İpucu onu öneriyorum: "hekimim yanımda"

Bu konuyu okuyanlar

berkkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
hekimim yanımda isimli bu web sitesini neden mi öneriyorum? Çünkü içerisinde yazı yazan doktorlardan biri arkadaşım. Peki önerme nedenim yazarlarından birini tanıyor olmam mı? Tabiki tüm neden bu değil.

İnternette ne zaman sağlık hakkında bilgi aratsam aslında webmaster olan ama sağlık ile ilgisi olmayan insanların yazıları çıkıyor karşıma. Bunu yaşayan tek kişi de ben değilim. Şu yotube videosunda da bu konu güzelce işlenmişti:
Bir keresinde, çok popüler bir web sitesi, bir ağrı kesici kremin yan etkisi olarak ölümcül olabilen mide kanaması var yazıyordu. Doktor arkadaşım da, bunun mümkün olması için ağrı kesici kremi ağrıyan yere sürmek yerine bol miktarda ağız yoluyla yenmesi ve mideye ulaşması gerekir demişti.

Özetle, bir işi, bu işi bilen insanlar yapmalı. Herkesin emeğine saygı duyuyorum ama lisanslı doktor varken kırık çıkıkıçılara gitmiyorsak lisanslı doktorlar varken doktor olmayanların sağlık sitelerine de gitmemeliyiz.

Asistanlar​

Bu arada bu internet sitesi 3-4 yıldır var. Ben buraya bunu neden bugün yazıyorum? Çünkü kendilerini çok geliştirdiler. Özellikle son hazırladıkları asistan baya iyi. Gebelik hesaplama denince tek geçerim. Detaylı gebelik haftası hesaplama yapıyor. Hemen hemen her yöntemle gebelik başlayalı kaç gün olmuş, doğum günü ne zaman imiş hepsini hesaplıyor.

Ve hayat kurtarıcı bir asistanları da ateş düşürücü asistanı. Küçük çocuğunuz mu var? Ateşi yükseldi ve ne yapacaksınız? Ateş düşürücü şurupların çocuğun kilosuna ve ateş derecesine göre doz hesabını yapıyor. Eğer küçük çocuğunuz varsa mutlaka nasıl çalıştığına bir bakın.

Hazırladıkları asistanlara sitenin menüsünden "asistan" kısmından ulaşıp hangilerinin ne işe yaradığına bakabilirsiniz.

Bakın ve kendiniz görün. Son derece başarılı olduklarını tanıdığım diğer doktor arkadaşların yorumlarından biliyorum.

Olur da bir hata veya eksik görürseniz hiç çekinmeden hani kaliteli doktor sitesiydi bu hata ne gardaş gibi iğneleyici ve ezikleyici üslup dahil olmak üzere eleştirinizi ifade edebilirsiniz.

ankaralılar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ateş düşürücü asistanı şaşırtıcı şekilde başarılı. Başlangıçta şey gibi geliyor, ne yani bu kadar kolay mıydı? Oysa gerçekten yüksek ateşi düşürmek değilmiş zor olan. Bir hastalık varsa hastalığı tedavi etmek zor. Onun için doktor lazım. Evet. Doğru. Ama gerçekten de madem ki ateş düşürücü şurubun dozu doğru hesaplandığında etkili oluyor o zaman çay veya tatlı kaşığını bir kenara bırakıp doz hesabı yapalım. hepsi bu.mobil uygulamanızda başarılar diliyorum.

bebeği olan her aileye sonuna kadar tavsiye ederim..
Apple: ‎Hekimim Yanımda
Android: Hekimim Yanımda - Google Play'de Uygulamalar