Onun sayesinde şehit sayısı artmadı

Bu konuyu okuyanlar

kavrak

Müdavim
Katılım
11 Mayıs 2009
Mesajlar
1,315
Reaksiyon puanı
12
Puanları
0
Karakol baskınında kahramanca çarpışarak, daha fazla arkadaşının şehit olmasına engel olan 21 yaşındaki Erman Aydın'ın tedavisi GATA'da sürüyor. Aydın'ın anne ve babası, GATA'da bir an bile evlatlarının yanından ayrılmıyor.


Bursalı Erman Aydın'a 1,5 sene önce yoklama için gittiği askerlik şubesinde 106 kilo olması sebebiyle askerliğe uygun olmadığı söylendi. O zaman 20 yaşında olan Aydın, şubede görevli komutanlara 'beni askere alın' diye yalvardı. Ardından da Genelkurmay Başkanlığı'na mektup yazdı. Acemi birliğinde zayıflamak şartıyla bir sene önce silah altına alınan Aydın, Kırkağaç'taki komando eğitiminin ardından gerekli kiloya indi. Jandarma özel asayiş timinde komando olarak göreve başlayan Aydın, 3 gün önce Tunceli Nazimiye ilçesindeki Sarıyayla karakolunda baskına uğradı.


Erman Aydın, çıkan çatışmada arkadaşlarıyla birlikte kahramanca mücadele vererek ağır yaralandı. Başında ve karnında kurşun parçaları, ellerinde ve ayaklarında ise şarapnel izleri bulunan Aydın'ın, 4 arkadaşının şehit düştüğünden haberi yok. Aydın, saldırının ardından askeri uçakla Ankara Gülhane Tıp Akademisi'ne (GATA) kaldırılarak tedavi altına alındı.
Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi Hasanağa Mahallesi'nde yaşayan ailesi ise kendilerine ulaşan acı haber üzerine Ankara'ya gitti. Anne Nadiye ile baba Nejdet Aydın, hastanede çocuklarını bir an olsun yalnız bırakmıyor.


Erman Aydın'ın amcası Nejat Aydın ise yeğeninin, çürüğe ayrılmasına rağmen dilekçe vererek askere gittiğini söyledi. Kendilerinin göçmen olduğunu, aile yapısından kaynaklanan askere gitme zorunluluğu üzerlerinde hissettiklerini anlatan amca Aydın, "Biz böyle yetiştik. Şimdi isteseler yanımda gördüğünüz kardeşini de göndeririz askere. Yapılan saldırı bir anda gerçekleşmemiş. Planlı saldırı. Erman ve bir arkadaşı o esnada nizamiyedeymiş. Aslanlar gibi çarpışmışlar. Onlar aslanlar gibi savaşmasaydı 20-25 şehit olurdu. Bunu bizimle görüşen komutanları söyledi. Onunla gurur duyuyoruz." şeklinde konuştu.
Kardeşi Sabri Aydın ise ağabeyi ile gurur duyduğunu dile getirdi. Ağabeyinin zayıflamak kaydıyla komando yapıldığını hatırlatan Sabri Aydın, şöyle konuştu: "Sürekli spor yapıp kilo verdi. Çakı gibi asker oldu. Hem sevindik, arkadaşları şehit olduğu için de çok üzüldük. Başında ve karnında kurşun yarası, ellerinde ve ayaklarında şarapnel izi var. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur, aramıza döner." (CİHAN)


kaynak
 

freewill

Müdavim
Katılım
8 Temmuz 2008
Mesajlar
7,637
Reaksiyon puanı
61
Puanları
48
helal olsun hem çürük raporun olsun ki çoğu kişi gitmemek için askere i.ne ayağına yatıyor bu arkadaşımız çürük raporuna rağmen vatanı milletini savunma kararı almış
 

limerick

Müdavim
Katılım
28 Temmuz 2008
Mesajlar
1,188
Reaksiyon puanı
8
Puanları
38
Allah sabir versin. Annesinin basinda esarp olsa gataya alirlarmiydi acaba. onu merak ediyorum.
 

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Katılım
8 Temmuz 2008
Mesajlar
5,666
Reaksiyon puanı
90
Puanları
48
Mantığı Bittiği Yerde Askerlik Başlar Derlerya O sadece Türkiyede Geçerli Bir Sözdür Ve Doğrudur Böle Mantıksız Eğitimler Ve 1 Atıp ' yı Atmayan Sılahlarla Gidersek Daha çok Şehit Verriz Bunları Kontrol Eden Varda İşine Gelmiyor Galiba Ben Atışta Bi Atış Yapana Kadar 5 defa Silah tutukluk Yaptı Bi Ben Degil En Son şarjorsuz Atış Yaptım Yanı Mermiyi Ağza Verdim Öyle Atış Yaptım Tabi Orda Batarya Komutanın Da Parmağını Sıkıştırdım SInırden Mermiyi Namluya Sürdü O arada Kurma Kolu Çekili idi Bende Birden Bırakınca Parmagı Sıkışmıştı :):)::):)
 
Üst