Önyükleme seçeneklerinde işlemci sayısını 4 yaparsak ne olur ?

Bu konuyu okuyanlar

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Merhaba ben de 2 adet işlemci var (terimi doğru mu kullandım bilmiyorum şimdiden özür dilerim) önyükleme önyükleme seçeneklerinden işlemci sayısını 4 yaparsak ne olur ? yani sisteme herhangi bi zararı var mı ? varsa nedir ? ilerde sisteme zarar verir mi gibi . şimdiden teşekkür ederim resim_2020-11-30_011608.png

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Merhaba ben de 2 adet işlemci var (terimi doğru mu kullandım bilmiyorum şimdiden özür dilerim) önyükleme önyükleme seçeneklerinden işlemci sayısını 4 yaparsak ne olur ? yani sisteme herhangi bi zararı var mı ? varsa nedir ? ilerde sisteme zarar verir mi gibi . şimdiden teşekkür ederim Ekli dosyayı görüntüle 126400
Elinde mercedes 12 silindir araç var sen bunun 4 silindir düşüyorsun :) yakıt kullanım düşüyor aynı şekilde.
o tik kaldırsan tümünü kullanır.

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
7 yıldır bir zararını görmedim.

Hiç bi şey/zararı olmaz.

Elinde mercedes 12 silindir araç var sen bunun 4 silindir düşüyorsun :) yakıt kullanım düşüyor aynı şekilde.
o tik kaldırsan tümünü kullanır.

Tamam da ben de 2 tane var 4 tane kullancam hiç mi zararı olmaz yani zaten bilgisayarım eski

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
olay şu, elinde 4 adet elektrik motoru var ve motorların her biri en fazla 40 kilo yük taşıyabilir. sen ise 50 kilo yük taşıyacaksın o zaman ne yaparsın 2 motor ile yükü çekersin. motor başına 25 kilo düşer ama sen 150 kilo taşıyacaksan (yani işlemcini tam performansı ile kullanacaksan ) 4 motor ile taşırsın değil mi. yani 40 kilo taşıyabilen bir motora gidip 50 kilo yük taşıtmak akıl karı değil . bu yüzden 4 çekirdek ile kullanman daha iyi olabilir. küçük iş yüklerini çabuk bitirir ve yüksek bir yük altındayken de zorlanmadan iş bitirebilir.

Reaksiyon puanı
1,192
Bildiğim kadarıyla o tik kapalı olsa dahi yine 4 çekirdek kullanıyor.

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
olay şu, elinde 4 adet elektrik motoru var ve motorların her biri en fazla 40 kilo yük taşıyabilir. sen ise 50 kilo yük taşıyacaksın o zaman ne yaparsın 2 motor ile yükü çekersin. motor başına 25 kilo düşer ama sen 150 kilo taşıyacaksan (yani işlemcini tam performansı ile kullanacaksan ) 4 motor ile taşırsın değil mi. yani 40 kilo taşıyabilen bir motora gidip 50 kilo yük taşıtmak akıl karı değil . bu yüzden 4 çekirdek ile kullanman daha iyi olabilir. küçük iş yüklerini çabuk bitirir ve yüksek bir yük altındayken de zorlanmadan iş bitirebilir.
hocam çok iyi anlattınız teşekkür ederim birazdan yapıyorum tekrardan sağolun var olun