Online Oyun. Metin 2

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Yeni bir online oyuna başlamak için hazır mısınız? Amacınız imparatorluğunuz için gelişip savaşa hazırlanmak. Metin 2'nin tadını çıkarmaya başlayın.<br /><br />Türkiye'de internetin yaygınlaşmasıyla ve yavaş bir şekilde de olsa ucuzlamasıyla birlikte, online oyuncularda çoğalıyor. Günümüzün eğlenceleri olan MMORPG'ler, bize binlerce kişiyle birlikte aynı oyunda olma imkanını sağlıyorlar. Bu yazımızda ise adı Korece konuşmayan memleketlerde pek duyulmamış, dolayısıyla yeni sayılabilecek bir oyundan, yani Metin 2'dan bahsedeceğiz.<br /><br />Üç İmparatorluk<br /><br />
map_pic_worldmap.jpg
<br /><br />Metin 2, üç tane imparatorluk üzerine kurgulanmış bir oyun. Oyunu oynamaya başlamadan önce kendi karakterinizi oluşturuyor ve karşınıza gelen haritadaki üç imparatorlukdan birisini seçiyorsunuz. Bu arada seçtiğiniz imparatorluğa sadık kalacağınıza dair yeminler etmenize gerek yok. Amacınızsa haritadaki büyük (dana kadar olan) kara parçasını fethetmek.<br /><br />Fantastik Dörtlü<br /><br />Oyun oynamak için dört tane farklı karakter oluşturabiliyorsunuz. Her karakterin kendisine has özellikleri, efektleri, silahları bulunuyor. Bizse bu karakterlerin arasından warrior'u seçiyor ve oyuna başlıyoruz.<br /><br />
ck_pic.jpg
xl_pic.jpg
<br /><br />Oyuna başlamışken biraz görüntülerinden, kamera hakimiyeti gibi özelliklerinden bahsedelim. Görüntü kalitesi konusunda bir Knight Online'dan daha güzel olduğunu söyleyebiliriz. Karakterlerin enleri boyları gözümüzde daha gerçekçi duruyor. Yalnız şehir içerisinde dolaşırken gördüğünüz gardiyanların yanında ufak tefek kalabilen karakterlerden bahsediyoruz. Bunun yanı sıra kamerayı fareyle yönetebiliyor, farenin tekerleği ile yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabiliyor, sağ tuşla kamerayı çevirebiliyorsunuz.<br /><br />
sn_pic.jpg
mj_pic.jpg
<br /><br />Gerçekçi Hareketler<br /><br />Karakterimizin eline tutuşturduğumuz kılıçla köpek avına çıkıyoruz. Hayvanların hareketleri daha ilk çarpışmamızda ön plana çıkıyor. Köpeğe vururken bir bakıyorsunuz, köpek arkaya doğru fırlamış ve yerde yatıyor. Kendisini toparlayıp tekrar bize saldırmaya başlıyor. Bu sırada yardıma gelen arkadaşlarıyla da baş etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu açıdan hayvanların hareketlerinin Knight Online'daki gibi ota benzememesi oyunu daha zevkli hale getiriyor. Ayrıca karakterlerin harekleride en az hayvanların hareket kabiliyetleri kadar etkileyici.<br /><br />Salla Kılıcı Kime Gelirse<br /><br />Köpek olsun, kurt olsun farketmez. Başınızda en az iki tanesi bulunuyorsa kılıcınızdan onlarda nasibini alıyor. Tabii kılıcınızın bir vuruş sahası bulunuyor. Mesela bir tane hayvan arkanızda kaldıysa, hayvanı yaralama oranınız neredeyse sıfıra düşüyor. Eğer aynı anda birden fazla hayvana zarar vermek istiyorsanız, hayvanları önünüze yakın tutmaya çalışmalısınız. Ayrıca ileride alacağınız özelliklerle ortamı iyicene kızıştırıp aynı anda on tane hayvana dalma gibi bir delilik bile sergileyebilirsiniz. Biz sergiledik ve öldük.<br /><br />Metin 2'den Görüntüleri İzleyin<br /><br /><br /><br /><br />http://www.youtube.com/watch?v=KJnDAcwPAJg<br /><br /><br />Oyunu İndirin<br /><br />:: Metin2'nin indirme sayfasına gitmek için buraya tıklayın.<br /><br />Boyutu: 450 MB<br /><br />Sistem Gereksinimleri<br /><br />İşlemci: 600 MHz veya üstü<br />Hafıza: 128 MB<br />Grafik Kartı: En az ATI Redeon 7000 veya nVidia RIVA TNT2<br />İnternet: Sizi yüksek ping ile çıldırtmayacak bir internet bağlantısı. :)<br /><br />Bilgi İçin: Metin 2<br />Yazan: Volkan Taş<br />SDN - http://shiftdelete.net<br />

revello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyun hakkında bilgisi olanlar özellikle meslek konusu ve skill kitapları hakkında mail atarlarsa memnun olurum [email protected]

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben oynuyorum... UYUSUKPASA
oynayanlar gelsin bi grup kuralım :):)

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İleride deneriz teşekkürler şuanda İstanbul kıyamet vaktiyle kafayı yemiş durumdayız :D

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
FeeLiT dedi ki:
İleride deneriz teşekkürler şuanda İstanbul kıyamet vaktiyle kafayı yemiş durumdayız :D

van kıyamet vakti olsa bizde oynayacazda..ama nerde varsa yoksa istanbul

revello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
metin 2 mi oynuyorsun ? meslek seçimi ve skill kitapları hakkında bilgin varmı ? 30 lvl oldum sadece balıkçılık ve madencilik yapabiliyorum

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
uyusukpasa dedi ki:
FeeLiT dedi ki:

Aaa aşk olsun daha önce neden söylemedin gel senin için van mahallesi dahil ettirelim oyuna :)

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
revello dedi ki:
metin 2 mi oynuyorsun ? meslek seçimi ve skill kitapları hakkında bilgin varmı ? 30 lvl oldum sadece balıkçılık ve madencilik yapabiliyorum

birader daha dun başladım 3.seviyedim... asıl sen bilgi ver biraz

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
FeeLiT dedi ki:
uyusukpasa dedi ki:
FeeLiT dedi ki:

Aaa aşk olsun daha önce neden söylemedin gel senin için van mahallesi dahil ettirelim oyuna :)

aşk olmadan van mahallesi dahil ettirirsen daha coook sevinirim :):)

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Elimden geleni yapmaya çalışacağım. :D

revello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bilmiyorumki neyi söyleyecem sadece görevleri yaparak 30 lvl oldum o kadar madencilik için 30 lvl de 2. haritadaki luberjacke idi sanırım npc den kazma alıp yapıyorsun onun haricinde fazla bi bilgim yok 25 lvl de at alınıyormuş ben henüz alamadım görevleri var sanırım ilk 2 görevini yaptım 3. görevde bekliyorum çözemedim çünkü bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
walla travian s1 bitmeden oynayamam bu oyunu.

Ramintwes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynen Frigya'dayım Daha Onu Kasıyorum GaCCaLL olarak arkadaşlık Daveti Edebilirsiniz.

technoBr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M2 Şu anki grafiklerle bir netbooktan bile rahatça oynanıyor. Oyun grafikleri düzenli ve daha iyi olsaydı daha keyifli olurdu. Ama çoğumuz için hala vazgeçilmez ve maceralı bir oyun... I:wub: M2