hala pek çok eksiği olan yazılımı denemek için indirip yükleyebilirsiniz ancak işlerinizi halletmek için kullanmanız önerilmiyor. Bu sürümde yazılımın eksik olan yönleri içinde yazdırma, PDF’e dönüştürme ve kes-yapıştır gibi önemli özellikler de var.

Daha Hızlı Olacak

Open Office’in Mac üzerinde çalışmak için önceden kullandığı port X11 sistemini kullanıyordu. Bu ise yazılımın yavaşlamasına ve çalışmasını zorlaştırmasına sebep oluyordu.

Çalışmak için Mac OS X 10.4’e ihtiyaç duyan OpenOffice Aqua’nın ilk kullanılabilir sürümünün ne zaman çıkacağı hakkında ise yetkililerden gelen bir açıklama henüz yok.

Bilgi İçin: OpenOffice
Yazar: Özlem Özgöbek
SDN - http://shiftdelete.net
 

chimera

Dekan
Emektar
Devam OpenOffice durmak yok ;)

Haberi yayınlayan Berkin Bozdoğan' a ve yazan Özlem Özgebek' e teşekkürler. :)
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst