OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro'nun satış fiyatı belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Az önce yapılan canlı etkinlik ile birlikte OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro'nun özellikleri ve fiyatı belli oldu. Bu konumuzda OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro'nun satış fiyatı hakkında bilgi vereceğiz.

İşte OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro'nun satış fiyatı:

OnePlus 8:
OnePlus 8 - 8 GB Ram + 128 GB = 699 Dolar
OnePlus 8 - 12 GB Ram + 256 GB = 799 Dolar

OnePlus 8 Pro:
OnePlus 8 Pro - 8 GB Ram + 128 GB = 899 Dolar
OnePlus 8 Pro - 12 GB Ram + 256 GB = 999 Dolar

Not: OnePlus markalı telefonların ülkemizde resmi olarak satışı yapılmamaktadır.

:: OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro'nun satış fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Kaynak: https://shiftdelete.net/oneplus-8-ozellikleri-ve-fiyati

Son düzenleme:

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
8 Pro çok pahalı fakat 8'in 8/128'liği globale bakarsak iyi bir fiyatla çıkmış.

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Evet haklısın yayında herkes fiyatı görünce rip yazıp duruyordu.
Fakat şöyle bir şey var
Kod:
120Hz 1440p ekran (ekran dünyanın en iyisi diye söyleniyor)
5G
Snapdragon 865
kablosuz şarj (ters şarj)
ip68 sertifikası
vs. vs.

Bu özelliklerde bir telefonu da 600-700 dolara satamaz ya?
Hocam haklısınız ama neticede bir Samsung ya da Apple değiller onlar kadar fiyat çekmek bence de yanlış.

Reaksiyon puanı
6,381
Bu fiyat çok yüksek değil ama yüksek. Türkiye fiyatı ise zaten düşünülmeyecek bir fiyat olacaktır. Oneplus 8 serisi ile Oneplus 7 serisi daha da alınabilir oldu gibi geliyor bana.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet haklısın yayında herkes fiyatı görünce rip yazıp duruyordu.
Fakat şöyle bir şey var
Kod:
120Hz 1440p ekran (ekran dünyanın en iyisi diye söyleniyor)
5G
Snapdragon 865
kablosuz şarj (ters şarj)
ip68 sertifikası
vs. vs.

Bu özelliklerde bir telefonu da 600-700 dolara satamaz ya?
Başını alır. BAŞINI.
120 hz quad HD ekran 8 Pro'da var. O da 900 dolara.

Ayrıca neye göre kime göre dünyanın en iyi ekranı olduğu iddia Ediliyor? Geleni geçeni dünyanın en iyisi ila eden rezil display mate mi(bunları ben de savundum zamanında savunmaz olaydım.)

Bu adamlar ekranı samsundan alıyor. Amoled normalde benim bildiğim 60 hzi geçemez bunların 5tde kullandıkları bilmem ne dedikleri amoled bildiğin amoleddi. diyelim yeni tip panel kullandılar fluid de olsa olsa super amoleddir. E Samsung S20lerde yeni teknoloji diye lanse ettiği dynamic amoledi kullanıyor.

Yine Xperia 1 Mark 2de 4K 90 HZ 10 bit X Reality çipine sahip oled ekran var. OnePlus geri bassın.

900 dolar OnePlus'a vereceğime 1100 dolar sonye veririm. En azından aptal saçma sapan rezil yazılım eksiklikleri olmaz. Harici mikrofon meselesi hala canımı sıkıyor. 4k 60 fps de hatta 1080p 60 fps de bile eis yok. S7nin fhd 60 fpsinde eis var. Hevc yok. Kendi galeri uygulaması 4k 60 fps video düzenlemiyor. 960 fps ağır çekim video yok.

Bir daha tekrar edeyim. Adetimdir. BAŞINI ALIRLAR BAŞINI.

Ben almam yani. Onu geçelim bakın mesela xperia 1 Mark 2 var ki bu cihazı dümdüz eder. Yeni applelar gelecek 1100 dolardan. 865 varsa orada da a14 var. Samsung Sony Androidinde eksik yok. Apple iosunda eksik yok. OnePlus Androidinde eksik var benim gözümde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bro sana katılıyorum zaten. O parayı oneplusa vereceğime iPhone alırım NET bir şekilde. Ki ben iphone sevmeyen adam olmama rağmen.

Valla 600 dolara LG V50 falan bulursun. S10 Plus bulursun. Note 10 bulursun. Bakın size temin ediyorum. Şu saydığım cihazlar neredeyse her bir konuda OnePlus 8 Prodan iyidir.

7t için konuşuyorum ımx586 var. En büyük sensörler done biri. Samsung ve lgnin sensör sende küçük fakat adamlar daha iyi video çekiyor. Niye? Yazılımı iyi işlevselliği iyi.

Eskiden dolu arayüz derdim sonra sade arayüzü iyidir dedim de OnePlus da ne böyle ya.

7tden her türlü memnunum bu cihaz 3350tlye cevher ama o günler de bitti.

Kendime söz verdim. Telefon tamir edilemeyecek bir duruma gelesiye dek kullanacağım. Kendimi tutacağım. Telefon almak yerine ekipman alacağım. Çünkü olmuyor. İyice anlamsızlaştı.iyice sayılara oynuyorlar. OnePlus zaten salak.
Telefon yerine iPad falan alırım daha güçlü işlemci için. Zaten 4 sene o işlem gücüne ulaşamaz Android. Zaten bir anlamda yok. Androidde o gücü ancak oyunlar kullanır. Bak mesela apple ile aynı güçte ki Android cihazlarda fortnite ultra 60fps yok. Highda var sadece.

1 ay içinde 7T inceleme yayınlamayı düşünüyorum bu arada ( zerre başlamadım. :D)

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Oneplus artık kalitesini ıspatladı, bu fiyatlar da yüksek ancak Huawei Samsung ve Iphone a göre hala pahalı değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hindistanda (rupiden çevirince) 8 pro 715 dolar 8 590 dolar.
Edeyim hindistanını edeyimi sen anla. 600 doları geçen çinli telefon ölü telefondur belki fikirlerim değişebilir ama fikirlerim şimdilik böyle. Piyasada telefon mu kalmadı? Android tarafının alternatifi derya deniz. Globalde 900 dolar cihaz 900 dolar. 900 dolara dandik kamera yazılımı satacaklar. Ben hayatımda OnePlus'unki kadar dandik ve işlevsiz bir kamera arayüzü görmedim.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
sende artık YouTube kanalında 7T incelemesi çek artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

500-600 dolar gayet iyiydi neden 1000 dolara fırladılar anlam veremiyorum 800 dolar yine normal de ben 600 dolar olması taraftarıyım
Onun için kesin bir cevabım yok ama bence daha iyi donanım ve ip sertifikasını alma gibi şeyler daha pahalı olmasına sebep oldu. Örneğin önceden de telefonları suya dayanıklıydı ama tasarruf yapmak için ip sertifikası almamışlardı...

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Onun için kesin bir cevabım yok ama bence daha iyi donanım ve ip sertifikasını alma gibi şeyler daha pahalı olmasına sebep oldu. Örneğin önceden de telefonları suya dayanıklıydı ama tasarruf yapmak için ip sertifikası almamışlardı...
OnePlus ve Xiaomi bozdu gibi sanki ne diyorsun yüksek donanımı ucuza satan markalar fiyatlarını da yükselttiler 4-5 bin olması gereken Mİ 10 8500'den giriş yaptı

Reaksiyon puanı
892
OnePlus ve Xiaomi bozdu gibi sanki ne diyorsun yüksek donanımı ucuza satan markalar fiyatlarını da yükselttiler 4-5 bin olması gereken Mİ 10 8500'den giriş yaptı
telefon alınmaz artık.üreticiler fiyatları abarttı.
artık apple daha masum geliyor.androidler 12499₺leri gördü.
android telefon alacak olsam s10e alırdım.4399₺lik fiyatıyla bu telefonlara yakın bir cihaz.ki zaten artık alınabilecek son amiral android bence.piyasa çok beter oldu.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
telefon alınmaz artık.üreticiler fiyatları abarttı.
artık apple daha masum geliyor.androidler 12499₺leri gördü.
android telefon alacak olsam s10e alırdım.4399₺lik fiyatıyla bu telefonlara yakın bir cihaz.ki zaten artık alınabilecek son amiral android bence.piyasa çok beter oldu.
millet 1 yıl telefon almasın üreticiler fiyatları düşürmek zorunda kalır 1 yıl kimse dişini sıkamaz mı şu tüketme huyunuzu bir bırakın bu kadar bencil olmayın anasını satayım
1 yıl yeni telefon almamak bu kadar zor mu bence değil çünkü 5 sene aynı telefonu kullanabildiysem bir başkası da kullanabilir